Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Deanston 12YO - 46,3 % bez filtracji na zimno i bez karmelu

Nos: słodka, świeża, owocowa, głównie wyczuwalne jabłka i gruszki, trochę siana, miodu, wanilii, toffi/karmel, cytrusy

Smak: dalej podobnie jak na nosie, słodko, wanilliowo, karmelowo, owocowo (jabłka i gruszki), miód ale też czuć trochę pikantności (pieprzności), dębina

Finisz: średni, wanilliowy, czekoladowy, ale dalej pieprznie, i troszkę pozostawia taki gorzkawy posmak

 

Deanston 18YO - 46,3 % bez filtracji na zimno i bez karmelu

Nos: słodka, kremowa, bardziej oleista (gęstsza z wypełnieniem, owocowa, głównie wyczuwalne jabłka i gruszki, ale dochodzą też owoce tropikalne jak banan, mango, miodu, wanilii, toffi/karmel

Smak: słodko, wanilliowo, oleiście,  karmelowo, miód, pieprzenie, cytrusy ale bardziej grejpfrut/skórka pomarańczy, dębina

Finisz: długi, słodki, ale dalej pieprznie, i drzewnie (dębina)

 

Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie zarówno jedna jak i druga, Oczywiście, wg. mnie 18YO jak wyżej wspomniałem, jest bogatsza, z "wypełnieniem" taką bardziej kremowa i złożona. Fajnie czuć wplecione nuty bananów/mango, finisz jest dłuższy. I czuć, że dojrzalsza. Na pewno nie da się wyprzeć, że to ta sama destylarnia i temat przewodni jest podobny ale 18YO jest lepsza. Tylko kij też ma 2 końce. Droższa dwukrotnie... ;) Ale przy kieliszku czy 2 w weekend jak się również ma sporo innych pozycji to można zaszaleć i się szarpnąć.

12YO to świetna whisky do 200 pln, jedna z pewniaków, jak chce się czegoś innego niż Islay. Również polecam.

Dzisiaj wieczorem pozwolę sobie na powtórkę z rozrywki z tą samą kapelą :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wyjazd do DW nie zakładał specjalnych emocji. Miałem w planach kupno OLC, ale trafiłem na swojego ulubionego sprzedawcę i tak od słowa do słowa aż poprosiłem o poradę: poproszę Sherry bomb która by przyćmiła Solista złożonością smaku, była tańsza od GlenDronach 18 i zapewniła niekończący się finish. 
Panie i Panowie, oto święty graal whisky. Po wielu latach trafiłem na butelkę, która idealnie trafiła a moje kubki smakowe. Opis możecie przeczytać na DW, swój wkleję za tydzień, dwa. 
Kolor jest naturalny...w świetle dziennym wyglada jak ciemny syrop.

 

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-20874-Edradour-9-letni-D-2010-B-2020-The-Ultimate-56-2-0-7l.html

49341B3F-9510-42AA-A4F4-1F9C76A6D97F.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem patrzyć na Twoje zdjęcie i zaczęło mi chodzić po głowie skąd ja to znam... myślałem, myślałem i wymyśliłem
Wstałem z kanapy i myśle sobie zerknę do szafki z „cukierkami” i zobaczę czego ja jeszcze z sampli nie piłem?

A No tak....

9ad7671d8becb7017358fddacf2a1175.jpg

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/148272/edradour-2010-vw

Ciekawe jakie są różnice od Twojej bo troszkę się jednak różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam...

chyba muszę gdzieś pójść na jakiś kurs picia...

ale wleje w siebie taki wynalazek.. 

 

C3F7049D-CCAC-4E80-8055-DB48586CB3C9.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16571]disaster3[/mention] zastanawiająca jest różnica w kolorze...z opisu wydają się być dość podobne.
Szkoda, że to limitowane edycje po kilkaset butelek...dwie moje najlepsze butelki sherry Edradour 9 i sherry/dym Ledaig 13a wiem, że więcej już ich nie kupię.

Ponieważ ich już nie ma, czy nie były na tyle dobre, ze jakby się pojawiły to nie ma co wchodzić 2x do tej samej wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał:

Na Polskę pewnie z 5 szt

Pytanie, czy jakby była taka wybitna itp. 
To po jej wypiciu nie byłoby tęskno do jej smaku, aromatu, klimatu... wieczna zgryzota... wieczna poczucie straty... nic tylko pic dalej ze smutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ten świat. Wybitne butelki są limitowane, ponieważ ludzie którzy mają wiedzę i umiejętności jeżdżą po destylarniach i kupują całą beczkę jeśli trafią na coś wybitnego. Połowę kupują kolekcjonerzy ponieważ jak się trafi dobra butelka za 100$ to za 5 lat zwykle jest warta 300$, a druga połowa się rozchodzi z polecenia. Gdyby nie sprzedawca, który zna mój gust nigdy bym na nią nie trafił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Weekend w domu wiec można co porządnego golnąć

4524b710475ce8f92a56a592b2941cd0.jpg

A ze już się skończyło to trzeba poprawić czymś porządnym przed położeniem się spać

7da7d0c96c7fc7030a936ae76c62cf9e.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamdhu naprawdę fajna. Pierwsze skojarzenie to Balvenie 14 Caribbean Cask. Pozytywne zaskoczenie.

Malecon polecam spróbować przy okazji. Przyjemny i złożony smak i co najważniejsze nie czuć tych 50%

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam rumy, rumy bo są inne jak np Dictador 12 Y0 ... Super barwa, aromat wanilia, orzech i rodzynki. Pić z max 2 kostkami lodu aby wyczuć jego smak!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruichladdich 10y 63.9%

Single Cask Nr 5018

WhiskyScore: 84

 

Zapach: lotny, zboże (new make?), jagody, maliny, wanilia, alkohol, mleczna czekolada, krówki, ciasto owocowe

Smak: bardzo młody, zboże (new make?), przypalone grzanki, jagody, czarna czekolada, wytrawność, zioło angielskie

Finisz: intensywny i długi, słodki, mleczna czekolada, rabarbar z cukrem, maliny, sól morska, dębina, jęczmień

 

 

 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności