Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Spawn napisał:

Wieczorową porą otwarł mi się ten Redbreast 12. Nie napisze że jest spektakularna ale napewno bardzo ciekawa. Słodka z lekkim gorzkim, drewnianym posmakiem, bardzo wyraźne toffi ale najciekawsza jest sama tekstura płynu - oleista i gęsta. Bardzo spoko.

Nie mam żadnego doświadczenia z Irlandią tym bardziej z Japonią. Przyjdzie kiedyś na te rejony czas. W samej Szkocji jest tyle do odkrycia ze życia braknie aby samych podstawek spróbować.

 

Moze jakieś top 5? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Irlandzkich to dopiero druga którą próbuje więc, a z japońskich znam jedną wiec też prawdziwy ekspert ze mnie ;)

Japończycy za mało zabeczkowali i ceny mają z czapy teraz. W cenie podstawych blendów z japonii można sobie kupić już specjalne wersje szkockich single maltów uznanych marek więc o czym tu mowa? :) Hibiki 12 zawsze chciałem spróbować bo wszyscy chwalili ale chwalili jak kosztowała 250-300zł. Zastąpili ją NASem Hibiki harmony który jest ponoć wyraźnie gorszy i kosztuje koło 450zł.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hibiki Harmony piłem. Super blend dla początkującyk. Kwiatowo, miodny, bardzo delikatny. Wart nie więcej jak 200 zł. 

Kiedyś na lotnisku kupiłem w promce The Chita i to był dramat...więc może być różnie.

@espe0 z burbonów znam tylko Makers Mark i Woodford Reserve i po tych doświadczeniach...wolę dołożyć do malta. Ale najwidoczniej nie trafiłem jeszcze na coś godnego uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hibiki Harmony piłem. Super blend dla początkującyk. Kwiatowo, miodny, bardzo delikatny. Wart nie więcej jak 200 zł. 
Kiedyś na lotnisku kupiłem w promce The Chita i to był dramat...więc może być różnie.
[mention=79330]espe0[/mention] z burbonów znam tylko Makers Mark i Woodford Reserve i po tych doświadczeniach...wolę dołożyć do malta. Ale najwidoczniej nie trafiłem jeszcze na coś godnego uwagi
Również polecam Wilde Turkey 101, jest super. Z grantsow ostatnio piłem 12 yo. Nie jest złe, porównując do triple wood to jest bardzo dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rgomez napisał:
9 minut temu, espe0 napisał:
No to już jest mocny burbon - też nie każdemu podchodzi - z klasycznych bezpiecznych Burbonów Jim Beam i Four Roses.

Mocny jest ale w smaku bardzo ok. Zdecydowanie lepszy od Jima.

To fakt - ale jak wyciągniesz dzikiego indyka dalszym kuzynom na odwiedzinach to ich pokrzywi jak świński ogonek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101 z kostką lodu na początku daje moc i smak, a jak kosta się rozpuści spokojnie można dokończyć szklankę.
 
Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Ja tam preferuję bez niczego. Spokojnie, powolutku pociągam że szklanki i pięknie się rozchodzi w jamie ustnej. Dopiero jak mi osiądzie w każdym zakamarku to przełykam. I jest pięknie. Nie wyobrażam sobie pice go na szybko. Szkoda smaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, espe0 napisał:

Dobre - prawda:) ...niektórzy nawet nie wiedzą że takie są :P

 

Generalnie swego czasu bywałem na wielu pokazach z degustacją burbonów i whisky ale bezapelacyjnie ta grande fine jest cały czas nr1 dla mnie. Ostatnio w makro długo nie było więc szukam po necie i zobaczyłem, że jakaś odmiana collectors edition wyszła, hmm...

 

BTW. Macie jakieś sprawdzone sklepy w necie z burbonami?

 

Brandy-Metaxa-15-Grande-Fine-40-0-7L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

Przy zamawianiu alko przez internet jak wybierasz forme dostawy to zaznaczasz ptaszka ze wyznaczasz kuriera jako swojego pelnomocnika i przychodzi paczka normalnie. W prawie kazdym sklepie sie tak to odbywa.

Zamawiasz przez net whisky? Ja DW mam pod ręką więc mi się nie zdarza. Więc jak masz jakieś sprawdzone sklepy z dobrymi cenami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamawiam, praktycznie zawsze ze sklep dom whisky. Jeśli chodzi o wybór to maja w zasadzie wszystko juz na teraz tak ze wysylka na drugi dzien po zamowieniu. Cenowo dobrze to wychodzi bo jak masz w markecie promocje to jest to najczesciej np 10-20zl taniej niz regularna u nich na stronie, a bez promo to jest kilkadziesiat zlotych drozej niz w necie. Wysylka 25zl i darmowa powyzej zamowienia 700zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich kupuję jak muszę, albo coś czego nigdzie indziej znaleźć nie mogę. Ceny mają absurdalne. Przykładowo Laphroaig Lore 430, cena "rynkowa" 300 + 20 zł przesyłki, Glendronach 18 cena 415 zł, obie butelki kupiłem za 349 zł i 317 zł i tak można bez końca. Ostatnio u nich kupiłem Clynelish 14 w dobrej cenie.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności