Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, micbud napisał:

Dzięki za szybkie odpowiedzi. To jeszcze 1 pytanie: czy ktoś z was jest może na jakiejś specjalnej diecie i jeśli tak, to czy picie whisky ma na to jakiś odczuwalny wpływ?

Ja - niestety. Wysokobiałkowa + suple + mało jedzenia (redukcja + rzeźba). Nie wskazane jest mieszać z alkoholem bo wątroba cierpi :(. W takim wypadku mała szklaneczka 1 na tydzień bo można sobie krzywdę zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

Ja - niestety. Wysokobiałkowa + suple + mało jedzenia (redukcja + rzeźba). Nie wskazane jest mieszać z alkoholem bo wątroba cierpi :(. W takim wypadku mała szklaneczka 1 na tydzień bo można sobie krzywdę zrobić.

Zastanów się nad przejściem z wysokobiałkowej na keto, zwykły człowiek nie potrzebuje więcej niż 60 gram białka dziennie jeżeli nie chce "pakować". Jakbyś przeszedł na keto to byś oszczędził kasę na suplach bo waga leci jak głupia bez wspomagaczy a mógłbyś sobie popijać whiskacza bo wątroba nie będzie tak dostawać od białka i suplementów.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad przejściem z wysokobiałkowej na keto, zwykły człowiek nie potrzebuje więcej niż 60 gram białka dziennie jeżeli nie chce "pakować". Jakbyś przeszedł na keto to byś oszczędził kasę na siłach bo waga leci jak głupia bez wspomagaczy a mógłbyś sobie popijać whiskacza bo wątroba nie będzie tak dostawać od białka i suplementów.
A piłeś alkohol na keto?
Trzy shoty i leżysz :). Bardzo ekonomiczna dieta...

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj ciąg dalszy przygody z Cask Strenght, czyli whisky niebkastrowana, bez odlewania wody o mocy beczki 58%.

W cenie z winnicy Lidla ale i cenie oryginalnej 139 zł to jest wrecz must have. I o ile nie jestem fanem amerykańskich Burbonów to te w mocy beczki polecam bardzo. Zarówno Elijah Craig 12 Batch B/C, Rare Breed i Knot.


Smak: słodki, palone karmelki, werthers Original, lakier do podłogi, klej, wiśnia, troszkę tytoniu

Finisz: długi, słodki, drewno, karmel wiśnie w tle

 

A5C29C07-0153-4EEE-9DF4-BCDB298772CD.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na imprezce i nie mogłem sobie odmówić napić jakiś fajnych whiskey ;)

Spróbowałem Ardbega 10yo - mocny temat jodyna, torf yebał okrutnie ;D

Abelour A’Bunadh 60,9% yebaniutki ale klepał gembe jarało zdrowo :D mocne klimaty, później przeszedłem na drinki i cZysta wódeczkę jeszcze do tego wrócę ale mocne toto ...... :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardbeg 10 to jedna z najbardziej torfowych whisky ponad 55 ppm robi robotę. 
Abundah - tutaj wszystko zależy od beczki. Niektóre wypusty maja lepiej ukryty alkohol inne gorzej. Bardzo przystępna cenowo i bardzo młoda. Dla wielu jest to pierwszy Cask Strenght. Tutaj można bawić się woda aby znaleźć własny  sweet spot

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 13:02, micbud napisał:

Zamówione. Ciekawe, czy Lidl wpadnie na pomysł dodatkowego zaangażowania personelu, żeby trochę zamówień na Sylwestra dostarczyć....:D

 

aberlour_12yo_nowa_tuba.png

Zacząłem. Ależ to morde wykrzywia, jedynie do coli się nadaje, a coli nie mam, więc z jakimś sokiem mieszam. I to ma być ta super łagodna whisky? :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, micbud napisał:

Zacząłem. Ależ to morde wykrzywia, jedynie do coli się nadaje, a coli nie mam, więc z jakimś sokiem mieszam. I to ma być ta super łagodna whisky? :D

To jak z audio. Musisz sobie wmówić, że czujesz różnicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten deanston, co wcześniej piłem, to faktycznie ładnie szedł bez niczego, a miał być najmniej łagodny. Może rzecz gustu z tą łagodnością.

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Micbud daj sobie spokój, szkoda pieniędzy 

no to jakoś dopiję :D i może jeszcze tych ponoć dużo łagodniejszych spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, micbud napisał:

Zacząłem. Ależ to morde wykrzywia, jedynie do coli się nadaje, a coli nie mam, więc z jakimś sokiem mieszam. I to ma być ta super łagodna whisky? :D

 

Ty masz taką z napisalem Speyside która ma 40% aberlour_12yo_nowa_tuba.png

 

A ja piłem taką z napisem Highland z 43%

Aberlour_12_Year_Old_Whisky__60057.1534049715.jpg

 

Aberlour widać schodzi na psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palpatine napisał:

@Spawn Aberlour 12 jest tylko jeden... same truskawki 💙

48% bez filtracji na zimno

91059184-6DA8-4B78-AEF5-108BD5C32A9B.jpeg

 

No patrz a ja myślałem że 12 Double Cask to jest ten zwykły. Swoją drogą niezły mają bałagan.

 

12 Double Cask - ciemna tuba i ciemna etykieta

12 NIE double cask - biała tuba i biała etykieta

18 NIE double cask - identyko tuba i etykieta jak 12 double cask

 

Potem każdy mówi o czym innym bo nie wiadomo co kto pił :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślałeś. Ich 12 double Cask to podstawka dla początkujących, nawet ja skastrowali do 40%

12 non chill to dla bardziej zaawansowanych graczy chcących poznać pełna ekspresję smaku.

 

btw. Aberlour 18 zmieniła wielkość z 0,7 na 0,5 zachowując stara cenę 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności