Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, micbud napisał:

to mam prośbę, jeśliby ktoś przy okazji robił w tej winnicy lidla zakupy i komuś się chciało wrzucić tu linka do jakiegoś bardzo łagodnego w smaku single malta w dobrej cenie w lidlu, to byłbym wdzięczny. Łagodny i nie torfowy, tego chętnie bym skosztował. Coraz mniej piję (serio, nie śmiać się), to przynajmniej na Święta zawczasu się zaopatrzę. Sam się niestety nie znam na łiskaczach.

https://www.pepper.pl/promocje/bushmills-single-malt-10yo-whiskey-204430

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bushmill jak cała irlandzka i kanadyjska łycha dużo łagodniejsza od szkockiej, smooth jak to nazywają Anglosasi :). Ja polecam Jameson lub Tullamore Dew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, crysis94 napisał:

o kurła, dzięki! kiedyś chciałem to brać w biedrze do coli, ale odłożyłem, jak zobaczyłem cenę, ponad 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, micbud napisał:

o kurła, dzięki! kiedyś chciałem to brać w biedrze do coli, ale odłożyłem, jak zobaczyłem cenę, ponad 100

nie psuj colą, sama jest bardzo dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz zepsute podniebienie tymi drogimi single Maltami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Ja nie polecam. Skusiłem się na Black i 10yo. Płaskie to jak podeszwa. 

Na początek idealne. Im głębiej w las tym się więcej oczekuje, ale to więcej na start wcale nie jest dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogimi? Wole dopłacić 50 zł do szkockiego Malta i delektować się smakiem. Przede wszystkim B10yo przez swój cytrynowo (młodość, słaba maturacja) drzewny (tania beczka) smak wcale do najłagodniejszych nie należy.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgin Oak mimo ze to NAS na pewno jest słodszy i delikatniejszy w smaku. I to mimo ze ma 46% a B10 jedynie 40%.

Przeczytaj sobie opis. Wyczujesz z tego 1/5

 

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-6821-Deanston-Virgin-Oak-46-3-0-7l.html

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W winnicy Lidla ja masz za 109 zł z kodem za newsletter. Pamietaj ze jak jesteś początkujący to każdy alkohol 40 czy 46% będzie dla Ciebie mocny. Warto eksperymentować z woda i wlewać po pół łyżeczki do kieliszka aby znaleźć swój własny sweet spot 😉

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Ja nie polecam. Skusiłem się na Black i 10yo. Płaskie to jak podeszwa. 

Piłem kiedyś 10 tego Bushmillsa. Popłuczyny z beczki w której może kiedyś było jakieś dobre whisky. Płaskie, bez głebi, dużo kokosu i jakiś taki chemiczny posmak. Szkoda pieniędzy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Spawn napisał:

było jakieś dobre whisky

w tej beczce było jakieś whiskey...bo to beczki burbonie. Miernej jakości niestety lub 3 jak nie 4 napełnienie.

@Spawn chodzi za mną Talisker. Miałem 10 ale pytanie co brać? 10, Sky, Storm? Wszystko w tej samej cenie.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Ja już od jakiegoś czasu się „łiskuje”, natomiast Bardzo rzadko. Oczywiście jak większość przeszedłem drogę od czerwonego Jaśka, Balentyny Finesta i jak dla mnie to jest taka masakra ze nie wiem kto to wymyślił. Gębę wykręca okrutnie. Oczywiście nigdy nie piłem z cola czy spritem bo to dla mnie profanacja. Oczywiście zaczynałem z czysta + lód. Później odkryłem coś co już można było z lodem i było nawet smaczne jak Jack Daniels, Famous Grouse, Jameson, Tullamore Dew czy Chievas Regal oczywiście blendy. Oczywiście chciałem spróbować czegoś lepszego ale ogólnie bez rozpoznania tematu, ktoś coś kiedyś powiedział, gdzieś coś usłyszałem no i kupiłem Glenmorangie 12YO Quinta Ruban, Taliskier 10YO.....

 

no i jak w słynnych skeczu, „i po co się pchała? Po co? Wlazła na ring to dostała w ryj!!!” :D;) 

 

i tak było ze mną. Przeczytałem ze single to ciepłe nie z lodówki, bez lodu, z łyżeczka wody ale co tam jak ciepła to ciepła, bez lodu? Ok niech tak będzie ale żadnej wody nie będę dolewał... no była katorga bo gębę wykrzywiało :D ale to było kiedyś no i oczywiście od razu za ostro poszedłem bo powinienem łagodniej zacząć ;) no było od razu na ostro.

 

Przeczytalem sobie temat dużo fajnych informacji i trochę teorii przyswoiłem i już sobie zamowilem Glencairn Glass bo piłem w szerokich no i rozglądam się za jakimiś dobrymi na początek SM’ami.

 

w domu mam jeszcze ze 200ml w butelce Taliskiera 10YO no i z tego co wyczytałem to wszystkie drogi prowadzą do Aberlour 12YO i GLENFIDDICH 12YO. Coś jeszcze na początek warto rozważyć? Czy jak te 2 kupię to będzie ok? Czy może coś innego wziąć?

cenowo może być do 200 (w retailu) za flaszkę (kupię jakieś ze 2)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Glenfiddicha odradzam. Mialem 12 i mam chyba jeszcze cos z 15. Odradzam nie dlatego ze jest zly tylko dla mnie jest kompletnie nijaki i nie rozumiem fenomenu tej whisky.

 

Aberlour 12 bardzo dobra. Z lzejszych ale calkiem zlozonych polecam Balvenie 12.

 

Z mocno dymnych torfowych standardowo Laphroaig 10, Ardbeg 10 i Lagavulin 16.

 

Z mniej dymnych ale nadal mocno odczuwalnych Kilchoman Mahir Bay. 

Z finiszowanych w beczkach po sherry np Dalmore 12, z porto to np Finlaggan Port Finish 46%. Z Irlandzkich w innym stylu niz szkockie Redbreast 12.

 

Ogólnie jest w czym wybierać. Zaletą single maltów jest to że prawie wszystkie są dobre. Oczywiście są troche lepsze i troche gorsze ale z kilkudziesięciu butelek jakie mam/miałem przez lata może z 5 uważam za stratę pieniędzy.

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Spawn napisał:

Aberlour 12 bardzo dobra. Z lzejszych ale calkiem zlozonych polecam Balvenie 12.

To te wezmę, bo obie są dostępne w winnicylidla -10% za newsletter i cena jest ciekawsza. Pozostałych wymienionych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności