Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe porównałem sobie ostatnio PC10 z L16. Obie z Islay, obie dymne, obie uwielbiam i cena zbliżona. Wyszło mi, ze PC mimo tego ze jest 6 lat młodsza niesie więcej smaku i jest ciut lepsza. W przyszłym roku powinna wyjść PC12
 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, miałem się nic nie odzywać, ale w sumie co mi tam. Za półtora miesiąca urodziny, więc chciałem sobie sprawić coś niezwykłego. W pierwszej kolejności myślałem nad którymś "wyższym" Highlandem w rodzaju 14YO Loyalty of the Wolf czy Valknut, ale potem zacząłem się zastanawiać. Może jest coś w cenie do ~300-350zł, co faktycznie zmiata z nóg, a co otwiera horyzonty? Coś, co faktycznie wgryzie się w nos paletą zapachów i poruszy kubki smakowe swoją złożonością? Nowicjusz ze mnie, bo mam za sobą raptem cztery single malty, ale jestem ciekaw waszych propozycji. Jakby co, żeby nikt nie musiał szukać. to za sobą mam Highlandy 10YO i 12YO, Caol Ila 10YO i Ardbega Ten. Każdy jeden z osobna smakował mi przeogromnie i równie dobrze mogę iść w dym, co w słodycz i deserowość. 

 

W planach mam jeszcze dorwanie wcześniej Lagi 16, Ledaiga 10, Dalwhinnie 15 i Arrana 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł:

- Laga16 - najlepiej wyceniona butelka na świecie. Połączenie oleistosci, słodyczy, dymu, bardzo delikatnie można poczuć Sherry ,

- Glendronach15 - spijam drugą butelkę. Jak ktoś jest fanem Sherry Bomb a nie chce wchodzić w butelki o mocy beczki to może od niej zacząć i zakończyć,

- Port Charlotte 10 - ile tutaj się dzieje...jestem przed jej opisem, ale do 300 zł to najbardziej złożona butelka jaka znam,

- Elijah Craig Small Batch Batch B - 62,12% - najlepszy burbon świata. Potężna moc, eksplozja słodyczy, karmelu, orzechów, czereśni, tytoniu i posmaku soli. Dla wielu moc może być zbyt duża, ale można się bawić woda i go rozcieńczać nawet do poziomów poniżej 40%. Batch C jest jeszcze lepsza ale droższa 
- GlenDronach 18 - kupiłem dwa razy poniżej 315 zł. Warto sprawić sobie taki prezent. Wiśnie, czekolada, zakurzona skóra, tytoń i czarna ziemia. 
 

Ledaig 10 i Dalwhienie 15 sobie odpuść. Szkoda płacić za cała butelkę. Jak będzie okazja posmakuj w knajpie.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Do 300 zł:

- Laga16 - najlepiej wyceniona butelka na świecie. Połączenie oleistosci, słodyczy, dymu, bardzo delikatnie można poczuć Sherry ,

- Glendronach15 - spijam drugą butelkę. Jak ktoś jest fanem Sherry Bomb a nie chce wchodzić w butelki o mocy beczki to może od niej zacząć i zakończyć,

- Port Charlotte 10 - ile tutaj się dzieje...jestem przed jej opisem, ale do 300 zł to najbardziej złożona butelka jaka znam,

- Elijah Craig Small Batch Batch B - 62,12% - najlepszy burbon świata. Potężna moc, eksplozja słodyczy, karmelu, orzechów, czereśni, tytoniu i posmaku soli. Dla wielu moc może być zbyt duża, ale można się bawić woda i go rozcieńczać nawet do poziomów poniżej 40%. Batch C jest jeszcze lepsza ale droższa 
- GlenDronach 18 - kupiłem dwa razy poniżej 315 zł. Warto sprawić sobie taki prezent. Wiśnie, czekolada, zakurzona skóra, tytoń i czarna ziemia. 
 

Ledaig 10 i Dalwhienie 15 sobie odpuść. Szkoda płacić za cała butelkę. Jak będzie okazja posmakuj w knajpie.

Laga 16 to mus. Glendronacha 15 z pewnością obczaję żeby zobaczyć, czym jest Sherry Bomb :D  Port Charlotte brzmi niezwykle intrygująco i już jest na liście, a Elijah Craig... Równie intrygujący. Glen18 niestety znalazłem tylko za 520-530zł, więc jeszcze za grubo.

Generalnie plan jest taki, żeby na urodziny kupić bombę do sporadycznego delektowania się, ale przy okazji wziąć jeszcze coś do poszerzania horyzontów i treningu zmysłów. W tym celu na liście mam chociażby Taliskera 10YO, Laphroaig 10, Oban 14, Clynelish 14, czy Dalmore 12. W temacie raczkuję, ale świat whisky zwyczajnie wciągnął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dotyczyło to tylko wersji butelkowanej w 2019 roku. Tak jak dotyczyło to wersji 15 w roku butelkowania 2016

c3d0086217e16a2d8da2417b1d615159.jpg
W 2022 kupuje skrzynkę Parliament 21yo butelkowana w 2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Na Glendronach 18 trzeba polować w Auchan. Pojawia się raz dwa razy do roku w cenach 307, 314, 349 zł. Wtedy nie ma nawet chwili zastanowienia. Szczególnie, ze na etykiecie jest napisane 18 lat ale najprawdopodobniej najmłodsze destylaty maja ok 21 lat

Auchana mam jednego,. 35km ode mnie i bywam tam raz w miesiącu ostatnio, ale poza Highlandem 10Yo za 104zł, nie ma tam nic więcej ciekawego w dobrej cenie. Niestety, Lublin. Urok mieszkania na zaścianku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@disaster3 ja nie widziałem jeszcze GlenDronach 18 który byłby butelkowany w 2020 r. Zwykle sierpień, wrzesień 2019

@Spawn czy Lidl dostarczył Tobie butelki które zamówiłeś? Ja dostałem info o opóźnieniu ze względu na duże zainteresowanie promocja. Kod ważny jest do poniedziałku i jeśli butelki przyjdą później to ich nie odbiorę.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port Charlotte MRC01 59,2%

WhiskyScore: 91/100

 

Nos: dym, szynka gotowana w czerwonym winie, jeżyny, dość wytrawnie, zapach lotny, ale mimo CS niewiele alkoholu w nosie. Po kilku minutach wytrawność i dym odchodzą i zostaje słodycz z jeżynami i wiśniami, daleko w tle troszkę mięty.

Smak: czysta, łagodna, początkowo słodkie cherry później przechodzi w wytrawność, eksplozja alkoholu ale w kontrolowany sposób, wiśnie, owoce leśne, wędzone mięso

Finisz: słodki, nie kończący się, jeżyny, jagody, wiśnie owite kłębami dymu, sól połączona z karmelem, posmak ziemi 

567E436A-2906-4128-94A9-F162F7F05BC0.jpeg

Edytowane przez Palpatine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisaliście o Laga16 że aż otworzyłem :). Jakoś na razie się ostała u mnie zamknięta.
Faktycznie bardzo ciekawa.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć bardzo ciekawa o klasyku wśród klasykow, to tak jakby nic nie powiedzieć
8ka limited edition jest wg mnie ciekawsza bo bardziej wyrazista. Ostrzejsza. Ta 16 wchodzi jak woda choć zostawia cierpki posmak.
Jak widać wszystko zależy też od dnia i nastroju.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Laga16 to klasyk i w sumie zawsze powinna być w barku. Seria GoT w sumie nie ma nic do zaoferowania. 

O ile dobrze pamiętam, można każdą z tych z serii GoT dostać w lepszej cenie i lepszej wersji. W sensie w GoT jest chyba Lagavulin 9, który wypada gorzej od Lagi 8 i 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności