Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Spawn napisał:

Różnie z wodą jest. Czasami otwiera whisky i wydobywa więcej aromatów, a czasami tylko ją stępia i rozwadnia. Takie odkrywanie samemu to duża część frajdy. Najlepiej pić tak jak komuś smakuje najbardziej.

To prawda. Ja mam taki rytuał, że każdą nową butelkę nalewam w dwa kieliszki i de jednej nalewam wody a drugi pije na czysto. Jak dobrze reaguje na wodę to bawię się z jej ilością. Myślę, że wiele osób szczególnie początkujących może się fajnie bawić w rozwadnianie jeśli dla nich trunek jest zbyt aklkholowy.

11 minut temu, Spawn napisał:

kilka lat temu był za 900zł.

Dzizas, 900 zł to naprawdę przesada. Ale często w Auchan jest po 549 zł a i z łatwością można kupić poniżej 500 zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że @Palpatine i @Spawn jak w sprzęcie poziom AKaczy, itd, itp. Może w tym temacie zaczniecie polecać takie alkoholowe chfi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

@Jaro54 jest whisky z Taiwanu, bardzo dobra relacja ceny do jakości ;) Kavalan. Wszystkie bez oznaczenia wiekowego, ponieważ przy takiej różnicy temperatur i wilgotności maturacja odbywa się kilkakrotnie szybciej niż w Szkocji.

 

Opis na Dom Whisky jest diablo ciekawy i intrygujący. A polecisz jeszcze jakiegoś słodkiego szkockiego malta do powiedzmy... 2 stówek? Coś takiego właśnie a'la ten Kavalan, o smaku pełnym, słodko-owocowym. Kwiatowo-owocowe nuty w Copper Dog mi w ogóle nie podeszły, wręcz męczyłem się pijąc to mimo, że biszkoptowo-waniliowy zapach był mega. Pod tym kątem o wiele lepiej wchodzi mi Highland 10 i 12, a zwłaszcza ten drugi, gdzie jest trochę dymu, a potem owoce, wanilia i czekolada z przyjemnym finiszem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał:

alkoholowe chfi?

 

Calvados to taki dobry i niedoceniany trunek, który wbije się w taniość w stosunku do wieku. Smak wyborny, lecz nie każdy doceni - to właśnie taki chfi wśród alkoholi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 calvados z espresso na kostce lodu to genialne połączenie. Wrzucasz kostkę lodu, na nią 20 gram calvadosu i do tego espresso. Na lato genialnie orzeźwia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

@Vaiet Redbreast 12, Gordon&MacPhail Glenrothes 11, Balvenie 12. Na Dom Whisky online są opisy, wybierz która Ci najbardziej podchodzi profilem.

Czasem opis opisem, a rzeczywistość rzeczywistością. Patrzyłem na Redbresta właśnie, ale trochę też spozierałem w kierunku Dalmore 12 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vaiet napisał:

Czasem opis opisem, a rzeczywistość rzeczywistością. Patrzyłem na Redbresta właśnie, ale trochę też spozierałem w kierunku Dalmore 12 ;)

Dalmore 12 jest bardziej gęsty, orzechowy i bardziej wytrawny. Te co poleciłem wyżej to takie whisky deserowe, słodkie i owocowe. Redbrest to głównie wiśnie/czereśnie, Glenrothes to mleczna czekolada z truskawkami, Balvenie to sok pomarańczowy złamany drewnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mowa promka w Lidlu na 10 procent na whiskey i pewnie da się połączyć z newsletter promo na kolejne 10 procent (choć nie sprawdzałem)
Coś warto z ich aktualnej oferty?


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły Niemcy. Springbank 12 chyba ostatnie zgarnięte bo nawet bez pudełek :)

To jaką kolejność dziś ustawiać? Chciałbym 3 spróbować 76535e443777b4adfeee1b956ebabbf1.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nicodem napisał:

Doszły Niemcy. Springbank 12 chyba ostatnie zgarnięte bo nawet bez pudełek :)

To jaką kolejność dziś ustawiać? Chciałbym 3 spróbować 76535e443777b4adfeee1b956ebabbf1.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Ja bym zaczął od Glenlivet. To na pewno. Potem, nie jest pewien, czy Laphroaig czy Springbank 15, ale jak Lapro, to potem Lagavulin. Jak Springbank 15, to potem uderzałbym w 12, bo w casku :D

 

A tak ode mnie. IMO cena zajefajna, bo 130zł taniej, niż w Dom Whisky... 

https://alkooutlet.pl/pl/p/LAGAVULIN-12YO-0%2C7-56.5/4189

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem Glenlivet, laphro I potem spring12.
Glen to delikatesik, świetny zapach ale dziwnie ostry smak alko.
Laphro świetny. Bardzo mi podszedł dymek i głębia. Taki do sączenia.
Springbank 12 CS - największe oczekiwania i jest na prawdę fajny. Świetna butla ale dziś bardziej mi odpowiada laphro i zostaję przy niej. Taki kierunek na dziś :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Nicodem napisał:

Pojechałem Glenlivet, laphro I potem spring12.
Glen to delikatesik, świetny zapach ale dziwnie ostry smak alko.
Laphro świetny. Bardzo mi podszedł dymek i głębia. Taki do sączenia.
Springbank 12 CS - największe oczekiwania i jest na prawdę fajny. Świetna butla ale dziś bardziej mi odpowiada laphro i zostaję przy niej. Taki kierunek na dziś :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Ja poszedłem dziwniej :D Najpierw Highland Park 10yo, a potem Ardbeg Ten :D Jutro odmiana i będzie Highland 12 i Caol Ila 12, ale nie wiem, w jakiej kolejności. No chyba, że znów mnie weźmie i jeszcze dzisiaj któregoś spróbuję ;D W sumie moje pierwsze malty to są, ale kurde... Każdy jeden podszedł mi tak samo mocno mimo, iż są od siebie dość różne nie licząc Highland Park, które więcej mają cech wspólnych, niż różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie po prostu do picia w większej ilości na raz?
Budżet do 100-120zl
Potrzebuję na weekend pod spotkanie

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nicodem napisał:

A co polecacie po prostu do picia w większej ilości na raz?
Budżet do 100-120zl
Potrzebuję na weekend pod spotkanie

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

Do większej ilości to polecam Wyborową. Po whisky i większości wódek mnie łep rypie na drugi dzień a po wyborowej wstaje świeży jak strokrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być to whiskacz to w tej cenie bardziej niż SM proponowałbym bourbonik.

Inwestujesz w Wild Turkey czy to 81 czy 101 i wszyscy powinni być happy.

A tak to niestety trzeba szukać po promocjach Aberlour 12 YO bo normalnie to koszt ok 140 pln, lub szukać innych Glenlivetow czy Glenfiddich’ow 12YO bo w promkach tez da się ustrzelić ale trzeba nachodzic.

Dlatego ja to bym w Indyki zainwestował i długo nie szukał. Cena do jakości spoko i do łojenia chyba najlepsze.( przy założeniu ze ma to być co innego niż wódka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przeczucie i wziąłem w makro
Jakoś do wódki od kilku lat nie mogę się nawrócić. Nie pijam drinków więc jak mam walić shoty to wolę tequilę zdecydowanie. Wódka była dobra za młodu. Bo tania i dobra :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiąc zakupy w Auchan, standardowo ścieżkę wzdłuż whiskaczy musiałem wydeptać no i moim oczom ukazał się super bourbonik, który miałem okazje ostatnio kosztować z sample.
Pisałem tez, ze w obecnej cenie (tj. 290-320) raczej go nie kupię mimo ze bardzo smaczny no ale jak zaczął się do mnie uśmiechać za 219 pln to nie mogłem pozostać obojętny

7d776585c940a2d0b54423bb2dfa6c8f.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności