Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

A widzisz bo Bunka nie dość ze jest po Sherry to w wodzie jest posmak torfu. One wszystkie smakują w ten deseń.

Z Quinta muszę poobcowac, pamietam ja jak gorzkie pomarańcze z przyprawami. 

Za to Nectar D’or to moje największe rozczarowanie ale ja nie lubię wina szczególnie białego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, espe0 napisał:

A nie kojarzysz czy w makro mają jakieś dobre Calvadosy? - bida ogólnie z tym alkoholem wszędzie... 

Tu masz wybór od 30 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, espe0 napisał:

A nie kojarzysz czy w makro mają jakieś dobre Calvadosy? - bida ogólnie z tym alkoholem wszędzie... 

 

Nie kojarzę bo nawet nie degustowałem tej marki i nie zwracałem uwagi. Generalnie makro makrowi nie równe, więc nawet jak coś u mnie by było to nie koniecznie w twoim też by było to samo. Nie mniej jednak jak wrzuciłem w google nazwę to wywaliło mi, że ta marka jest w co najmniej kilkunastu sklepach online więc sprawdź ceny, może warto zamówić z wysyłką. Do weekendu dojdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Palpatine napisał:

A macie właśnie jakieś doświadczenia z Calvadosem? Podobno to w tej chwili najlepiej wyceniony alkohol starzony w relacji cena do jakości.

Pijam od czasu do czasu - taki można by przybliżyć do koniaku - tylko że jabłkowy. Bardzo ciekawy trunek i fakt ceny są naprawdę dobre w relacji którą wspominasz. Marek jest dosyć sporo - jak jeszcze nie piłeś polecam tradycyjnie zacząć od klasyka Chateau du Breuil np. Fine (w cenie Hennesy)  albo nieco droższy Boulard.

Nikogo nie namawiam bo to dosyć specyficzny alkohol i nie każdemu smakuje. Wam powinien :P

 

29 minut temu, Jaro54 napisał:

No właśnie nie ma czasu na przesyłki :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calvados lub Grappa są świetne do mrożonego espresso. Do filiżanki do espresso wrzucasz 2 kostki lodu, następnie 25 gram w/w alkoholi (można użyć brandy lub dobrej irlandzkiej whiskey, tylko nie torfowej) i do tego parzy się espresso l. Genialna rzecz latem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Calvados lub Grappa są świetne do mrożonego espresso. Do filiżanki do espresso wrzucasz 2 kostki lodu, następnie 25 gram w/w alkoholi (można użyć brandy lub dobrej irlandzkiej whiskey, tylko nie torfowej) i do tego parzy się espresso l. Genialna rzecz latem :)

Taki tańszy - jak rum - najlepszy z herbatą w zimę na rozgrzewkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biedrze jest Bushmill 10yo single malt za niecałe 120 pln. Bardzo dobra irlandzka whiskey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są tutaj jacyś fani irlandzkiej whisky? W biedrze leży Bushmill10 za 99 zł i tak sie zastanawiałem. Pytanie jest taki czy to jest warte swojej ceny czy lepiej dołożyć kilka złotych i kupić Redbrest 12 aby zapoznać sie z Irlandią. I kolejna kwestia czy to w ogóle stoi na tej samej półce co szkockie malty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irlandzka whiskey jest dużo delikatniejsza od szkockiej. Bushmill 10 yo w  tej cenie jest wg mnie jak najbardziej wart zakupu. Moim skromnym zdaniem Bushmill jest lepszyod Jamesona. Bardzo dobry jest BlackBush, leżakuje w beczkach po Sherry i ja nazywam Metaxą wśród whiskey, wyrażnie czuć posmak dobrego sherry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jaro54 napisał:

Irlandzka whiskey jest dużo delikatniejsza od szkockiej. Bushmill 10 yo w  tej cenie jest wg mnie jak najbardziej wart zakupu. Moim skromnym zdaniem Bushmill jest lepszyod Jamesona. Bardzo dobry jest BlackBush, leżakuje w beczkach po Sherry i ja nazywam Metaxą wśród whiskey, wyrażnie czuć posmak dobrego sherry

 


Najczesciej tak jest, ale znajdzie sie wielu co to Irlandzkiej pic nie beda ze wzgledow ideologicznych :D
No ale co ja Was bede zanudzal faktami o sobie samym, skoro wiekszosc tutejszej gawiedzi nie zaakceptuje mnie, czlonka fanklubu Taliskera i Bowmore. Im bardziej jedzie szpitalem tym lepsze (niomniomniom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mojo_aka_jojo napisał:


Najczesciej tak jest, ale znajdzie sie wielu co to Irlandzkiej pic nie beda ze wzgledow ideologicznych :D
No ale co ja Was bede zanudzal faktami o sobie samym, skoro wiekszosc tutejszej gawiedzi nie zaakceptuje mnie, czlonka fanklubu Taliskera i Bowmore. Im bardziej jedzie szpitalem tym lepsze (niomniomniom).

Ja znam takich, którzy uważają że Szkoci powinni się uczyć robić bimber od Irlandczyków...ale to wszystko kestia gustu. Ja kilka lat siedzę w Szkocji i ust w Irlandii nie zanużyłem jeszcze, a może warto spróbować.

Ja również uwielbiam torfowe, szczególnie Lagavulina. Bowmore również jest smaczny. Ja gustuje na zmianę w sherry monster i peat smoke.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, espe0 napisał:

A ja tam wolę amerykańskie RYE whisky - są jak na mocny alkohol wyjątkowo wytrawne. Bez torfu, mułu i innych spleśniałych beczek :P


Bardzo bym chcial byc taki jak Ty, ale najtanszy burbon jaki mi podchodzi to 400 PLN za 0,7. Szkoci za to do perfekcji opanowali ctosunek cena/jakosc.
Na Rye sie nie znam wcale, bo sie na burnonach wlasnie sparzylem.

Edytowane przez mojo_aka_jojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności