Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

[mention]Palpatine [/mention] nie brałem pod uwagę otwarcia bourbona tylko właśnie miałem bardzo podobny pomysł albo oba Deanstony albo Old Pulteney 17 bo te 2 wybory są inne niż mam tematy wśród otwartych flaszek.

Ale faktycznie ten Craig mnie nęcił również wiec poszedł w tym kierunku

Na razie polane do meczu

3d876de0eff525e7517ffb9aaa12646a.jpg


Strzeliłem Balvenie 14 moj niezawodny kalibrator.
Później przyjdzie czas na bourbonika i jutro coś skrobnę bo dzisiaj już późnym wieczorem znając siebie, nie będzie mi się chciało płodzić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC batch C będzie powtórka dzisiaj, czułem ze może być podobnie jak Rare Breed zaraz po otwarcie i po 1szym dramie.

Spora lotność, po włożeniu nosa w kieliszek, wrażenie ataku bogactwa, alkoholu i całego stężenia zebranego u wylotu kieliszka niezapomniane.

Dobrze ze respirator miałem pod ręka bo aż przytkało 😄

 Na spokojnie, dzisiaj powtórka i zbiorę wszystko do kupy 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Palpatine napisał:

@Loke13 to jest jedna z lepszych podstawek. Bardzo ją lubię. Niewymagająca, delikatna, taki idealny daily dram.

Przekonam się wieczorem ,jeśli żona da spróbować 😋. Ja raczej nie jestem smakoszem whisky i wolę rum,choć nie omieszkam sprobowac zawsze jak kupi coś nowego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak ,że whisky gardzę  ,bo lubię sobie czasem strzelić szklaneczkę Lagavulin, Laphroaig, czy Bladnoch'a. Jednak jak mam kupić coś pod siebie to prędzej kupię Matusalem ,czy Plantation Panama ,niż jakiegoś Glenfarclasa ,czy Dalamore😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione to Ron Matusalem Gran Reserva 23, Plantation Panama I Plantation Barbados XO ,choć nie są zbyt wyszukane. Mi w szczególności przypadł do gustu matusalem ,ale ostatnio od kumpla dostałem Diplomatic Reserva I mimo ,że słodki to tez ciekawy. Pierwszy po zacapie rum ,który smakuje mojej Żonie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Loke13 napisał:

Moje ulubione to Ron Matusalem Gran Reserva 23, Plantation Panama I Plantation Barbados XO ,choć nie są zbyt wyszukane. Mi w szczególności przypadł do gustu matusalem ,ale ostatnio od kumpla dostałem Diplomatic Reserva I mimo ,że słodki to tez ciekawy. Pierwszy po zacapie rum ,który smakuje mojej Żonie emoji39.png

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Aż Mnie smaki naszły za Botucalem :D (Diplomatico). Lubię słodki, wyraźny rum. Mało tego, jak Ktoś mówi że nie lubi rumu, wyciągasz takiego Botucala, Bumbu czy nawet Krakena ...i butelka znika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elijah Craig 12YO Small Batch (batch C) 65,7%

 

Jak już wcześniej wspomniałem, rzadko się zdarza aby tyle co otwarta butelka od razu mnie poskładała. Zwykle, jest to uwolnienie, zamkniętego aromatu, który przez "chwilę" od zabutelkowania jest uwięziony i tam wręcz buzuje. Czasami robi to na nas wrażenie, a czasem przytłacza. To musi trochę "pooddychać", ułożyć się, itd. Tak było i w moim przypadku.

W piątek mnie przytłoczyła skondensowanym bogactwem, alkoholem i ogólnie mocą ale wiedziałem, że tak będzie więc rozłożyłem sobie to wszystko na 2 dni (czyli wczoraj też było podejście)

Nos: spora lotność (to na 1szy strzał może przytłaczać), karmel, wanilia, słodycz, dębina

Smak: dalej temat przewodni, czyli słodycz, karmel, wanilia, dochodzi gorzka czekolada, śliwki suszone, pieprznie i przynajmniej przy moim 1szym podejściu, wyraźnie lakier do podłóg, który 2gim też był wyczuwalny ale nie aż tak jak przy 1szym (czułem to też w nosie przy 1szym razie)

Finisz: długi, karmelowy, tytoniowy, dębowy, suszone owoce, gorzka czekolada

 

To jest to!! I mimo tego, że moc na papierku poraża to jest świetnie schowany, oczywiście czujemy i wiemy ze mamy do czynienia z czymś "konkretnym" ale to kompletnie nie przeszkadza. Powiem szczerze, że WD Rare Breed mimo, że stężenie alkoholu o prawie 10% mniej to częściej potrafi mi "podrapać" gardło/przełyk niż EC. Klasa!!! Genialnie mi się go wczoraj piło. Najlepszy bourbon jaki do tej pory piłem.

 

BTW. Akurat jako kalibrator posłużył mi znowu Balvenie 14YO, który właśnie jest idealny jako daily dramik i jest delikatny, słodki, niezobowiązujący. ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o lepszy burbon. Może jakieś edycje EC18 letnie akcentów już zupełnie inne pieniądze. EC12 uważany jest za 1 z 10 butelek która trzeba wypić przed śmiercią 😉

W kontrze i do porównania wkleje swój opis sprzed kilku miesiecy

 

Elijah Craig Small Batch Barrel Proof Batch C 65,7%

WhiskyScore: 89/100

 

Zapach: bardzo lotny, lakier do podłóg, karmel, toffi, wiśnia, mięta w tle 

Smak: kremowy, potężny, eksplozja smaków: karmel, toffi, wiśnia, gorzka czekolada,orzechy, przyprawy dębu amerykańskiego,

Finish: bardzo długi, słodki, rozgrzewający, wiśnie, solony karmel, orzechy, tytoń

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 20:29, Loke13 napisał:

Moje ulubione to Ron Matusalem Gran Reserva 23, Plantation Panama I Plantation Barbados XO ,choć nie są zbyt wyszukane. Mi w szczególności przypadł do gustu matusalem ,ale ostatnio od kumpla dostałem Diplomatic Reserva I mimo ,że słodki to tez ciekawy. Pierwszy po zacapie rum ,który smakuje mojej Żonie emoji39.png

 

A czy któregoś brugala możecie polecić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności