Skocz do zawartości

Sansa C140


gacek

Rekomendowane odpowiedzi

no to trzeba nam liczyć na to że ktoś jednak stworzy tego softa, niestety chyba ten nowy soft 2.0.007E jest wgrany we wszystkie sprzedawane teraz mp3 w c140 no i niestety jeszcze nie ma amerykańskiego odpowiednika, ciekaw jestem kiedy zostanie stworzony, jak zajmie to wiele czasu (tylko kto to wie) to trzeba sprzedać i kupić inny sprzęt, bo jak się jedzie metrem to nie wszytskie piosenki słychąc przy maksymelnej głośności :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aktualizacja 2.0.007E do 2.0.008A

Ściągacie TEN plik

 

Player w trybie MSC podłączyć do kompa

Wgrać plik player.rom do głównego katalogu playera

Odłączyć playerek

Po włączeniu playera pyta czy zrobić upgrade, jeślli chcemy to przytrzymujemy klawisz PLAY

Po chwili pojawią się informacje o upgradzie i po kolejnej chwili player wyłączy się

Po włączeniu możemy cieszyć się radiem, głośnością i nową wersją :D

 

Pozdrawiam

lejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się odpowiedzieć na pytanie poprzednika :)

 

aktualizacja softu EU->>EU jest niemalże całkowicie bezpieczna <za pomocą programu sandiska>, o ile się nie instaluje wersji beta, w przypadku zmiany np z EU->>US i A xD mogą wystąpią jakieś komplikacje, ale to tez jest bardzo małe prawdopodobieństwo... :)

 

jedynym i chyba największym niebezpieczeństwem jest to że można przypadkiem odłączyc playerka od PC albo się komputer zresetuje, jednak jeżeli mamy komputer w porządku to nic takiego nie powinno się przydarzyć...

nie zawsze wtedy uwali się playerek ale czasami tak jest jak straci połączenie przy wgrywaniu nowego firmwaru.

 

przed przystąpieniem do zmiany softu trzeba się 5 razy zastanowić czy na pewno tego chcemy i przemyśleć 5 razy żeby wszystko zrobić w odpowiedniej kolejności :)

 

pierwsza zmiana softa =kilka chwil strachu dopóki nie zobaczymy ze mp3 działa na nowym sofcie :)

 

 

pozdrawiam Filemon

 

P.S. jakieś czas temu w swoim telefonie <motka c650> zmieniałem rożne softy kilka razy w tygodniu :)i telefon działa wiec jak widać zabieg bezpieczny :)

P.S.2 instalować oprogramowanie tylko z pewnych źródeł i najlepiej oficjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Jeszcze przemyśle to, bo mam czas - do kupna mp3 c150 mam około 2 miesiące. Wszystko będzie zależeć od głośności o której słyszałem, że troche cicha. Jeśli się to sprawdzi, i już dostane odpowiedź mailową od pewnego sprzedawcy z Allegro, że zmiana softu jest legalna - zmienie go.

 

EDIT:

 

Witam ponownie - cos ciekawego znalazlem

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=159223103

 

Nie chodzi mi wcale o odtwarzacz, ale o to co jest na aukcji napisane wzgledem firmware'u:

 

Uwaga!

 

Wszelkie próby wgrania firmware'u, który nie jest dedykowany dla odtwarzaczy Sansa z rynku europejskiego, mogą trwale uszkodzić urządzenie. Wynikiem takich działań jest utrata gwarancji.

 

Czyli lipa :(

 

Ale sa takie aukcje gdzie (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=159914549) gdzie jest wyraznie napisane gwarancja na 24 miesiace i ze sprzedawca podaje instrukcje jak odblokowac radio i regulacje glosnosci.

 

Jak na to sie zapatrywac?

 

Taki maly OT:

 

Co do kupna odwazacza jeszcze nie jestem pewien: czy m250 ma jakosc dzwieku lepsza od c150 lub c250? W cenie mniejszej niz tej za c150 (okolo 280 zl) mozna kupic m250 z taka sama pamiecia (2GB), ale dodatkowo z radiem. Za ~230 zl mozna kupic m250 z 2GB bez radia. Lepiej kupic c150 czy m250 patrzac na glosnosc (bez zmieniania firmware'u) i jakosc dzwieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 2.0.007E do 2.0.008A

Ściągacie TEN plik

 

Player w trybie MSC podłączyć do kompa

Wgrać plik player.rom do głównego katalogu playera

Odłączyć playerek

Po włączeniu playera pyta czy zrobić upgrade, jeślli chcemy to przytrzymujemy klawisz PLAY

Po chwili pojawią się informacje o upgradzie i po kolejnej chwili player wyłączy się

Po włączeniu możemy cieszyć się radiem, głośnością i nową wersją :D

 

Pozdrawiam

lejem

 

 

jakoś to nie działa :(( nie wiem czy cos zle robie czy co ale piszesz o pliku player.rom a podajesz linka do pliku o innej nazwie : c100_20008A.rar

 

 

[/b] DZIEKI UDAŁO SIE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----------------------> lejem, DZIEKUJE CI I TO OGROMNIE, wlasnie wgralem nowego upgrajda według wskazówek od Ciebie i różnica jest ogromna, głośność niesamowicie większa no i jeszcze pojawiło się radio. Naprawde wdzieczny jestem na maxa, dla mnie muzyka z rana jest niezbednym elementem a jak jechalem do pracy metrem to halas metra bywal wiekszy od mozliwosci c140, juz mialem go sprzedawac a tu nagle pojawil sie Twoj post z recepta na stlumionego pleyera, DZIEKUJE RAZ JESZCZE i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to trwa wgranie tego? bo ja własnie przed chwilka zaczołem wgrywac iczekam aż mi się wgra juzz jakaś 1min... :/ mam ciagne biały kwadracik na ekraniku... ? zrobiłem wszystko tak jak z instrukcją pokaząło mi isę start upgrade... i ten biały kwadracik... boję się że mi się coś spierzy 200zł pojdzie w cholere... :( i co się stanie jak bym teraz wyjął baterie? i czy ma ktoś linka do v. 2.0.007E ?!

 

EDIT: Ufffffffffi jeszczew raz duże UFFFFFFFFFFFF.... ze strachem wyjołem baterie i... włączylem... i działa! poprosiłem brata żeby jeszcze raz sprobował i ? JEST!! :D:D:D wgrywam muze zeby sprawdzić głośność :) boze ale się wystraszyłem :P pierwsze moje mp3 i mam je dopiero z tydz :P i się bałem że schrzani się... :) alew jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) .. Słuchajcie potrzebuje pomocy . Mam playerka SANSA c100 i cos sie popsulo .. znaczy zawiesza sie na ekranie startowym sandisk i lipa martwy. Gdy podlaczam urzadzenie w trybie servisowym do kompa instaluje sie jako TCC77x_USB i tyle .. nawet nie pokazuje jako dysk wymienny . probowalem upgradeowac firmware ale po paru minutach wyskakuje blad : uzywam programu "c100_1.0.005a_FirmwareUtility" ... i nie wiem co mam juz robic ... PROSZE O POMOC .. bylbym bardzo wdzieczny :) .... z Gory bardzo dziekuje :)

POZDRO 4 ALL :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mnie rowniez udalo sie wgrac amerykanski firmware , pozostal mi jeszcze jeden problem, jak sie pozbyc tych plikow, ktore byly juz wgrane przed kupnem playera ? Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego media coverter nie wykrywa mojego playera, natomiast windows tak ? Musze dodac ze mam win 98 a na nowszych nie probowalem. Prosze o rade . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do kolegów jakim cudem podłączyli C100 pod Win 98 skoro na pudełku jest napisane że minimum wymagań to Win XP :/ Ja też mam Win 98 i jak podłanczam playera to Win go wykrywa jak nowe urządzenie i potrzebuje do niego sterowników którcyh niemam :blink: Jak wy to zrobiliście że C100 działa pod 98? W jakim trybie go podłanczacie? Instalowaliście jakies sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 2.0.007E do 2.0.008A

Ściągacie TEN plik

 

Player w trybie MSC podłączyć do kompa

Wgrać plik player.rom do głównego katalogu playera

Odłączyć playerek

Po włączeniu playera pyta czy zrobić upgrade, jeślli chcemy to przytrzymujemy klawisz PLAY

Po chwili pojawią się informacje o upgradzie i po kolejnej chwili player wyłączy się

Po włączeniu możemy cieszyć się radiem, głośnością i nową wersją :D

 

Pozdrawiam

lejem

 

Dzięki za instrukcję. Działa SUPER.

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem z Aktualizacją 2.0.007E do 2.0.008A ponieważ probuje od kilku godzin i nic nie wychodzi

 

Zrobilem wszystko jak jest napisane w poprzednich postach instruktarzowych

 

Wgralem player.rom do odtwarzacza, pyta mnie czy ma zrobic upgrade i jak naciskam PLAY cos młuci po czym wyskakuje komunikat

"Fail to Upgrade NAND Firmware" i nic nie chce zaktualizowac, soft stary i bez zmian.

 

Probowalem rowniez cos kombinowac z plikiem "c100_1.0.005a_FirmwareUtility.exe"

i wyciagalem ta bateryjke zeby w RECOVERY MODE przejsc widzial go pod nim, uaktywnialo sie UPDATE, a po kliknieciu tez cos młucił i również pisało FAIL i nic nie mógł zrobić.

 

Jeżeli ktoś moze wiedziec co jest grane i jak moge sobie z tym poradzic to z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do kolegów jakim cudem podłączyli C100 pod Win 98

 

Normalnie:)

To znaczy wtykam wtyczkę USB do gniazda, 98-mka rozpoznaje nowy sprzęt, zaznaczam aby poszukał sterowników w Internecie (łączy się ze stroną Microsoftu) i pobiera sterowniki. Potem go widać jak pendrive.

 

Jak nie zadziała to może jutro zrobię to jeszcze raz i dokładnie opiszę ten proces. (mam w domu XP a w pracy 98, a nie mam przy sobie kabla do odtwarzacza i z pamięci piszę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem z Aktualizacją 2.0.007E do 2.0.008A ponieważ probuje od kilku godzin i nic nie wychodzi

 

Zrobilem wszystko jak jest napisane w poprzednich postach instruktarzowych

 

Wgralem player.rom do odtwarzacza, pyta mnie czy ma zrobic upgrade i jak naciskam PLAY cos młuci po czym wyskakuje komunikat

"Fail to Upgrade NAND Firmware" i nic nie chce zaktualizowac, soft stary i bez zmian.

 

Probowalem rowniez cos kombinowac z plikiem "c100_1.0.005a_FirmwareUtility.exe"

i wyciagalem ta bateryjke zeby w RECOVERY MODE przejsc widzial go pod nim, uaktywnialo sie UPDATE, a po kliknieciu tez cos młucił i również pisało FAIL i nic nie mógł zrobić.

 

Jeżeli ktoś moze wiedziec co jest grane i jak moge sobie z tym poradzic to z góry dziękuje za pomoc :)

No ja niestety ci nie pomogę, ale mam dokładnie ten sam problem i nie wiem co mam dalej zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej nie potrafie zrobic tego na swoim sandisku ale mam pytanie, bo moze ktos z was bardziej sie tym interesuje i zglebia wiedze na temat tych plikow ktore tam sa widoczne pod MSC.

Czy czasem w Upgrade nie przeszkadza plik VERSION.SDK, a moze da sie cos zrobic z CONFIG.TCC

Nie bawilem sie nimi bo sie na tym nie znam a nie chce sobie spieprzyc odtwarzacza bo ma dopiero 3 dni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej nie potrafie zrobic tego na swoim sandisku ale mam pytanie, bo moze ktos z was bardziej sie tym interesuje i zglebia wiedze na temat tych plikow ktore tam sa widoczne pod MSC.

Czy czasem w Upgrade nie przeszkadza plik VERSION.SDK, a moze da sie cos zrobic z CONFIG.TCC

Nie bawilem sie nimi bo sie na tym nie znam a nie chce sobie spieprzyc odtwarzacza bo ma dopiero 3 dni :P

Udało mi się :) Nie wiem jak Ty ale ja na początku próbowałam na wyłączonym odtwarzaczu, a trzeba ten plik wgrywać na właczonym odtwarzaczu. Możesz spróbować kilka razy, bo mi na początku się zawiesił. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności