Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem wlasnie do Karpacza z rodziną na ostatni tydzień wakacji. Znaczy ja pracuje (ale zdalnie ) a dziewczyny maja urlop.
Niestety poza domem zasoby skromne i długo się zastanawiałem co wziąć ze sobą.
Stwierdziłem ze może osusze Lagę 9YO GoT, także tylko jedna butelczyna ze mną pojechała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jakimś wielkim fanem nie jestem. Oglądam tylko mecze tych lepszych klubów głównie gdzie grają Polacy: Bayern, Borussia, Juventus, Napoli ale tez nie zawsze. Ligę Mistrzów z w/w w grupach no i już ćwierć, pół, i finały obowiązkowo. Czasami się tez trafi obejrzeć jakiś Real, Barcelonę, czy te topowe z angielskiej Liverpool, Manchester City, United.
Oczywiście Mistrzostwa Świata i Europy to należy ;) jeśli jeszcze nasza reprezentacja () jak tez fartem się znalazłem to tym bardziej. A tak to kompletnie mnie to nie interesuje a Polska Ekstraklasa to..... spuszczę dalej zasłonę milczenia

No to zdrówko!

ed5c802670e5421c20ca19bba084f15b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, disaster3 napisał:

Ja tez jakimś wielkim fanem nie jestem. Oglądam tylko mecze tych lepszych klubów głównie gdzie grają Polacy: Bayern, Borussia, Juventus, Napoli ale tez nie zawsze. Ligę Mistrzów z w/w w grupach no i już ćwierć, pół, i finały obowiązkowo. Czasami się tez trafi obejrzeć jakiś Real, Barcelonę, czy te topowe z angielskiej Liverpool, Manchester City, United.
Oczywiście Mistrzostwa Świata i Europy to należy ;) jeśli jeszcze nasza reprezentacja (emoji12.png) jak tez fartem się znalazłem to tym bardziej. A tak to kompletnie mnie to nie interesuje a Polska Ekstraklasa to..... spuszczę dalej zasłonę milczenia emoji12.png

No to zdrówko!emoji460.pngemoji460.pngemoji460.pngemoji1634.pngemoji6.png

 

Laga 16 zdecydowanie lepsza :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 20:27, Palpatine napisał:

@Nicodem to akurat jedna z tych butelek która zawsze powinna być w domu i nie szkoda na nią wydać 220 zł 

Świetna cena na PC10

https://alkooutlet.pl/pl/p/PORT-CHARLOTTE-10-0%2C7-50/3860

Wczoraj nie zdążyłem, zanim zniknęła ale dzisiaj już nie podarowałem :D Miałem brać Islay Barley 2011 do kompletu, ale ostatecznie odpuściłem temat i wziąłem żonie do coli Tullamore, bo uwielbia.

 

Teraz się zastanawiam, co dalej i to pytanie do ogółu. Część druga zakupów już w Dom Whisky, bo na alkooutlet nie ma nic ciekawego, podobnie jak w Winnicy Lidla. 

Dwie pozycje "nienaruszalne" to Lagavulin 16 i Talisker 10. Zastanawiam się, co dobrać do nich i początkowo miał do nich dołączyć Arran 10 i Dalwhinnie 15, ale... No właśnie. Albo zostawiam jak jest, albo dorzucam jakieś dwie ciekawe butelczyny w granicach 320-350zł za obie włącznie. Bardziej nadwyrężać budżetu nie chcę podobnie, jak ładować kasy w jedną butelkę. To jeszcze nie ten etap dla mnie i wolę poszerzyć horyzonty, próbować, niż pakować się w wyższą półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet ja wziąłem PC10 wczoraj jak się pojawiła z odbiorem osobistym i cisza narazie. Nawet chciałem coś dobrać ale nic nie znalazłem. Jak piszesz niewiele ciekawego tam jest więcej. Zreszta oni bazują chyba tylko na promocjach.

A10 i D15 odpuść. Naprawdę butelki niewarte kupna. Płaskie jak podeszwa a po kilku dniach nie będziesz o nich pamiętał. Posmakują jak trafia się gdzieś w knajpie i tyle.

Ja bym wybrał w Twoim budżecie GlenDronach 15 lub Elijah Craig 12 Batch B. Przeczytaj opisy i wybierz co bardziej przypada Co do gustu. Obie butelki to must have. 
Jak chcesz taniej to Deanston 12, Springbank 10

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

@Vaiet ja wziąłem PC10 wczoraj jak się pojawiła z odbiorem osobistym i cisza narazie. Nawet chciałem coś dobrać ale nic nie znalazłem. Jak piszesz niewiele ciekawego tam jest więcej. Zreszta oni bazują chyba tylko na promocjach.

A10 i D15 odpuść. Naprawdę butelki niewarte kupna. Płaskie jak podeszwa a po kilku dniach nie będziesz o nich pamiętał. Posmakują jak trafia się gdzieś w knajpie i tyle.

Ja bym wybrał w Twoim budżecie GlenDronach 15 lub Elijah Craig 12 Batch B. Przeczytaj opisy i wybierz co bardziej przypada Co do gustu. Obie butelki to must have. 
Jak chcesz taniej to Deanston 12, Springbank 10

Na moc beczki jeszcze nie jestem gotów :D Ogólnie wypiłem dotąd tyle, co nic, więc nie chcę uderzać w kosmicznie drogie trunki, bo wiem, że ich zwyczajnie nie docenię. 

 

Springbanka nie ma obecnie w magazynie, więc odpada. Deanston jest na mojej "watch-list", ale z opisu nie wywołuje we mnie szalonego zrywu. 

 

Myślałem o Bunnabhain 12 Small Batch, Glenallachie 12 jako coś wyjątkowo słodkiego. Kusi Laphroaig 10, bo zarówno Caol Ila jak i Ardbeg to było niebo w gębie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, stąd celowanie w Arrana, Dalwhinnie, czy Glenallachie ;) Wciąż szukam swoich smaków, dopiero poznaję swoje preferencje, więc nie zamierzam na nic się zamykać zwłaszcza, że mimo wszystko Highland 12 siadł niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale HP12 to też dym ;)

Glenallachie12 jeszcze przede mną. Podobno bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Kilka lat temu uznana przez ralfiego za najlepszą whisky roku.

Ja po takie smaki sięgam rzadko. Po tylu latach kieruje się albo w stronę sherry bomb albo peat/smoke sherry

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Highland to taki dym, ale mega jak dla mnie delikatny, w tle, jako dopełnienie. I to jest dym z torfowisk, taki wrzosowy i delikatny, ale dla mnie o pięknej woni. 

Chyba pójdę w Glenallachie właśnie, z czystej ciekawości i czymś tańszym dopełnię zamówienie. Czas mam, nie spieszy mi się, a może na dniach znowu wjedzie coś ciekawego gdzieś ;) Póki co będę sobie odkrywał kolejne przyjemności, a jak znajdę to, co kręci mnie najbardziej, to będę sięgał po coraz wyżej pozycjonowane trunki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi lubisz taki dym to polecam w przyszłości Benromach 15 lub Balvenie 14 Peat Week. Tutaj jest taki dym jak z pieczonych jabłek z sianem. Cały smak trunku jest otulony takim dymkiem i podbity. Dym z Islay jest medyszny, fenolowy, lizolowaty, bandażowy natomiast dym ze spey to dym lekki, ogniskowy.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vaiet napisał:

Wczoraj nie zdążyłem, zanim zniknęła ale dzisiaj już nie podarowałem :D Miałem brać Islay Barley 2011 do kompletu, ale ostatecznie odpuściłem temat i wziąłem żonie do coli Tullamore, bo uwielbia.

 

Teraz się zastanawiam, co dalej i to pytanie do ogółu. Część druga zakupów już w Dom Whisky, bo na alkooutlet nie ma nic ciekawego, podobnie jak w Winnicy Lidla. 

Dwie pozycje "nienaruszalne" to Lagavulin 16 i Talisker 10. Zastanawiam się, co dobrać do nich i początkowo miał do nich dołączyć Arran 10 i Dalwhinnie 15, ale... No właśnie. Albo zostawiam jak jest, albo dorzucam jakieś dwie ciekawe butelczyny w granicach 320-350zł za obie włącznie. Bardziej nadwyrężać budżetu nie chcę podobnie, jak ładować kasy w jedną butelkę. To jeszcze nie ten etap dla mnie i wolę poszerzyć horyzonty, próbować, niż pakować się w wyższą półkę.

 

Cześć!

 

Jeśli lubisz lage 16 to obstawiam że i Ardbeg też Ci podejdzie - to są wg mnie klasyki torfowe których smak często traktuje jako swego rodzaju standard i punkt odniesienia w różnych porownaniach. Choć ardbeg to trochę gatunek sam w sobie ;

 

Jeszcze z tych znanych i dobrych jest Bowmore. Jeśli nie próbowałeś to zdecydowanie warto. Nie ukrywam moja ulubiona destylarnia :) A ich podstawowy produkt czyli zwykła 12 letnia to najlepszy stosunek ceny do smaku ze wszystkich whisky jakie w życiu piłem. Cena przed covidem coś ok 150zl za butelkę. 

 

A tak btw, to Wow! Cieszę się że znalazłem ten wątek, i że na forum audio są też smakosze dobrych trunków! 

 

Pozdrawiam,

 

 

 

Edytowane przez _salgado_
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ z Bowmore najlepsze co piłem to ich 18. Połączenie cappuccino z sherry. Devils Cask też była świetna. Mi jednak nie podoba się to, że oni używają tonę karmelu do swoich produktów oraz filtracji na zimno. Gdyby z tego zrezygnowali zyskaliby i na przejrzystości i na jakości produktu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Palpatine napisał:

@_salgado_ z Bowmore najlepsze co piłem to ich 18. Połączenie cappuccino z sherry. Devils Cask też była świetna. Mi jednak nie podoba się to, że oni używają tonę karmelu do swoich produktów oraz filtracji na zimno. Gdyby z tego zrezygnowali zyskaliby i na przejrzystości i na jakości produktu. 

 

Masz rację, mam u siebie teraz bowmore 15 i 12 i na obydwu jest, niestety wielu producentów niepotrzebnie stosuje ten trik z barwieniem karmelem. Tak czy inaczej mi 12 fenomenalnie podeszła, za ten wielowarstwowy smak i głębię - Rzadko spotykane w tej polce cenowej. 

 

A jeszcze z innej "beczki", jedno z ostatnich moich pozytywnych odkryć w dobrej cenie, już nie torfowych, to Auchentoshan. Byłem w lutym u nich w destylarni w celach degustacyjno poznawczych, na polnoc od Glasgow, i znow najwieksze wrazenie (zarówno na mnie jak i na mojej kobiecie) zrobil ich podstawowy produkt 12 letni..świeży, owocowy, choc 18 i 21 tez byly swietne. Natomiast wszystkie dziwadla typu Bartender selection, cask reserve troszke rozczarowaly..

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ napisz proszę czy Bowmore 15 to chodzi Ci o wersje Darkest? Gdzieś się natknąłem ze 15 akurat w tej wersji jest jedna z lepszych i lepsza również od 18’tki.

Ciagle mam na nią chrapkę ale zawsze w koszyku coś innego ląduje....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_salgado_ napisz proszę czy Bowmore 15 to chodzi Ci o wersje Darkest? Gdzieś się natknąłem ze 15 akurat w tej wersji jest jedna z lepszych i lepsza również od 18’tki.

Ciagle mam na nią chrapkę ale zawsze w koszyku coś innego ląduje....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności