Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

to mam prośbę, jeśliby ktoś przy okazji robił w tej winnicy lidla zakupy i komuś się chciało wrzucić tu linka do jakiegoś bardzo łagodnego w smaku single malta w dobrej cenie w lidlu, to byłbym wdzięczny. Łagodny i nie torfowy, tego chętnie bym skosztował. Coraz mniej piję (serio, nie śmiać się), to przynajmniej na Święta zawczasu się zaopatrzę. Sam się niestety nie znam na łiskaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, micbud napisał:

bardzo łagodnego w smaku single malta 

Słodki, karmelowy delikatny

https://winnicalidla.pl/deanston-virgin-oak.html

 

Delikatny, owocowy, wiśnie, przyprawy (cynamon?)

https://winnicalidla.pl/aberlour-12-yo-0-7l.html

 

Słodki, owoce cytrusowe, vanilia

https://winnicalidla.pl/glenmorangie-the-original-10-yo.html

 

Słodki, jabłka, biały pieprz

https://winnicalidla.pl/deveron-12-yo-0-7l.html

 

Najdelikatniejsza jaką znam, bardzo słodka, wanilia, toffi, banan, ananas, przyprawy

https://winnicalidla.pl/balvenie-14-yo-0-7l.html

 

2 godziny temu, jarrro napisał:

I ja zacząłem wchodzić w świat torfowego
whisky. Najpierw Tallisker Storm, potem Laphroig 10.

Grarutulacje. 

W whisky są takie stany. Najpierw wszyscy szukają delikatności, później szery, później dym a później cask strenght następnie singiel cask ;)

Kup przedewszystkim Lagavulin 16

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto jest tak w przypadku niskoprocentowych whisky 40/46%) ze im jest starsza tym jest łagodniejsza a alkohol jest lepiej ukryty. Wiek, maturacja i drewno robią robotę. Ale wyżej wymienione są z tych delikatniejszych na rynku.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał:

Nie wiem co wy w tych śmierdzących berbeluchach widzicie. Chyba, że smakują wam substancje takie jak: aceton, aldehyd octowy, taniny i furfural.  Nie pojmuję. Mogę pojąć, że planary się podobają, że wzmacniacze lampowe się podobają. Ale to???

Dla Ciebie mam łychę za cztery dychy.

Szkocka, mieszana, dobra i tania.

 

whisky-highlander-1l.jpg.png

To jest takie K701 w słuchawkach. Wile osób to dzieży, ale wiele nie trawi.

Edytowane przez Compton
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolę czystą, ale to miarę czasu stwierdzam, że to wynika z braku smaku, obycia i doświadczenia

Generalnie lubię Jack Daniels'a ale piłem ostatnio Macallan 12 YO i po przejściu na niby moją ulubioną, odrzuciło mnie.

Tak że myślę, wszytko leży w doświadczeniu, obcowaniu i świadomości.

Reszta to już tylko tkwi w naszej ułomności, do której sam się przyznaję.

Ty, jak widać masz taki światopogląd, że nie lubisz doświadczać, zgłębiać  i poznawać.

Wolisz, to co poznałeś na swoim etapie dojrzewania i na tym się zatrzymałeś, a etap dojrzewania to jest okres od 12 do 19 roku życia.

Jest to bardzo silny okres, który u niektórych wpływa na światopogląd na całe życie.

Etap dorastania jest znacznie dłuższy, trudniejszy ale nie występuje u każdego, a jak występuje, to u każdego w innym tempie i czasie.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam fazę od dłuższego czasu na tequile i mezcal. 

O tyle ciekawe, że podobnie jak w whiskey - smaki są bardzo różne i potrafią być bardzo "wytrawne".

Mowa o 100% agawa, leżakowanych. W sumie to pije się je jak łyskacze.

 

Łyskacze - zdarza mi się, zawsze czysty + lód lub lekko woda. Za to wódki już dawno nie piłem i jakoś nie tęsknię.

Rumy też lubię, zwłaszcza jakieś nietypowe.

 

Kiedyś była tylko biała ale kurcze lubię mieć więcej przyjemności, a wóda - nawet ta droga jak cholera, pozostaje dla mnie wódą. Może jakieś zaszłości z młodości :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlazłem teraz na kompie na tę stronę lidla i nie widzę już tej promki za wielokrotność 250zł. Skończyło się?

W ciągu dnia jeszcze na komórce to widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jarrro napisał:

Nie no, tyle

215 zł?

Ja wole kupić jedna lepsza raz na kiedyś zamiast 2 czy 4.

@Nicodem skończyło się w poniedziałek o 8 rano. Możliwe ze bedzie podobna akcja przed świetami. Przynajmniej rok temu była i to jeszcze lepsza. Pamietam ze Aberlour 12 wyszedł 68 zł

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine piłeś tego Lagavulina z gry o tron? Normalnie bym pomyślał że to skok na kase l, a przy raptem 9 latach to nawet skok na dużą kase ale mam 8 latke i skubani wiedzą co robią. 8 jest może i prostsza i lżejsza od 16 ale to połączenie lżejszego torfu ze słodyczą (karmel, wanilia) i lekkością mnie ujęło. Szkoda że to limitowana edycja i cena pewnie za jakiś czas bedzie z czapy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem i nie polecam. O ile uwielbiam 8mke to tej 9 nie mogę rekomendować. Szczególnie za te pieniądze. 
Co do 8yo to sprawa jest bardziej skomplikowana. Najpierw wyszła 8kma limitowana edycja ale przyjęła się tak bardzo ze włączyli ja do core. Niestety porównując obie wydaje czyli limited i core to tej drugiej tez polecić nie mogę. Niby profil smakowy ten sam, ale bardziej wytrawna i dużo bardziej wyczuwalny alkochol.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności