Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Po Wild Turkey 101 i Baker’s 7 years, opisów wynika, że to podobne słodkawo-czekoladowe, przyprawione pieprzem nuty. Ciekawe czy zasmakuje po burbonach.

20200703_163241.jpg

Daj znać. Niewiele brakowało, żebym wyszedł z nim dzisiaj z Auchan :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baker’s 7 years vs. Aberlour 12 YO

 

Baker’s 7 years - Pierwszy potężny, oleisty, cięższy, więcej energii, bardziej pieprzny na końcu i słodkości więcej, czekolada deserowa/mleczna. Dekomoreno z lekko paloną dębiną.

Baker’s 7 years, "pogowanie" w młynie.

 

Aberlour 12 YO - Drugi lżejszy, więcej owoców, jabłka, czuć sherry, słodkawy ale bez mocy czekolady, lekko przyprawiony, delikatna dębina, umiarkowanie rozgrzewa.

Aberlour 12 YO, kwater smyczkowy w plenerze. Delikatna i lekka.

 

Druga szklaneczka, więcej przypraw i ostrości na końcu, w zapachu doszły nuty czekoladowe.

 

Obie dobrze mają ukryty alkohol.

 

Wolę Baker’s 7 years, ale Aberlour 12 YO w dobrej cenie zawsze bym brał.

 

Coś jak D8000 vs HE-1000.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine no to już na granicy rozsądku. Biorąc pod uwagę ile to kosztowało wcześniej a ile teraz to nawet te 240 to nie jest źle. Normalnie najtaniej jest obecnie w DW - 288 no ale jak można było za 219 to po co płacić 240

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten weekend zaopatrzyłem się w Glenmorangie 14 :)
Po Caol Ila przeskok niezły... Dopiero 2 degustacje tej 14, ale tam jest tyle różnych smaków że za każdym razem jest inna. Nawet kolejne łyczki z jednego nalania się różniły...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nicodem napisał:

Kij w mrowisko.... A co z lyskaczami gdzie w składzie pojawia się karmel? Patrzeć na to?

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Tak i nie. Jak masz młodą whisky w stylu 10 lat i mniej i ma ładny, ciemny kolor to jest barwiona (wyjątkiem mogą być leżakowane w beczkach po porto bo wtedy łapią kolor od niego). Jedni twierdzą że ma to negatywny wpływ na smak, inni że nie ale dana whisky albo jest barwiona albo nie więc nie ma się wyboru. Szanujące się marki o ugruntowanej pozycji się w to nawet nie bawią dlatego np 8 letni Lagavulin wygląda jak siuśki. Ja tam wole jak jest nie barwiona ale nie przekreślam też żadnej z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem bo Lagphroaig 10 ku mojemu zdziwieniu jest barwiony. W przypadku tequili barwienie to niestety samo zło bo i oznacza zazwyczaj że dodano cukry itp.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie temat karmelu zainteresował bo odkryłem że na niemieckich butlach muszą o tym informować. Jest dodatkowy zapis.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Chyba jako jedyny kraj w UE ma taki zapis. Najwiecej karmelu dodaje Bowmore (pomijając blendy typu Johny Walker itp) co czesto czuć w finiszu - posmak goryczy.

Ja staram się wybierać butelki bez karmelu i bez filtracji ale żadnej nie przekreślam vide Laga 8/16 które uważam za jedne z najlepszych na rynku.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był tu wątek o rumach? 

 

Zawsze lubiłem rum ale to co można było u nas dostać w rodzaju Galeona czy nawet Tuzemskiego nie było satysfakcjonujące. Capitan Morgan czy Havana Club trochę lepiej ale ciągle nie to. A potem odkryłem "polskiego" Dictadora (20yo! świetny), Krakena i Saliora Jerry'ego (mniam!) oraz ostatnio - uwaga - rumy "Single Cane" (a tak naprawdę "Single Estate") jak ten po środku na zdjęciu. Świetna sprawa żeby się oderwać od single maltów. Rumy nie są tak złożone ale mogą być bardzo satysfakcjonujące. Świetnie idą z dobrym cygarem. Co sądzicie?

 

[EDIT: niestety fota się nie dodaje z jakiegoś powodu (-220)] :(

Edytowane przez argian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności