Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

@Soundman1200 jak by miał problem to lepiej by czyscioche najpodlejszą pił bo szkoda forsy dla czeka bez smaku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kiedy promocja, ale w Biedronce była 9-letnia Starka za 50zł.

Nie znam się łychach, ale Starka jest świetna. Chyba pierwsza którą piję bez coli czy lodu.

 

Edit: Jakby ktoś nie znał, to jeszcze taka cebulka

 

https://www.pepper.pl/promocje/2-butelki-whisky-z-rabatem-30z-10-winnica-lidla-78793

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hibi napisał:

starka - taki zabarwiony polski bimberek - można taniej ;) 

 

Ameryki nie odkryłeś :D . Tak naprawdę każdy alkohol mocniejszy jak 12 % - poza nielicznymi wyjątkami szczególnych szczepów drożdży - robiony jest przez destylację, tylko dla bimbru czy czyściochy stopień destylacji jest różny.

Tak... to znaczy, że do piwa z 9 % procentami nie dolewa się spirytusu :D . Swoją drogą te same osoby, które uważają, że do mocnego piwa dolewa się spirytus, nie widzą problemu w tym, że wino ma 12 % :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Tux said:

 

Ameryki nie odkryłeś :D . Tak naprawdę każdy alkohol mocniejszy jak 12 % - poza nielicznymi wyjątkami szczególnych szczepów drożdży - robiony jest przez destylację, tylko dla bimbru czy czyściochy stopień destylacji jest różny.

Tak... to znaczy, że do piwa z 9 % procentami nie dolewa się spirytusu :D . Swoją drogą te same osoby, które uważają, że do mocnego piwa dolewa się spirytus, nie widzą problemu w tym, że wino ma 12 % :huh:

nie zamierzałem nic odkrywać 
tylko ostrzegam przed tym trunkiem tych co nie lubią jego posmaku bo mogą wydać sporo kasy na coś niechcianego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.12.2017 o 15:34, Palpatine napisał:

(Apropo Nikka Coffey Grain)

 

Naprawdę wyczółeś tam kawę? ;)

Coffey to autor bukietu.

 

Ani jedno ani drugie, coffey (still) to destylator kolumnowy, w odróżnieniu od Alembica. :P

 

Pozostając w temacie kto poleci lepszy rum do 300zł niż Foursquare 2004? :)

Edytowane przez fuzz
Jestem głupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyskacz od Jakubiaka? :) I jak ci smakuje? 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hibi a słyszałeś, że wyszła ostatnio kolejna polska whisky? Wild Fields. :D Żyto 100% (chyba 100), 44%, niefiltrowana na zimno, dwie wersje: leżakowana w polskim(ciekawe jak sie sprawdza) dębie albo w beczkach po sherry.  Widziałem, że na facebookowej grupie whisky samples pl organizują zamówienie, po 160pln od sztuki. Ja się chyba nie odważę, 100% żyta to trochę dużo jak dla mnie. :P

 

https://spirits.com.pl/premiera-polskiej-whisky-wild-fields/

Edytowane przez fuzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W winnicy lidla promo na m.in. WIld Turkey 101: 76,49zł czyli przy użyciu jeszcze kodu rabatowego -10% za newsletter mamy dobry bourbon o abv 50,5% za 69 pln. Imho w tej cenie nie do przebicia jakość/cena. :)  Ja  lubię i chociaż mam w barku jeszcze rare breed zamówiłem sobie 101kę. :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo ze znajomym ruszamy z platforma online, gdzie beda sie na zywo odbywaly degustacje whisky (i innych dobrych alkoholi) i to wszytsko przy udziale uczestnikow na naszej platformie wideokonferencyjnej. Robilismy takie rzeczy stacjonarnie (szczegolnie kolega, ktory w temacie whisky jest ekspertem) i zawsze wkurzaly nas ograniczenia powstrzymujace mnostwo osob przed uczestnictwem. Na naszych wideokonferencjach przesylke z samplami dostajesz kurierem / paczkomatem, mozesz wygodnie usiasc w domowym fotelu, nie trzeba brac taksowki, nie ogranicza Cie lokalizacja czy pojemnosc sali. To bedzie pierwsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce, skierowana do ludzi, ktorzy z whisky chca sie zapoznac nie wydajac na to fortuny, ale i do srednio zaawansowanych amatorow dobrych trunkow ;)

Stay tuned.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A)łyskacz na pocieszenie jak korniki zjedzą ramę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red labal jest smakowo dla Ciebie ok?? Ta sa najgorsze pomyje jakie sa dostepne na rynku. To jest poziom wyrobow dla biedronki czy innego lidla tylko ze 2x drozszy. Ostre, strasznie bije alkoholem pomimo niskiego abv, gorzkie i smakuje jak palony plastik albo opona. Ja nie jestem w stanie tego przelknac bez duzej ilosci coli.

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biedronce i Lidlu są lepsze :) Red Label tylko jako ostatnia deska ratunku w akcie desperacji. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności