Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie przez tą promke anulowałem swoją rezerwacje z weekendu (dobrze ze nie zrealizowali) ;)

Zamówiłem ze szwagrem bo nie ma co szaleć na początek

d24e79ecd3570be103cfe80edad9e999.jpg

Jego są 2 ostatnie pozycje.

Szkoda, ze w winnicy nie ma Lagavulin 16 YO lub Laphroaig 10YO bo, któraś z tych 2 na pewno bym dołożył i miałbym przekrój na początek z podstawek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, micbud napisał:

Zamówione, dzięki za wskazówki. Jak dobrze pójdzie, to w weekend bedziem próbować. Może nawet bez coli wejdzie :D

Warto spróbować na czysto, z 5 ml wody i dopiero na końcu z cola 😉.

Ostatnie podejście do irlandzkiej whisky. Poproszę o opinie o Redbrest 12 jeśli ktoś pil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Warto spróbować na czysto, z 5 ml wody i dopiero na końcu z cola 😉.

Ostatnie podejście do irlandzkiej whisky. Poproszę o opinie o Redbrest 12 jeśli ktoś pil.

 

Oleista i taka wręcz gruba tekstura że ma się wrażenie że można ją ugryźć. Rodzynki, orzechy, marcepan, suszone owoce. Długi i kremowy finisz. Dla mnie bardzo spoko. Skomplikowane, gładkie i z niespotykaną oleistością.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do whisky można dodać kilka kropel wody by uwolnić więcej aromatów, a nie ją rozcieńczać. Z moich obserwacji wynika że rzeczywiście to działa ale zależy od whisky. W niektórych zamiast pomagać to osłabia aromaty. Najważniejsze to pić tak jak smakuje. Ja pije w temperaturze pokojowej często bez niczego tyle że nie pije szklankami ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Spawn napisał:

Do whisky można dodać kilka kropel wody by uwolnić więcej aromatów, a nie ją rozcieńczać. Z moich obserwacji wynika że rzeczywiście to działa ale zależy od whisky. W niektórych zamiast pomagać to osłabia aromaty. Najważniejsze to pić tak jak smakuje. Ja pije w temperaturze pokojowej często bez niczego tyle że nie pije szklankami ;)

Często słyszę, że właśnie taka powinna być temperatura do picia whisky, a absolutnie nie wolno z lodem. Ale mi zdecydowanie bardziej smakuje z lodem. Można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na święta Hibiki Harmony za 220 i Redbrest 12 za 140 zł. Turbo ceny- 190 zł w suchym. Cały rok piłem szkockie to na koniec roku Irlandia i Japonia.

12 minut temu, micbud napisał:

Można?

Kazdy pije tak jak mu smakuje i nawet nie należy pytać czy można bo po prostu trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, micbud napisał:

Często słyszę, że właśnie taka powinna być temperatura do picia whisky, a absolutnie nie wolno z lodem. Ale mi zdecydowanie bardziej smakuje z lodem. Można?

 

Lód za bardzo rozcieńcza whisky, a obniżenie temperatury upośledza kubki smakowe jednak najlepiej pić tak jak sie lubi. Picie dobrego alkoholu to już zajęcie skrajnie hedonistyczne więc nie ma sensu sie zmuszać jak nie smakuje. Ja z lodem też lubie ale blendy, natomiast single malt pije czyste bo tak mi smakują najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli celuje, że raczej po weekendzie będzie do odbioru.... (zamówiłem w poniedziałek) ale codziennie jak wchodzę to żałuje że wchodzę bo fajne rzeczy się pojawiają, które pewnie bym dołożył jakby były w dniu kiedy robiłem zamówienie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dałem się namówić na skorzystanie z promo + 10% za newsletter. W tych cenach trochę zaszalalem . Ale będzie tequila party :)

Dzięki za namiary.
Ale moja wątroba Was nienawidzi.
915ff0261f7f67733d16e2e7df6df195.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 19:37, Ros napisał:

Jeśli ktoś szuka single malta w dobrej cenie to niech zajrzy do Selgrossa - kupiłem dzisiaj Aberlour 12 yo w zestawie z dwiema szklaneczkami za 123 zł emoji2.png

W winnicy aktualnie przy max rabacie 82zł 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, crysis94 napisał:

W winnicy aktualnie przy max rabacie 82zł 😃

No tak, ale musisz wydać co najmniej 700zł... No 630zł z kodem, jak ktoś jeszcze może.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, awayeah napisał:

No tak, ale musisz wydać co najmniej 700zł... No 630zł z kodem, jak ktoś jeszcze może.

Zawsze można:
1. zmieniamy nr na randomowy
2. usuwamy konto
3. zakładamy nowe konto na swój nr

Ale fakt - poprzednia promka -36% (i -48% na szkło) była lepsza, bo wystarczyło wydać 160zł ;)

 

Tą bardziej reklamują, a raptem -37% przy MKZ 630zł 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, crysis94 napisał:

Zawsze można:
1. zmieniamy nr na randomowy
2. usuwamy konto
3. zakładamy nowe konto na swój nr

Ale fakt - poprzednia promka -36% (i -48% na szkło) była lepsza, bo wystarczyło wydać 160zł ;)

 

Tą bardziej reklamują, a raptem -37% przy MKZ 630zł 😕

Uuu, nie pomyślałem o tym żeby zmienić nr na istniejącym koncie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 20:44, Palpatine napisał:

Nawet tego nie trzeba robić. Wystarczy usunąć konto, odczekać kilkadziesiąt minut aż serwer zaktualizuje się i zakładamy nowe konto na ten sam nr i mail.

Losowo. Ja czekałem na uaktualnienie bazy dobę aż mój nr się zwolnił, więc potem przed usunięciem zmieniałem na 654987321 i bez czekania, a dwa kliki 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkorkowałem dzisiaj Speyburn 10 który miał być super 10 letnim whisky ale niestety taki super nie jest. Możliwe że dlatego że super pozytywne opinie są z przed ładnych paru lat dla whisky które miał 43% a tu niespodzianka, teraz ma już tylko 40% czego nie zauważyłem podczas zamawiania. W każdym bądź razie nos mocno alkoholowy z jakimś takim niezbyt przyjemnym zapachem kleju czy innego zmywacza do paznokci. Smak jednowymiarowy, gorzkawy smak dębowej beczki. Finish bardzo krótki i nadal dąb. Dodanie wody jedynie rozcieńcza i osłabia całość. Nie jest paskudna ale też nic nadzwyczajnego. Nie moge strasznie narzekać bo wyszedł mnie 85zł i nadal da sie to pić czyste ale nawet w tej cenie nie kupiłbym drugi raz. Za pełne 129zł stanowczo nie polecam.

 

spbob.10yo.jpg

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

Odkorkowałem dzisiaj Speyburn 10 który miał być super 10 letnim whisky ale niestety taki super nie jest. Możliwe że dlatego że super pozytywne opinie są z przed ładnych paru lat dla whisky które miał 43% a tu niespodzianka, teraz ma już tylko 40% czego nie zauważyłem podczas zamawiania. W każdym bądź razie nos mocno alkoholowy z jakimś takim niezbyt przyjemnym zapachem kleju czy innego zmywacza do paznokci. Smak jednowymiarowy, gorzkawy smak dębowej beczki. Finish bardzo krótki i nadal dąb. Dodanie wody jedynie rozcieńcza i osłabia całość. Nie jest paskudna ale też nic nadzwyczajnego. Nie moge strasznie narzekać bo wyszedł mnie 85zł i nadal da sie to pić czyste ale nawet w tej cenie nie kupiłbym drugi raz. Za pełne 129zł stanowczo nie polecam.

 

spbob.10yo.jpg

 

 

Jak firma nie ma potężnej rodzinnej tradycji to się nie interesuję takimi wynalazkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności