Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o podzielenie się to nie ma problemu.
Problemem może być tylko kiedy je wszystkie otworze bo jeszcze 12 sampli czeka do sprawdzenia, 10 nie otwartych butelek no i 12 otwartych, z których większość nadpite tylko z szyjki.... nie chce narazie tyle naotwierac na raz.

Póki co wykorzystuje okazje i skupuje porządne sztuki do przechowalni na później i jak przyjdzie pora to będę pic

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj Caol Ila 12YO. Po Taliskerze 10, którym zostałem poczęstowany jakieś 25 lat temu to pierwszy SM. Szaleństwo smaku - złożoność i różnorodność aż zachęca do ponownego próbowania tego trunku. No i ciekawość nastepnych default_wink.png

Co możecie polecić jako kolejny "szczebel"?

 

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Barbartek napisał:

U mnie od wczoraj Caol Ila 12YO. Po Taliskerze 10, którym zostałem poczęstowany jakieś 25 lat temu to pierwszy SM. Szaleństwo smaku - złożoność i różnorodność aż zachęca do ponownego próbowania tego trunku. No i ciekawość nastepnych default_wink.png

Co możecie polecić jako kolejny "szczebel"?

 

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Skoro Co smakują dymne to Lagavulin 16.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Po niej mam problem z uzasadnieniem cen innych whisky po 300-400zl za butelkę. Wiadomo, że nie samym lagavulinem człowiek żyje no ale.... ;)

 

To samo mam z Laphroaig 10. Jak widze na pólce płaskie blendy bez smaku po 100-120zł, a zaraz obok Laphroaig 10 za 140zł mną aż trzęsie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn tak daleko bym nie poszedł. W cenie 300-400 zł jest cała masa butelek w CS o pełnej mocy beczki nie kastrowanych woda, czesto tez z pojedynczej beczki. W przypadku takich butelek względem L16 jest przepaść i można jej użyć do kalibracji co najwyżej 😉

Ale nie tylko, bo taki Springbank 15 kładzie system, czy GlenDronach 18

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ceny whisky w PL to jakiś śmiech na sali, zacząłem coraz bardziej patrzeć na sklepy w DE.

Taki Springbank 15YO w DE prawie w każdym sklepie internetowym jak jest dostępny to kosztuje w ok. 65€ u nas w DW ostatnio podrożał i już 422 zł.

Caol Ila 18YO, ostatnio czegoś szukając stał po 85 czy 89€ u nas 530-540 zł..

Port Charlotte 10YO ciagle widzę w cenie do 50€...

 

A wracając do Lagi 16yo to my akurat mamy szczęście ze jest tak tanio 219-239 pln w DE akurat jest w cenie i jest sporo drożej niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Skoro Co smakują dymne to Lagavulin 16.
Smakują, ale chciałbym spróbować również innych smaków ;) Niekoniecznie dym i torf... Choć muszę przyznać, że jest to intrygujące zestawienie sensoryczne...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tysiące różnych whisky więc ciężko polecić ;) Jak chcesz coś innego niż dymne to przykładowo Balvenie 12, Glenmorangie Nectar d'or, Redbreast 12.

 

Otworzyłem dzisiaj Macallan 12 Double Cask po którym pojechaliście jak po burej wiadomo czym ;) Miałem jak narazie jednego Macallana i był to Amber i 12 Double Cask to praktycznie to samo z tymi samymi aromatami. Gładkie z rodzynkami, krówkami, wanilią, z maślanym i dębowym finishem Dla mnie całkiem spoko whisky tylko, że tak samo jak Amber w cenie wyjściowej jest zbyt drogi. W promce za 150-170zł fajne whisky, nie moje ulubione ale dobre.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baker’s 7 years

107 proof 53,5%

 

Nos: intensywny, lakier do podłóg, śliwka węgierka, zapach bardzo słodki, wilgotna ziemia, 

Smak: bardzo słodki, bardzo delikatny mimo %, śliwka węgierka, lakier do podłóg, przyprawy

Finisz: słodki, trwający, trzymający się języka, drewno dębowe pomalowane słodkim lakierem, posmak czarnej ziemi 

 

Ocena: 80/100

421943A9-46AE-44CD-B61D-103375D02E0D.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2020 o 20:28, Palpatine napisał:

Baker’s 7 years

107 proof 53,5%

 

Nos: intensywny, lakier do podłóg, śliwka węgierka, zapach bardzo słodki, wilgotna ziemia, 

Smak: bardzo słodki, bardzo delikatny mimo %, śliwka węgierka, lakier do podłóg, przyprawy

Finisz: słodki, trwający, trzymający się języka, drewno dębowe pomalowane słodkim lakierem, posmak czarnej ziemi 

 

Ocena: 80/100

 

Wolę nie wiedzieć, skąd wiesz jak smakuje lakierowana dębina... A tym bardziej tego, że ten lakier był słodki. O__O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Vaiet napisał:

Wolę nie wiedzieć, skąd wiesz jak smakuje lakierowana dębina... A tym bardziej tego, że ten lakier był słodki. O__O

Analiza sensoryczna zarówno zapachowa i smakową polega na skojarzeniach które są głęboko zakorzenione w naszych mózgach. Tych smaków fizycznie w trunku nie ma, to co opisuje ja czy inni to są najbliższe wspomnienia tego co czujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarły wszystkie paczki z "zagramanicy" ze smakołykami ;)

 

XeYlnbjl.jpg

 

W związku z rozrostem kolekcji, mnóstwem sampli + wielu jeszcze nie otwartych flaszek (a otwartych też jest sporo), przewidywany termin otwarcia w/w - 3 kwartał 2021 :D żarcik  :P

Edytowane przez disaster3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zakupy. Znasz Deanston 12? 
Przez wieku okrzyknięta za Whisky of The Year 2019r. 
Ja z chęcią „przygarnę” sample Deanston 18, Longrow 18, Springbank 12. Myślałem nawet i tej ostatniej czy sobie nie sprawić, ale jest tyle wersji ze sam nie wiem. A na pewno już nie trafie na ta która piłem ze dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Deanston 12YO dorzucili mi darmowo do zamówienia. Także spróbuje.
Mogę Ci tylko doradzić odnośnie Springbanka12 CS zobacz ile u nas kosztuje a ja Ci powiem ze zapłaciłem 60€ .
To w kwestii ceny My i DE. Dziękuje i nie mam pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem tam Longrow 18 przesyłka 19.8€ płatność paypal. Zamówiłem w niedziele, UPS był już u mnie w środę - turbo ekspres.

wein-bastion.de

Polecam!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności