Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iriver Astell&Kern, koreańska szarża portable hi-end.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

501p to fajne słuchaweczki. Nie są to żadne HajEndy ale moim zdaniem nieźle grające, lekkie, fajnie składane (3DAxis) a więc mobilne nauszniki. Dźwiękowo, na pewno lepsze niż AKG K450. Mogą służyć takim zaawansowanym Audiofanom jako drugie słuchawki, kiedy nie chce się zabierać w drogę (z różnych przyczyn) droższych, lepszych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sofcik z patchem do swojego Ak100 - jest ok. Szkoda, że nie ma obsługi .cue :) albo ja czegos nie umiem ustawic.

Co do 501 polecam bardzo mocno za swoja cene są swietne, takie prawie 50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest też już dostępna Beta 2.0. Wprowadzone zmiany bardzo przypominają te wprowadzone w "Ruskim Patchu" .

Zresztą sama Bete 2.0 mozna też patchowac modyfikacja Listrida.

Linki do plików dla chetnych: https://www.dropbox.com/sh/tft1ydwrdbk9dh2/OYIRK_8f0u

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już parę dni, słuchawki mają za sobą jakieś 60 godzin grania, więc chyba nic się nie zmieni, a jeśli nawet to niewiele.

 

Aktualnie z kałachem testuję znane Shure'y SRH-840. Nigdy ich wcześniej nie miałem i mi się ich zachciało (tym bardziej, że nie są takie drogie). Jak grają z kałachem? Świetnie! Ale... pod warunkiem, że podłączymy je do zewnętrznego wzmaka, w moim przypadku to xDuoo. Sam kałach nie jest w stanie ich wysterować - zdecydowanie brakuje prądu, żeby je rozruszać. Natomiast mój chiński wynalazek bardzo dobrze z nimi radzi - muszę powiedzieć, że jestem mocno zaskoczony, że to trio tak gra. Dodatkowo, żeby polepszyć scenę zrobiłem prosty mod padów (spokojnie! nie ingerując w nie w żaden sposób, a jedynie podkładając piankę w kształcie półksiężyca pod pady w tylnej ich części, dzięki czemu przetworniki są trochę dalej od uszu).

Dźwięk jest szczegółowy, powiedziałbym, że dosyć wyrównany, basoluby będą zawiedzione, a ktoś kto lubi nie do końca neutralne ale też i nie nudne granie może być mile zaskoczony.

Słuchawki dobrze izolują od otoczenia - sprawdzone w podróży :-)

 

Przy okazji przetestowałem te szczurki z Cowonem X7 - gra to KAPITALNIE! nawet dla basolubów! Oczywiście z włączonym EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po optyku - powiedziałbym, że grają obydwa :-)

Każda zmiana (włączenie/wyłączenie EQ) jest natychmiast słyszalna na wyściu xDuoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież po optyku to dźwięk (w postaci cyfrowej) omija DAC. Jednak pewnie nie omija oprogramowania, czyli nie jest bit-perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W połowie sierpnia w Australii ma pojawić się w sprzedaży dock do AK100/120. Cena dla nas mocno zaporowa bo 219 AU$, czyli ponad 600 pln. A może są już inne opcje dostępne?

http://www.digitalaudioreview.net/2013/07/astellkern-ready-ak100ak120-docking-stand/

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiedziałem gdzie to napisać a może się komuś przydać, w razie czego proszę o przeniesienie:

 

Hello Marek,

You are correct, the USB DAC function on the AK100 and AK120 gen 1 players does not support USB 3.0.

The USB DAC mode is not compatible with Linux based operating systems.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności