Skocz do zawartości

Głowa mnie boli i nie moge spać :O zastanawiam sie jaka mptrójke wybra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym urzytkownikiem tego forum a trafilem tutaj poniewaz zaczalem sie zastanawiac nad kupnem odtwarzacza

 

mp3.Chcialbym skorzystac z pomocy tych ktorzy sie znaja na rzeczy. Oczywiscie przeszukalem forum w celu zasiegniecia

 

informacji na temat mp3. Chce kupic mp3/mp4(choc ekran do szczescia mi nie potrzebny) malych rozmiarow, gdyz bede z nia

 

biegał, podrozował, skakal, tanczyl itd. :) waga tez lepiej zeby byla niska. Radio moze miec ale nie musi. Lepiej zeby

 

miała slot na karte pamieci chociaz tak sie zastanawiam 4gb np. to nie malo. Ale przejdzmy do najwazniejszych kryteriow

 

wyboru mp3 - chce najlepszej mozliwej jakosci dzwieku, duzej mocy bo raczej narazie nie bede dokupowywal wzmaka,

 

oczywiscie sluchawki dokupie ale to kolejny odcinek (narazie skupmy sie na mp3). Pod spodem wytypowalem konkurentow do

 

miana mojej ******stej mp3 :D. Odrzucilem odrazu soniaki bo maja te blokady. Odrzucilem philipsy bo malo o nich info,

 

odrzucilem creativy bo wiadomo :D. Z tego co sie oczytalem na tym forum glownie polecacie sanSIKI i E2 hmmm dziwne

 

troszke ze wiekszosc z was ma ipody :D no ale nie wnikam. Kasy mam na rozwalenie 500-600 zł ale to mp3 + sluchawki +

 

opaska na ramie. I moje pytanko ktore urzadzonko z ponizszych wytypowanych ma najwieksza moc najlepszy dzwiek i

 

mozliwosci.HEHE bylbym zapomnial najwazniejsza kwestia to czego slucham :D - mozna powiedziec wszystkiego oprocz techna

 

- ale glownie jest to rockowa muzyka,instrumentalna, wiec oczekuje raczej chlodnego brzmienia badz neutralnego, basik

 

sredni bez przesady nie lubie dudnienia umcyk umcyk :P no ale cos tam bumbumac musi :D poprostu chce zeby urzadzonko

 

oddawalo realistyczne dzwieki muzyki. Dodam jeszcze ze nie jestem jakims audiofilem jednak jestem typem czlowieka ktory

 

zwraca uwage na szczegoly :/ ale co poradzic. Z gory dziekuje jesli ktos zechce mi pomoc w tym trudnym zyciowym wyborze

 

;) i ulzy moim cierpieniom umyslowym :P. Pozdrawiam Łukasz Z.

 

 

 

---------- Samsung 4GB YP-U6 --------

+mały

+do 20 godzin odtwarzania

+radio

 

-mała pamiec do 4GB bez slotu na karty

 

 

---------- IRIVER T9 ------------

+mały

+do 24 godzin odtwarzania

+radio

 

-mała pamiec do 4GB bez slotu na karty

-system przelaczania kawalka za pomoca potrzasniecia - mam nadzieje ze sie wylacza :D

 

 

---------- iRiver E40 -----------

+do 50 godzin odtwarzania (szok)

+radio

+- odtwarzanie pseudo video smv

 

-niby 8gb wersja ale jednak brak slotu na karte przy takich rozmiarach to porazka

- wiekszy cos jak moj tel wiec nie wiem hmmm

 

 

---------- iRiver E300 -----------

to co e40 - czas odtwarzania gorszy +slot na karty

 

 

----------- COWON iAUDIO E2 ------------

+mały

-brak radia

-do 12 godzin odtwarzania

-brak slotu 8gb wersja max

 

 

----------- SANSA FUZE+ -------------

-wielkosc, reszta ok

 

----------- Sansa Clip+ i Sansa zip ----------

- krotki czas odtwarzania, reszta ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet jak juz wposmnialem w texcie :D pewnie nie czytales bo dlugi :D to 500-600 złociszy ale odtwarzacz + nowe sluchawki. pewnie ze bym chcial nano 6g ale jakby to napisac nie wyrabiam z kasiorka :D ale dzieki za dobre intencje

 

zreszta czekam na wypowiedzi moderatorow i znawcow najwiekszych na tym forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poczytalem jeszcze troszke i mysle ze 3 odtwarzace zostaja do przedyskutowania:

-Samsung 4GB YP-U6

-IRIVER T9

-Sansa Clip+

 

 

chyba ze ktos mA jeszcze inny do zaproponowania HMM? glowne kryteria to oczywiscie : dzwiek/moc, wielkosc, no i pasuje zeby trzymala min. 10 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa Clip + karta microSD 32 GB + Sony EX85. Ale uwaga, jesli nie zwracasz uwagi na szczegóły to ten sprzęt może sprawić, że zaczniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie glownym moim faworytem jest ta sansa+ ale chyba 4 gb bo ktos tam sie wypowiadal ze dluzej trzyma baterie z wgranyn roxboxem. Apropos zwracania uwagi na szczegoly to ja wyzej napisalem wlasnie ze zwracam. Przykladowo kupowalem monitor i mialem jednego wypalonego pixela jednym by to nie przeszkadzalo mnie mega wkurzalo i musialem sprzedac monitor. Jestem raczej wymagajacym konsumentem. Narazie jeszcze poczekam moze jeszcze ktos sie wypowie co wybrac. A sylux70 mozesz mi napisac jakiej muzyki sluchasz na tym clipie+ ze sluchawkami soniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa Clip +/zip jest bardzo wszechstronnym odtwarzaczem, ale oszałamiającej mocy nie ma. W zasadzie po co Ci bardzo mocny odtwarzacz? Zamierzasz podpinać pod niego jakieś słuchawki nauszne? Dla zwykłych dokanałówek clip w większości spokojnie wystarczy.

Opcja z dużą mocą to Cowon e2 - tutaj poprawka, max. pojemność to 4gb. Do e2 ludzie polecali Phonak Audeo.

Z małych odtwarzaczy masz jeszcze iPoda Shuffle 4G, ale tu już max. 2gb.

A tak poza tym to od pewnego czasu nie ma na rynku zbyt wiele dobrych, małych odtwarzaczy muzycznych.

Możesz rozważyć też iPoda Nano 6G, ale zostanie Ci niezbyt wiele na słuchawki, chyba że uda Ci się kupić 8GB za około ~350zł z wymiany, bo jeśli celujesz w fabrycznie nowe to jednak będziesz musiał dość dużo dopłacić za "fabryczny zapach".

 

Co ja bym wybrał? Gdybym nie potrzebował wyświetlacza to Cowona 4GB + Phonak Audeo + dedykowany klips. Tylko nie wiem czy się zmieścisz ze swoim budżetem, bo cena nowych Audeo od pewnego czasu nieźle podskoczyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) za ******sta odpowiedz ale juz za pozno :D sansa clip+ 4gb zamowiona :) teraz pytanie jakie sluchawki do niego oczywiscie te male dokanalowe czy jak one sie profesionalnie zwa. To czego slucham to mozna powiedziec wszystkiego oprocz techna - ale glownie jest to rockowa muzyka,instrumentalna, wiec oczekuje raczej chlodnego brzmienia badz neutralnego, basik sredni, naturalny, bez przesady. zeby bylo slychac realistycznie dzwieki instrumentow. Prosze o polecenie mi odpowiednich sluchawek do sansy clip+. dzieki z gory a I BUDZET TAK DO 150-200 MAX!!!

 

A jeszcze taka kwestia ktorej nie moge pojac. przykladowo dokupuje do tej sansy karte 16 gb i ona ma szybkosc odczytu 22 Mb/s, wgrywam na nia film FULLHD ktory ma szybkosc transmisji 30 Mb/s. Karte wkladam do czytnika i kablem usb podpinam do tv. Przypomne ze usb ma szybkosc 480 Mb/s. I moje pytanie: Czy podczas odtwarzania filmu z karty umieszczonej w czytniku liczy sie jej szybosc odzczytu i w tym wypadku film bedzie cial czy liczy sie szybkosc usb? wiem ze troszke odbiegam ta mysla od idei tego forum takze przepraszam ale nigdzie nie znalazlem odp. moze ktos mi wytlumaczy. Pozdrawiam

Edytowane przez lz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip też dobry odtwarzacz i posiada chyba najwięcej fjuczersów na mm kwadratowy :P

Ze słuchawek ja bym osobiście zamówił z ebay sunrise sw-xcape impressive edition, dopłacisz 70zł a różnica między takimi za 200zł jest imo porażająca, te słuchawki to już bardziej poziom 2-3 krotnie droższych modeli.

Jak dla mnie brałbym właśnie te sunrise sw-xcape lub jaśniejsze, bardziej analityczne sunrise sw-xcited - zależnie od gustu, bo cenowo różnica jest znikoma.

A jeśli już naprawdę nie masz tych dodatkowych ~70zł to pewnie polecane brainwavz proAlpha, choć różnica w jakości dźwięku będzie prawdopodobnie dość duża (sugerując się recenzjami oraz średnim poziomem jakości dźwięku słuchawek z tego przedziału cenowego, bo brainwavz nie słuchałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwazywszy na fakt ze to moj pierwszy odtwarzacz i pierwsze sluchawki nie chce przesadzac z cena. Mysle ze kupie albo polecane przez Ciebie brainwavz proAlpha lub Brainwavz M1. Tylko nie wiem ktore lepsze do sansy+ i rodzaju muzyki jaka slucham. Ty jak widze sluchasz podobnej muzy wiec co bys mi najlepiej doradzil. W brainwavz proAlpha obawiam sie ze dzwik moze byc taki za "zimny" i bedzie slychac syczenie iskrzenie trzaski itp. ale nie znam sie nie sluchalem wiec moge sie mylic. Ja oczekuje sredniego basu nie przesadzonego, czystosci dzwiekow instrumentow i wokalu ale bez przesady. Nie wiem no mozesz mi doradzic bo samemu ciezko mi wybrac skoro sie nie znam. Z tego co pisza na stronie to znowu Braiwavz PA nie pasuje do neutralnej sansy - spojrz:

 

 

M1 - muzykalne, z mocnym basem i impetem, nasycone tony średnie i łagodniejsze soprany. Wokale szczegółowe, ale nie eksponujące syczących głosek.

 

PA - efektowne wysokie tony i szybki, detaliczny bas. Neutralne, mniej niż w M1 uwypuklone średnie tony. Na jasnych źródłach lub źle zrealizowanych nagraniach soprany mogą syczeć, ale w dobrych nagraniach wrażenie "żywej" przestrzeni i blasku.

 

 

Kolor czerwony jest zastrzeżony dla moderatorów. /// 4ndr3

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tego wolal m1 mozna sie bardziej nacieszyc muzyka niewazne w jakim polaczeniu.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przypuszczam ze tak bo on ma do czynienia z roznym sprzetem muzycznym na codzien. Ale nie ignoruje tego pana powyzej, kazdy jednk ma swoj gust i odpowiednik dobrego grania. Jednak poczekam jeszcze na wypowiedzi innych uzytkownikow chcialbym cos podyskutowac a tu jakos mulowato ludzie odpowiadaja :P. ja tylko wciskam odswierz hehe i nima odpowiedzi. Ale rozumie ze kazdy ma swoje wazniejsze sprawy, wiec czekam cierpliwie bo nie chce tez kupic czegos a pozniej rozpaczac :D

 

a ta karta bedzie dobrze funkcjonowala z sansa clip+? <http://allegro.pl/sandisk-extreme-hd-video-sdhc-class10-16gb-45-mb-s-i2488170339.html> czy to nie podrobka bo niektore kosztuja 100-200zł tak samo nazwane, wiec ja nie wiem co jest grane

Edytowane przez lz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta karta bedzie dobrze funkcjonowala z sansa clip+? <http://allegro.pl/sa...2488170339.html> czy to nie podrobka bo niektore kosztuja 100-200zł tak samo nazwane, wiec ja nie wiem co jest grane

 

Przeczytaj dokładnie opis i spójrz na rysunek. To nie jest karta micro > nie wejdzie chociażbyś młotkiem wbijał. ;)

 

Clip+ z M1 gra, ale na mój gust jest to wyjątkowo ciepłe połączenie i nie polecałbym go (jest za mało uniwersalne).

 

ProAplha mogą być w porządku, nie wiem nie słuchałem ;).

 

Tutaj masz fajną promocje http://www.mp4nation.net/brainwavz-m4-iem-earphones

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zestaw, właściwie jestem zadowolony, choć po degradacji z S639F brakuje mi w Clipie trochę mocy i wykopu... ale jeśli to Twój pierwszy zestaw, to na pewno Ci się spodoba.

 

Każda karta microsd będzie dobra, ale nie polecam Ci schodzić poniżej class 4. Transfer jest na jako-takim poziomie, a i nie zrywa połączenia jak w przypadku tańszych kart i przerzucania dużej ilości danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności