Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Spawn napisał:

Skoro Ty chlejesz alkohol to dobra whisky nie jest dla Ciebie. Dobrą szkocką sie smakuje w małych ilościach bo ma tak intensywny smak.

Po co dorabiasz ideologię to jednej z gorszych używek jakie istnieją? Dobre to są np truskawki, czy choćby granat, a nie ten ohydny syf.

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafacio napisał:

Po co dorabiasz ideologię to jednej z gorszych używek jakie istnieją? Dobre to są np truskawki, czy choćby granat, a nie ten ohydny syf.

Masz dziwne podejście, jeśli tobie nie pasuje to nie znaczy, że innym nie smakuje. Tak jak z muzyką jeden lubi jazz inny disco polo, rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w cenie z Biedry nie odrzuca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo ciekawych alkoholi przypomniala mi sie dosc dobra i tania brandy - Stock 88. Zawsze  mi podchodzila.

Ogolnie to lubie brandy ponad whisky, chociaz moze to kwestia tego ze nie pilem dobrej whisky. A dobra brendy to nawet za 28zl mozna kupic. Chantre chociazby w Kauflandzie niemieckim za niecale 7 euro. W whisky zawsze czuje jakby smak beczki, te drewno. Nie wiem czy w drogich tez to jest ale im tansza whisky to mam wrazenie ze smierdzi stara beczka. A brendy ma taki fajny zapach i czuc jakies owoce, kwiaty itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale masz racje. Tanie whisky śmierdzą, najczęściej tanim drewnem. To kwestia najtańszych beczek, często po 4/5 napełnieniu także zostają same taniny. Efekt tego jest taki, jakbyśmy pili spirytus przesączony przez wióry. Na szczęście naprawdę dobrą whisky można już kupić od 130 zł tylko naprawdę trzeba wiedzieć co kupić. Oczywiście będą to mocne kastraty rozwodnione wodą bo tylko 40% ale już można wyczuć jakieś smaki, a swoje profilowanie należy zaczynać od tańszych butelek.

 

Podobno świetną relacją jakości do ceny (i kompletny brak popularności) charakteryzuje się calvados - można kupić za znacznie mniej niż whisky. Jak nadarzy się okazja do degustacji to nie odmówię. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

Ale w cenie z Biedry nie odrzuca?

Z colą wszystko wejdzie :) 
Tzn tak na serio, to może nie jest zły trunek, ale mi nie podeszła, 

9 godzin temu, John Grado napisał:

Chantre chociazby w Kauflandzie niemieckim za niecale 7 euro.

W niemieckich sklepach jeśli chodzi o stosunek cena/zysk najlepszy jest rum James Cook 54 %

Wchodzi miękko a ryje banie że omatko. XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roger987 napisał:

Wchodzi miękko a ryje banie że omatko. XD

To mnie zainteresowałeś. A na drugi dzień jak po tym rumie? Da się żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na tego Baczewskiego i nie żałuję 

 

20190821_191724(1).jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Palpatine napisał:

To może opisz zapach, smak i finish, jeśli się da...

widzę, że w korek nie zainwestowali 😲

Ja prosty chłop opisze własnymi słowami :)

Pierwsze wrażenie, że nalali do butelki stare, dobre, a nawet bardzo dobre brandy. Pierwsze uderza alkohol (czuć te 43%) ale potem bardzo ciekawa kompozycja: garbniki z beczki, starej beczki, owoce ale raczej czerwone, śliwka, rodzynki, trochę czekolady ale gorzkiej, na języku te owoce razem z drewnem dość długo zostają.

W cenie Biedronkowej (64,99 pln) warto moim skromnym chłopskim zdaniem. Raczej styl irlandzkich i kanadyjskich whiskey niż szkockiej. I jak ktoś lubi dobre stare brandy polubi i Baczewskiego.

Dla ciekawości porównałem z Pliskom XO i Baczewski bardziej wytrawny, Pliska słodsza

Na codzień bardzo dobry zakup, takie TinAudio T2 :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski ziemniak - złoty standard. Chociaż do RS2e pasuje lepiej jakaś Brandy. Czysta chyba bardziej do PS500e ;)

IMG_20190823_222015.jpg

Jeszcze tylko edit do komentarza z przed paru dni o Stock 88: chodziło oczywiście o Stock 84. Dzisiaj zobaczyłem na półce :D Może na następny tydzień :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Własnie wróciłem z zakupów. 200gram krupnioka, seta de luxe, okocim mocny dubeltowy, karpackie 9 volt i seta wisniówki. Można tanio a i jakie urozmaicenie :D rafacio, zatwierdzasz ten zestaw? ;D

A ptfu, idź pan w ch..... Mordy nie wykręca aż tak jak kiedyś ale to w sumie to samo dziadostwo co było. Żołądkowa w sensie.

Edytowane przez John Grado
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku to ona niby dobra była, ale potem to samoloty tym można było tankować. Podobne mózgotrzepy są w biedrze. Jak się weźmie 2 setki tej czarnej takiej, standardowej za 8 zł plus 2 vipy to się pytasz schodów czy one do góry czy na dół. Wszystko na spirytusie drzewnym chyba. Niby czemu te wszystkie "kierowniki" spod stonki takie dziwnie rozchwiane? My na nich z kumplami zawsze mówiliśmy "avatary".

Panowie, ta De Luxe to taka średnia, zaczynam degustację Krupnika. Długo nie wytrzymam bo popijam okocimem, a więc doceńcie starania bo przekaz "live" zaraz z krupnika.

Ech, tfu, krupnik w swoim stylu, palący ale nie cofa. Trzeba by zapijać sokiem porzeczkowym wg przepisu espe0 a nie piwem 7 volt. W sumie mi obojętne chyba czym się truję. Wole tego stocka 84 od tych gówien. Dobrze to mówił kolega że krupnik psia zupa.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brandy teraz trochę się otworzył rynek z krajów jak Armenia (Gran Yerevan) czy Mołdawia (King Royben) i powiem wam w tej cenie to ciężko im cokolwiek narzucić a nawet chwalić bym powiedział. Mam z nimi styczność trochę częściej ale glowni w z winem (taki zawód) ale na pewno nikt by poważnie nie brał połówkę brandy za 39 złotych jako coś godnego uwagi.

Co do whisky to w sumie ostatnio miło z tych tanich singlow zaskoczył mnie Loch Lomond Single Malt i Glengarry single Malt (ta sama destylarnia).

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności