Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

To ja polecę Springbank 12 - moja ulubiona jak na razie.

Nos: lukrecja, cherry, wino, trochę jak Abelour A'Bundach, przyjemny, Język: prosty, mocno rozgrzewający, winny, z wanilią, lepki, Finish: długi, lepki, słodkawy.
Dobrze reaguje na ciut wody: lekki zapach i smak kredy.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, micbud napisał:

Jakiego znośnego liskacza z biedry polecacie? Oprócz buszmillsa. mimo, ze dobry, to chciałem coś innego sprobowac

Golden Loch 12 years na prawdę dobra whisky 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Golden Loch 12 years jest lepsiejszy od Ballantine'sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wieczorkiem będę degustował takie buteleczki. 3e05d983de37aba0e552bc321d93db3b.jpg

 

 

 

No i po degustacji. Łeb nie pęka, jest ok. Dojechała jeszcze balantyna dla kontrastu, ale jednogłośnym zwycięzcą został Wild Turkey mimo większej o 10.50% mocy. Zarąbisty trunek. b962221b3885a6c952337cf0db164dad.jpg

 

Aha, jeszcze jedno. Pite bez dodatków typu lód, woda, cola i inne. Szklaneczka + bohaterowie wieczoru na czysto. Mniam

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kuźwa, psioczyłem ( pół żartem ofc) że jest temat o gotowaniu a sam piszę w temacie o chlaniu. Ech, przekorny los. Wracając do tematu, spróbowałem jakże chwalonego podstawowego singla i jestem zawiedziony. Jednak zostanę smakoszem lepszych burbonów. Turkey w wersji 101 mnie rozwalił. A Glen dla mnie słaby. I jeszcze cena na korzyść Turkeya, no i są inne burboniki w miarę klasowe do spróbowania.

a0bff9d4a621340feb195510b9778ebf.jpg

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kosztuje wariacji na temat Jameson a

20181027_194219_HDR.jpg

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Ja nie wytrzymałem i dla towarzystwa Glenfiddich kupiłem to

. af4c5f92c5cd0817ee876492dda13d94.jpg

 

Turkeya w wersji 101 polecam szczerze, nie piłem nic lepszego i nie jest to tylko moja opinia.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już moderacja (chyba w porozumieniu z moją gorszą połową) zredukowala do 1x0,7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko whiskey i mógłbym pisać o niej godzinami tak jak o audio   Do pewnego pułapu cenowego próbowałem większość, która jest dostępna w sklepach, szczególnie jeśli chodzi o bourbon'y. 

 

Napisz co tam polecasz z burbonów, w cenie normalnej ofc. 

 

 

Nie wiem czy było i czy ktoś zna ale polecam tego gościa. Wiedza jego jak i umiejętność opowiadania o whisky( nie tylko zresztą) jest wielka. Przyjemnie się ogląda.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kerebron napisał:

Jaggermaister? To coś pędzonego z kamieni? :rolleyes::P

Nie z kamienia ale z Ziółek różnych, roznistych bardzo dobre prosto z zamrażalnika lub zimą z piersiowki zakopanej w śniegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Jaro54 napisał:

Nie z kamienia ale z Ziółek różnych, roznistych bardzo dobre prosto z zamrażalnika lub zimą z piersiowki zakopanej w śniegu :)

Ty piszesz, dla odmiany, o Jägermeisterze. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@rgomez 

 

Ja też już przerobiłem większość budzetowych bourbonow, to się podzielę ;)

 

Fajne jakość/cena są:

Buffalo Trace, ale tylko w wersji 45% dostepnej np na domwhisky, przy 40% sporo traci.

 

Bulleit bourbon: trochę młody, ale całkiem przyjemny, sporo żyta =przyprawy, nieprzesadnie słodki. Zdecydowanie wolę od Maker's Mark, które jest jednowymiarowo slodko-karmelowe i nie odparowuje z niego zapach rozpuszczalnika.

 

Jim Beam 12yo (uwaga na ceny, w detalu powinien kosztować koło 100 PLN) - całkiem fajny, mniej słodki niż podstawowe jb, bardziej wytrawny,mocniejsze nuty drewna, niestety jest też odrobina rozpuszczalnika w zapachu.

 

Four roses small batch - raczej słodki, banany,trochę przypraw, w miarę złożony jak na okolice 130pln,ale ja wolę jednak mniej słodkie.

 

Single Barrel w znośnym budżecie to w zasadzie tylko Blanton's 46,5% (40 lepiej odpuścić) I four roses single barrel, jak to single barrel partie z różnych beczek mogą się różnić między sobą, ale zwykle są co najmniej dobre. Jeszcze eagle rare 10yo jest ciekawe, może też ciut za słodkie.

 

Warto jeszcze spróbować knob Creek rye, 51% żyta więc wciąż przypomina bourbon,fajny balans przypraw i słodyczy (raczej słodka jak na żytnia), imo o wiele ciekawsza niż knob Creek small batch,który jest znowu za kwaśny. 😜

 

WTurkey 81 jest ok, tak jak four roses yellow label, ale warto dopłacić do lepszych wersji. Ogólnie niemal wszystkie z 40% abv sobie odpuszczam.

 

Zapomniałem o Elijah craig small batch (kiedyś miał na etykiecie 12yo, już nie ma, ale nie warto dopłacać do starych zapasów 12tki, bo są bardzo podobne w smaku, a ceny zapasow 12tki poleciały mocno w górę przez to, że age statement zniknęło.) Solidny zawodnik do 200 PLN, raczej po słodkiej stronie niestety, ale bez przesady.

 

Warto zaglądać do winnicy Lidla (ich e-sklep, odbiór w stacjonarnym wybranym Lidlu) bo często są promki, co zresztą było w tym temacie już parę razy wspomniane.

 

Ja ogólnie pije coraz mniej whisky, a więcej bourbonow, rumu i żytniej.

 

Pozdrawiam i miłego początku przygody. ;)

 

@ryankgb wiesz może gdzie w GB dostać buffalo trace 45% abv? Google nie pomaga. :(

 

Edytowane przez fuzz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, wiecie jak się dowiedzieć iloletni jest Jameson Black Barrel taki jak tu na fotce? Bo, że dobry nawet to wiem, właśnie otworzyłem kolejną buteleczkę, ale trapi mnie tak po prostu ile to lat czekało aż trafiło w moje gardło ;) 

jameson.png

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, brunnerius napisał:

Panowie, wiecie jak się dowiedzieć iloletni jest Jameson Black Barrel taki jak tu na fotce? Bo, że dobry nawet to wiem, właśnie otworzyłem kolejną buteleczkę, ale trapi mnie tak po prostu ile to lat czekało aż trafiło w moje gardło ;) 

jameson.png

 

Black Barrel ma wieksza zawartosc 12 letniej wersji ale wedle przyjetej definicji wiek calosci mozna okreslic na 4 lata bo w whisky wiek na etykietce oznacza wiek najmlodszej zmieszanej whisky.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności