Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to błąd ale mam nadzieje ze zrealizują ;) w każdym razie miałem jeszcze Laphroig’a 10YO w koszyku ale jak przeszedłem do realizacji to wyskoczył mi komunikat ze „wyszedł był” ;/ no trudno się mówi. To co zostało w koszyku tez cieszy w takich cenach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za mało wypiłem. Wiecie ja dużo nie pije :P

 

Do tej pory to z SM piłem:

Taliskier 10YO, Glenmorangie Lasanta 12YO, Aberlour 12YO, Kavalan Single Malt, Amrut Indian SM i kiedy jeszcze Glenmorangie Quinta Ruban 12YO

 

kupionych mam dużo ale nie chce mieć otwartych więcej niz 2 max 3 sztuki na raz.

 

Natomiast z tego co wiem to Aberlour 12YO był ok jako entry level. Nalało sie wypiło, nic za ani przeciw. Delikatny, fajny ale właściwe do zapomnienia.

Taliskier 10YO najlepszy z tego co do tej pory piłem. Mocny, o wyraźnym wędzonym smaku, przynajmniej jakiś.

 

Nie wiem co mi podejdzie najbardziej bo kolejka jeszcze spora z tego co kupiłem, domyślam się że jeszcze z rok i może do jakiś wniosków dojdę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze jakiejś Sherry Bomb
Glendronach 18 i Smokehead Sherry Bomb to fajni przedstawiciele smaków wiśni, tych bardzo ciemnych aż po figi a z drugiej strony wiśnie zatopione w dymie.
Aż się głodny zrobiłem:)

Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płuczę gardło pod Taliskiera ;)

zaraz będzie dolewka jak w KFC :) 

 

kupiona to trzeba wypić. Kolejny raz raczej już nie wezmę. Tyłka nie urywa ale tragedii nie ma. Kupiona za 129 pln to żal było nie brać ;)

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nietypowe pytania do Was, koneserów whisky:

 

1. Jak często kosztujecie tego trunku?

2. W jakiej ilości na 1 posiedzenie?

3. Czy odczuwacie jakieś dolegliwości na drugi dzień po spożyciu?

 

Pytania bez złośliwości, próbuję przerzucić się na mniejsze ilości trunku, a własnemu organizmowi w tej kwestii nie mogę za bardzo ufać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, micbud napisał:

Mam takie nietypowe pytania do Was, koneserów whisky:

 

1. Jak często kosztujecie tego trunku?

2. W jakiej ilości na 1 posiedzenie?

3. Czy odczuwacie jakieś dolegliwości na drugi dzień po spożyciu?

 

Pytania bez złośliwości, próbuję przerzucić się na mniejsze ilości trunku, a własnemu organizmowi w tej kwestii nie mogę za bardzo ufać :D

 

To oczywiście zależy od jakości whisky. Im lepsza tym odczucia pozytywniejsze. Oszkliwego wynalazku mam po 1 szklaneczce dosyć, a dobrego leżakowanego destylatu można wypić do rozmowy o audio i całą butelkę!

 

Przykłady:

 

a - Johny Walker RED - wystarczy że przyjrzę się etykiecie i mam dosyć.

 

b - Cnob Creek RYE (0,75L, 50%vol) - Wypiłem z przyjacielem jak sok całą butelkę, rozmawiając, śmiejąc się i słuchając muzyki.

 

ad a - od czytania etykiety na drugi dzień bolała mnie głowa.

 

ad b - rano wstałem jak młody Bóg!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spijam dwa lub trzy kieliszki na jedno posiedzenie. Każdy po ok 40/50 ml.

Zwykle whisky którą pije jest tak intensywna w smaku ze więcej nie mam ochoty. A ze ostatnio gustuje w CSach to one maja zwykle od 55 do 65% to więcej nie potrzeba. Zwykle w piątek i sobotę. Po whisky nigdy nie boli mnie głowa czy brzuch

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności