Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Glengoyne 21 43%

WhiskyScore: 82

 

Nos: lekki, subtelny, czerwona wiśnia, siarka, mokre drewno, wanilia, cynamon, suszone grzyby

Smak: delikatny, wytrawny, wiśnia, gorycz tanin, orzechy włoskie 

Finisz: długi, przyjemny, kremowy, drewno nasączone wiśnią, czekolada, drewno


https://www.instagram.com/p/CHD0TNNMHdI/?igshid=15q7jbi5e0ce

ACB76C9B-F9D8-4614-9A47-CEDCE80BA950.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją przytargałem jakieś 3-4 miesiące temu z DE tylko stała zamknięta. 2019.06. Podobno najlepszy batch.
Kilka łyczków na razie poszło, no miód na moje serce i podniebienie. Kupiła mnie od pierwszego łyka. Coś skrobnę później albo jeszcze później jak następnego dnia popróbuje ale jedna z takich które mógłbym dolewać po wychyleniu dram’a.
Świetna jest

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę co o niej sądzisz. Miałem ja dzisiaj w koszyku...

Wypiłem kieliszek i jestem zachwycony!!!!

Do tej pory nie zdarzyło mi się jeszcze abym jednego wieczora pił tylko jedną whisky ba nigdy nie zdarzyło się abym polał sobie drugi kieliszek tej samej... wlasnie skończyłem i ide sobie dolać.
Rewelacja!!!

Panowie, można zgasić światło i zamknąć drzwi. Wyrzućcie wszystko co tam macie i kupcie skrzynkę Glenadronacha 18


Szukam na zapas jeszcze ze 2 butelki....
Dziękuje i do widzenia! Nie mam pytań.

Ps. Nawet moja żona jej spróbowała (to tez się jeszcze nie zdarzyło do tej pory... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glendronach 18YO Allardice - 46% (butelka z 2019.06 - podobno ma to znaczenie)

 

Nos: słodki, owocowy, suszone śliwki, silne nuty sherry, rodzynki, dżem owocowy

 

Smak: słodko, gorzka czekolada, rodzynki, daktyle, bardzo bogato (co tutaj się nie dzieje!!!), lekka goryczka dębu, troszkę pieprzności

 

Finisz: długi i bardzo bogaty, trochę orzechowy, czekoladowy, znowu czuć dębinę

 

Zayebista whisky. 
Nic chyba do tej pory nie zrobiło na mnie takiego wrażenia zaraz po otwarciu. Jeśli jeszcze za jakiś czas po napowietrzeniu się whisky zyska, to aż sam się boję bo nie mogę sobie tego wyobrazić.
Nie potrafię!!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona podstawka ever

Mam pytanie - czy są 2 wersje tej whisky? Jedna ta, którą piłeś a druga ta:
https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-6026-Deanston-12-letni-Un-chill-Filtered-46-3-0-7l.html
Mogą się czymś różnić? Opis na stronie Dom Whisky jest dokładnie ten sam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się bardzo delikatnie. Wersja starsza w kartoniku jest ciut słodsza ale ma słabiej ukryty alkohol, wersja nowsza w tubie ma ciut mniej słodyczy ale bardziej ukryty alkohol co zapewnia jej ogólnie lepszy balans. Różnice są subtelne. '

 

@disaster3 co do opisu to się zgadzam oprócz jednego, wg mnie finisz spada z klifu ;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]Palpatine [/mention] takie miałem pierwsze wrażenie po 1szym łyku ale później możliwe ze częstsze popijanie (krótsze przerwy między łykami niż zwykle) potęgowało wrażenie długiego finiszu.

Jedna z whisky, przy której smutno się robi jak zaczyna bardziej przebijać denko od kieliszka i ma się ochotę ciagle dolewać.

Chyba dzisiaj sobie „szurnę” znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jak postanowiłem, tak zrobiłem  
 
cb8a03ac6ff491872b73d12c96251e84.jpg

 
I żeby nie było, że tylko pudełka...  
 
61a91adb8ff37de031baf1371db00784.jpg

 
Wszystkie 2019 rocznik, także na jakiś czas powinno wystarczyć  
 
Ps. Jedną obiecałem kumplowi
 
 

Edytowane przez disaster3
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope, z alkospotgdansk ale już widzę nową cenę podobną jak w DW. Udało mi się jeszcze wziąć po 459 i przed zamówieniem sprawdzili czy wszystkie maja z 2019.

W tej chwili 18’tka praktycznie wszędzie po 500+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, disaster3 napisał:

500+

To mogę co miesiąc dwie kupować jak tylko państwo przelew zrobi :D 

 

A tak serio to te ceny windują sklepy jak się kończy dany nakład wiec sobie spekulują. Nowy nakład będzie w normalnej cenie a jakosciowo może być gorszy/taki sam/lepszy. No chyba że już nie będzie tej konkretnej whisky to wtedy cena będzie tylko szybować bo się zrobi kolekcjonerska ale wtedy Glendronach wypuści coś innego i od nowa zabawa ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności