Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Kavalan - moja pierwsza przygoda z whisky z Tajwanu. Chiny po Szkockich, Japońskich to chyba trzeci najbardziej rozpoznawalny producent Whisky. 
Prezent, podstawka - ich najtańsza butelka  wyceniona na ok 200 zł

40% wiec rozwodniona tak mocno jak tylko pozwalają przepisy, bez barwnika wiec piękny naturalny kolor i bez oznaczenia wiekowego wiec zapewne jest to mieszanka starszych i młodszych whisky, ale ze przepisy nakazują podanie najmłodszego destylatu wiec wstyd było napisać  3 lata na etykiecie przy butelce za 200 zł 

9b13ddae2ca31e41gen.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 22:20, vonBaron napisał:

Czy istnieje dobra łycha single malt do 100zł?

 

Nie spotkałem. Nie oznacza to ze single po taniości będzie złym alkoholem ale będzie złym single maltem. Do 100zł to lepiej kupić dobrego blenda albo bourbon bo bedzie to po prostu lepszy jakosciowo alkohol niz tani single. Normalne, czyli dobre single malty zaczynaja sie od 130-140zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

Tyle że mi już blendy do 100zł ledwo przez gardło przechodzą (nawet z colą), nawet mój ulubiony Ballantines to już nie to....

To spróbuj irlandzkiej, np Jameson lub Bushmill

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vonBaron napisał:

Tyle że mi już blendy do 100zł ledwo przez gardło przechodzą (nawet z colą), nawet mój ulubiony Ballantines to już nie to....

 

7 minut temu, Jaro54 napisał:

To spróbuj irlandzkiej, np Jameson lub Bushmill

 

A ja dalej będę polecał RYE whiskey. Klasyczna łycha wykańczana jak Burbon. Pyszności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

My tu piszemy o przyjemnościach sensorycznych zarówno węchowych jak i smakowych, a nie o tym co kto łyknął na czysto 🤣

Nie zrozumieliśmy się. Czytaj między wierszami. 

 

Przechyliwszy szklaną strażniczkę pikantnego cukru trzcinowego ożenionego z Jamajską wodą, czarnego niczym Barbadoska noc na przełomie listopada i grudnia, poczułem przyjemny jakby podmuch z ogniska rozpalonego chrustem olchowym w kubkach smakowych po zewnętrznych stronach języka. Podmuch ten dorastał waniliową i korzenną mgiełką pojawiającą się znikąd jak na wzgórzu krabowym zaraz przed zmierzchem punkt rosy. To było tak intensywne i dobre że ćwiartkę pociągłem na raz.

  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poeta z Szymona rośnie 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czysta Żubrówka na stole. Za dużo ja w ten temat nie wnoszę, chyba że alkoholizm. Ale wolne jutro w Niemcach więc tak wychodzi.  Żeby nie być nieprzydatnym powiem że ta żubrówka ma rozrzuty jakości jak słuchawki Grado i Audeze, myślałem że tylko żołądkowa ma inny smak za każdym razem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sobie spróbujcie. Wchodzi spokojnie bez popity, a rano nie czuć, że coś się piło dzień wcześniej. Choć samochodem jeździć nie zalecałbym. Dla mnie dobra wódka to taka po której nie ma rano żadnych objawów kaca, a ta taka własnie jest. 

 

Własnie. W przyszły weekend sobie kupię żeby wypić po powrocie z AVS 2019. Bo tak mam wolne do środy.

wodka-jednorodna-ziemniaczana-05l.jpg

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.09.2019 o 19:56, Spawn napisał:

Nie spotkałem. Nie oznacza to ze single po taniości będzie złym alkoholem ale będzie złym single maltem. Do 100zł to lepiej kupić dobrego blenda albo bourbon bo bedzie to po prostu lepszy jakosciowo alkohol niz tani single. Normalne, czyli dobre single malty zaczynaja sie od 130-140zł.

Na promocjach Winnicy Lidla (raz na kwartał) można kupić dobrego SM za +70zł.

https://www.pepper.pl/promocje/winnica-lidla-rabat-50-zl-przy-zakupie-za-250-zl-jesienne-hity-z-rabatem-50-zl-202260

Za Aberloura 12YO płaciłem 84zł, a za Highland Park Viking Scars 10YO chyba nawet poniżej 70zł!
Obie whisky uważam za jedne z najlepszych SM do 12 lat.
Jeszcze trochę, a mnie Lidl w alkoholizm wpędzi (-___-

IMG_20191120_194139.jpg

Edytowane przez crysis94
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, crysis94 napisał:

Na promocjach Winnicy Lidla (raz na kwartał) można kupić dobrego SM za +70zł.

https://www.pepper.pl/promocje/winnica-lidla-rabat-50-zl-przy-zakupie-za-250-zl-jesienne-hity-z-rabatem-50-zl-202260

Za Aberloura 12YO płaciłem 84zł, a za Highland Park Viking Scars 10YO chyba nawet poniżej 70zł!
Obie whisky uważam za jedne z najlepszych SM do 12 lat.
Jeszcze trochę, a mnie Lidl w alkoholizm wpędzi (-___-

IMG_20191120_194139.jpg

Jakby Ci z tym trzeba było pomóc to pisz śmiało! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, krz napisał:

Podziwiam Was. Ja jak się szarpnę na litr za 50zł (np. William Peel), to mam na dwa wieczory. Nie rozumiem koncepcji sączenie miesiącami.

Wolę wydać dzisiaj 84zł, mieć ładną kolekcję i być przygotowanym na dłuższy czas... niż potem w sklepie zapłacić 180zł (tyle Aberlour 12YO kosztuje w najbliższym alkoholowym) jak będę potrzebował. Inwestycja w sumie dobra - inflacja za*******a, a jeszcze mają akcyzę podnieść 😕

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności