Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Ja wypije dwie. trzy małe szklaneczki. Jak zbliżam się do połowy buteli to jej więcej nie pije tylko kupuje coś nowego ;)

Od piwa do głowa boli i brzuch rośnie.

I cholesterol 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine ... Jezeli chodzi o te dwie "skosne butle" to tak sie szczesliwie zlozylo ze to prezenty :) Na chwile obecna z tego zestawu otwarte jest jedynie Togouchi. Tamnavulin juz wyparowal :) a Nikka czeka na ... jakas okazje.  Jezeli mial bym byc szczery ... nie moge owego "Premium Japanese Blend" polecic. Zaczynajac od faktu, ze cala jej japonskosc sprowadza sie wlasciwie do faktu ze lezakowala w Japoni i tam tez "producenci" zaplacili podatek. O ile sie nie myle to mix "szkockiego malta" i "kanadyjskiego graina". W tej cenie ... NAS, nakretka  :wacko: i "lebelek" jak by przyklejony "na sline", no ale moze sie czepiam. Pocieszajacy jest fakt ze zdaje sie nie byc karmelizowana. Panowie szczyca sie faktem ze beczki lezakuja w tunelu (po niedoszlym metrze czy cos) gdzie maja zapewniona stala (czemu tak :o) temperature15 stopni. Co ma przekladac sie na cytuje : "Aroma: It has a youthful aroma, but a slight peaty aroma can be noticed followed by sweet honey, nuts and corn flakes.
Taste: It’s has a light and mild taste. A sweet aroma that reminds you of grains and honey gives you a mellow feeling.
Finish: The slightly peaty aroma dominates the aftertaste." . Hmm ... az sobie poleje... pachnie jak alkohol - jezeli sa tam jakies "niuanse" to bardzo slabe, paleta ... podobnie , zupelnie brak tu charakteru :( jest calkiem "smooth" (ale to chyba jedyny pozytyw) no i szybkie zejscie <_<. Te "stale 15 stopni" i NAS Imo niewiele na smak owego trunku wplynely - a szkoda. Moze ma to jakies zalety na ich rodzimimy rynku, ale...  Importowanie tego tutaj i pozycjonowanie w segmencie "deko premium" szczegolnie z no age statement - uwazam za delikatnie nieporozumienie. Inne japonce, ktore mialem w ustach :ph34r: tak z pamieci ...Yamazaki 12, 18 czy Nikka from the barrel... czynia z Togouchi delikatne "pomyje" :(. Innymi slowy - jak masz okazje sprobowac - jak najbardziej polecam, ot tak zeby ewentualnie zweryfikowac (moze Twoje zdanie bedzie odmienne) ale jezeli mial bys na to wydac kase ... zastanow sie minimum 2X.

 

@Spawn ... Hmm ... fakt z deka "kontrowersyjny" temat ...  z jednej strony taki Bruichladich ... https://www.bruichladdich.com/article/bruichladdichs-guide-to-chill-filtration calkiem fajnie to wyjasnia. Z drugiej https://www.whisky.com/information/knowledge/science/study-on-the-chill-filtration-of-scotch-single-malt-whiskies.html . Osobiscie gdybym mogl sprobowac i bezposrednio porownac whiskacza z jednej beczki, z czego czesc przeszla by filtracje a 2 polowa nie, wtedy mogl bym swiadomie wyrobic sobie opinie.

Na chwile obecna ... jezeli do wyboru mam filtracje i koloryzacje oraz ich brak - to preferuje to co wyszlo z beczki, ponad extra barwniki i filtracje.

 

Tak przy okazji... wczoraj dotarly nowe kolezanki :) 

whisky2.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GigereE napisał:

Tak przy okazji... wczoraj dotarly nowe kolezanki :) 

whisky2.png

Szczególnie ta czarnulka druga z lewej jest miła memu podniebieniu. Miałem okazję być u źródeł i próbować ją prosto z beczki :) Jak zresztą całą rodzinkę Bushmills'ów :) całkiem miłe przeżycie 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 Nice :) Szczerze powiedziawszy Bushmillsow nie znam za dobrze - co prawda wypilem kilka butelek "Black Bush'a", zdaje sie probowalem tez "house" (original). Jestem ciekaw 16... moze kiedys ja znajde w dobrej cenie.

21 anos ... damn - zdecydowanie ponad moj budzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja degustowałem za free :) niestety tych najlepszych też nie kupiłbym ze względu na cenę a właściwie relację cena - pensja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2017 o 16:56, Palpatine napisał:

Od piwa do głowa boli i brzuch rośnie.

 

To akurat taki tekst w stylu: "każdy, kto nie żyje, pił wodę - woda zabija!". Nie składaj na piwo, po prostu za dużo chlasz, masz kaca, nie chce ci się potem ruszać i **** rośnie :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn ładna kolekcja. Dzisiaj byłem tyle od ? kupna Nectar a widzie że masz butelkę ? Pojechałem po Dalmore 12 a kupiłem Cardhu 12.  Napisz proszę parę słów o Glenmorangie Nectar i Dalmore 15.

Mi po glowie chodzi jeszcze Dalmore 18 z opisu idealnie trafia w mój smak

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Soundman1200 napisał:

A ja dopijam właśnie 0,7 Whisky William Peel...może mnie psami nie poszczujecie że takie badziewie...he,he.:D

Łagodny dosyć smak, nawet bez wody da się pić...

Z whisky jest jak ze sluchawkami. Najlepiej zacząć od niskiej półki i stopniowo piąć się w górę. Dowiedzieć się jak najwięcej o swoich upodobaniach, smakach, gustach. Doświadczenie buduje wiedzę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Palpatine napisał:

Z whisky jest jak ze sluchawkami. Najlepiej zacząć od niskiej półki i stopniowo piąć się w górę. Dowiedzieć się jak najwięcej o swoich upodobaniach, smakach, gustach. Doświadczenie buduje wiedzę.

Lub znaleźć swoją nirwane i cieszyć się tym co daje radość :) czego sobie i wam życzę na ten nowy może nie gorszy rok 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie my, dla butelki ukradli nie dla zawartości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności