Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Będę w DW w sobotę najprawdopodobniej. Zaglądam, ale ostatnio usłyszałem ze nie ma szans bo to promowanie alkoholu wbrew ustawie o trzeźwości. Jednak innym nie przeszkadza robić promocji wiec to jakieś gadanie dla gadania. Zreszta my to jesteśmy żuczki nie klienci. Tam schodzą flaszki za grube tysiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elijah Craig Small Batch Barrel Proof Batch C 65,7%

WhiskyScore: 89/100

 

Zapach: bardzo lotny, lakier do podłóg, karmel, toffi, wiśnia, mięta w tle 

Smak: kremowy, potężny, eksplozja smaków: karmel, toffi, wiśnia, gorzka czekolada,orzechy, przyprawy dębu amerykańskiego,

Finish: bardzo długi, słodki, rozgrzewający, wiśnie, solony karmel, orzechy, tytoń
 

AB4DACE0-A95E-4F3F-92D7-1FBD8AA11D73.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile dzisiaj był OLC:001 ale nie byłem przy kompie...

Chciałem zamówić kombi jedna przesyłka
MRC:001, OLC:001 i Elijah Craiga Barrel Proof. No i jak wróciłem do domu to już OLC wyprzedany ehhhh....

Dzisiaj spijam otwarte flaszki delikatnie bo jutro o 7:00 pobudka i trasa wiec mały kalibrator i porcyjka na dziś.

9b23976e6bd7985192e085c03a09e5b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, cud miód jest. Ja go przytargałem z DE tez w zawrotnej cenie całych 65€!!!

Pamietam jak był po 400 i powiedziałem sobie ze nie kupię w PL a teraz ile???600?????

Powariowali??? Dobrze ze wtedy wziąłem bo jest przednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lidlowych w tym momencie dobre są Aberlour A'Bunadh, Caol Ila 12, Talisker Storm. Może Four Roses (może bo opinie dobre ale ja swojej butelki jeszcze nie otworzyłem) i Ardbeg 10 mówisz że już masz. Słaby wybór i promocja też średnia skoro to zniżka tylko na drugą butelke.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii GoT Oban chyba najlepszy, sporo słodyczy, alko ładnie ukryty, delikatnie dymny, taka deserówka, bardzo przyjemnie sie piło,

Wiele obiecywałem sobie po Mortlachu. Dziwna whisky, fajny nos, na początku lekka słodycz ale za chwilę pikantnie z wyraźną goryczką, która kojarzy mi się ze szpitalem :)

Obawiałem sie Ardberga,  mocny torfiak niby nie każdemu podchodzi ale fajnie pachnie, dużo drewna w zapachu, smak to dym i dobra wędzonka, w sam raz na wieczór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardbeg Ten i wędzonka? Wędzonka to w Caol Ila 12, ale Ardbeg dla mnie to dym, morze, sól i wodorosty z nutą cytrusów i bardzo nieśmiałą wanilią zakopaną pod tym wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laga 16 była dla mnie dymna bez wędzonych nut, Caol Ila 12 nie piłem bo i niewiele whisky piłem ;)

ale w Ardbegu wyraźnie czuję wędzonke (czytajc recki z whiskybase nie ja jeden) po dymnym początku ale spierał się nie będę 😛

Edytowane przez coolmen77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia jałowca, po przeczytaniu kilku recenzji, gdzie wspominano o nim teraz wydaj mi sie, że to mogło powodować skojarzenia z wędzonką, dobrą wedzonką ;)

Nic to, wieczorem jeszcze wychylę jedną szklaneczkę do degustacji 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna. Bardzo dobrze reaguje na ciut lodu czy wody. Duża moc i energia. Delikatnie oleista na początku i nawet dym lekki na końcu. Po za tym słodka, wanili z czekoladą i nuty słodkiego wina. Polecam za moc i energię i za efekt po dolaniu wody.

.e019409137e7c9d5a4af272cca4b07d1.jpg

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Palpatine napisał:

Jeśli komuś smakowało ostatnio to znów jest w dobrej cenie, choć nie tak rewelacyjnej. Ja właśnie wziąłem sztukę bo przejeżdżałem obok ;)

 

https://alkooutlet.pl/pl/p/Bakers-0%2C7/272

Szkoda ze poza tym nie było czegoś jeszcze co mógłbym wziąć jakiegoś Blanton’sa lub Elijah Craiga bo tak jedna butelka + ship to tak średnio :P

 

natomiast nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. Pojawiły sie 2 szarlotki w DW których nie mam (OLC i MRC) no to siup 👍👌ale niestety przyjdą dopiero w poniedziałek .... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kurier zapukał do mych drzwi i moim oczom ukazał się taki piękny widok ;) 

 

Do podstawowej 10  (swoją drogą kapitalnej podstawki) dołączyło 2 silniejszych braci MRC i OLC ;) 

 

sRv7RHwh.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności