Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Vaiet napisał:

O ile dobrze pamiętam, można każdą z tych z serii GoT dostać w lepszej cenie i lepszej wersji. W sensie w GoT jest chyba Lagavulin 9, który wypada gorzej od Lagi 8 i 16.

Całe szczęście wziąłem tylko sample żeby cos spróbować przed zakupem całej butli :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balvenie DoubleWood 12-letni / 40% / 0,7l

 

Po pierwszej degustacji. W stosunku do Aberlour 12 YO, ciut więcej energii, moc ale bez alkoholu, mniej owocowa, troszkę drewno bardziej wyraźne ale bez nieprzyjemnego efektu (może to te śliwki). Troszkę dymu na finiszu, skłodkawa. Wydaje się mieć więcej potencjału. pomarańcza jest ale bardziej skórka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20200801_230654.jpg

WT 101, Laga 16, Laga 9 GoT

Znawcą nie jestem ale, bez dwóch zdań, Laga 16 zdecydowanie wybija się z tego zestawu, przy WT smakuj jak nektar :)

Laga 9 bardzo delikatny zapach, dość pieprznie i rzec można taki płaski, jednostajny smak, czy jak tam w tym slangu się pisze :) i krótki ale ostry finisz

Laga 16 świetny pachnie, aromat wyraźny, w smaku faktycznie można wyczuć sporo składowych, finisz długi, delikatny, alko w ogóle nie czuć. Butelka na pewno wpadnie do barku :)

 Dzięki wam znalazłem nowy sposób spędzania czasu, los balkonos, szklaneczka whisky i słuchawki na uszy, przy jednej porcji można spokojnie posiedzieć godzinkę, słuchać muzyki i wgryzać sie w smak whisky :)

trochę brzuszek odpocznie od piwa 😁

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę złożyc dziś/jutro zamówienie na kilka flaszek. 

Tym razem uzupełnienie kolekcji o cherry bomby.

 

Na razie w koszyku coś takiego, wskazania z forum poparte jeszcze oddzielną "konsultacją" z @Palpatine.

Coś byście dorzucili/wywalili jako must-have? Cena do 200-300zł za butlę (no chyba że jest coś co po prostu trzeba...)

 

A dodatkowo chcę dorzucić jakiś przyzwoity burbon z ceną do 200zł -250zł.

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Glendronachem 15YO (którego nota bene) polecam pozostałych 2 nie znam. Ale jak szukasz uzupełnienie kolekcji o Sherry to może coś Casku i zamiast tych 2 albo dodatkowo może Aberlour Abunandh do 300 pln typowa Sherry Bomba. A z bourbonow to bardzo polecam Blantons 46% można ustrzelić np. Auchan za ok 220 pln. Klasa bourbon!

I takie 3 flaszki bym sobie kupił default_wink.png

 

Aha na alkooutlet był/jest tez w promo Bakers 7YO którego[mention=63840]Palpatine[/mention] kiedyś ustrzelił na Kukinawie w dobrej cenie i bardzo polecał. Może cena nie taka samo ale promo tez fajne No i bourbonik tez klasa...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem jak masz Glendronacha 15 to moim zdaniem pozostałe dwie pozycje które masz w koszyku nie spełnia pokładanych nadziei. Co więcej Glenrothes 11 jest lepszy niż Glengoyne Legacy. Ja bym brał jak pisał @disaster3 albo jakieś Sherry w CS albo poszerzał horyzonty o inne rejony Szkocji. Polecam Macallan Clasic Cut z Sherry w CS albo Tamdhu Batch 001 i 002. 
W alkooutlet jest Bakers w dobrej cenie, Woodford Double Oak, Benromach 15 i Comaps Box ST

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    
ABERLOUR A’BUNADH BATCH # są w DW batch 66 i 62. 66 w lepszej cenie. Różnice są jakieś faktycznie?

 

GLENDRONACH 15YO REVIVAL 0.7 czy     
GLENDRONACH REVIVAL 15-LETNI OLOROSO SHERRY CASK MATURED/46%/0,7

 

chciałem kupić wszystko w jednym sklepie ale zaczynają się schody :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w beczkach są ale kupuj najtańsze. Są lepsze i gorsze ale to trzeba się już wczytywać. Podobno te beczki pierwsze i do 35 były znacznie lepsze niż te które są teraz. Ja nie jestem fanem Abundah, dla mnie jest zbyt młoda i zbyt alkoholowa. Mało w niej Sherry a więcej cytrusów i wybijający się alkohol.

Popatrz na inne ciekawe butelki: Deanston 12/18, Glen Scotia 15 / Victoriana, Bruichladdich MRC 01/OLC 01, Elijah Craig 12 Batch C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 14:38, Nicodem napisał:

    
ABERLOUR A’BUNADH BATCH # są w DW batch 66 i 62. 66 w lepszej cenie. Różnice są jakieś faktycznie?

 

Różnice pewnie jakieś są ale największa jest taka że 62 jest starsza i jest jej już mniej więc sklepy sobie podnoszą ceny. Jak będzie wypust 70 to wtedy 66 też będzie droższa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79668]Nicodem[/mention] który to PC? OLC czyMRC?
Szkoda, ze Elijah Craig nie wziąłeś w cask strenght . Dronach 15 sztosik
OLC, ten Elijah na próbę (na imprezkę) więc pójdzie cały na raz. Myślę że lepiej było na razie ten brać. Na popijawę trochę żal lepszych :)

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Tez za mną chodzi OLC. MRC jest świetna. Jak Nikodem potwierdzi, ze czuć w niej smaki Sherry Oloroso: owoce/wiśnie/pomarańcze/czekolada/orzechy to w weekend cisne do DW
Sprawdzę wieczorem .


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to u mnie już wieczór :), Mój pierwszy opis więc sorry jak coś porkęcę.

Wpierw spróbowałem GlenDronach15, bardzo fajna butla ale o dziwo OLC wg mnie ciekawsze!

 

OLC:1:

aromat: toffi, kawa, wanilia, sherry, czekolada, dym, owoce generalnie, też wiśnia

smak: sherry, pomarańcze, tytoń, dym, czekolada, miód

finish: tytoń, dym, pieprz, momentami alkohol się przebija

 

Bardzo podoba mi się, że ma i jedno i drugie - są owoce, jest słodycz aby zaraz przywalić dymem i tytoniem, takim gęstym pokojem z pokerem :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzę już tutaj przez miesiąc albo dłużej bo znowu namawiacie do złego 😂😜

Świerzbią mnie już ręce na tego Elijaha Barrel Proof jak i MRC i OLC:01......😈

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się wybiera osobiście do DW to może zagadać o jakiś rabat na grupę? Jakieś hasło czy coś.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności