Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iriver Astell&Kern, koreańska szarża portable hi-end.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

1. Z Phiatonami MS400 gra wyjątkowo kiepsko

 

W pełni się z tym zgadzam - z AK100 grają zupełnie bez życia, bardzo płasko. Phiatony lepiej gadają z E17 podłączonego przez USB.

 

...i cholera, również nie mam wyjścia optycznego ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jak masz domowe audio to nawet jakimś zwykłym nie tragicznym kablem jack-2 chinch podepnij, wyskoczysz z kapci :) (jeżeli dotychczas korzystałeś z budżetowego DAC'a.

 

a MS400 ciekawie grają z Fiio E10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nowe 2.1 od Modecom - MSF50. Fajnie gadają z E17 i L7, z Iriverem nawet nie myślałem, żeby sprawdzać, ale zrobię to jutro. Niech sąsiedzi się nie stresują na noc;)

 

W sumie słychać, że w AK100 siedzi WM8740, ale nie sądziłem, że może tak zaskoczyć :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W tym momencie to dla mnie jest bezużyteczny bo nie ma wyjścia optycznego do domu a na dworze mi nie gra :P

 

Jutro zrobię test z M50 i HP100v3 może się wybroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma WY optyczne - pewnie potrzebna przejściówka na zwykły kabel optyczny.

 

Zgadza się, według specyfikacji jest gniazdo optical in/out 3,5 mm.

 

Racja! Spróbuję podłączyć go pod E17 - większego sensu to nie ma, ale warto sprawdzić czy działa ;)

 

Potrzebny jest taki kabel: http://allegro.pl/kabel-optyczny-optijack-3-5mm-optijack3-5mm-1-5m-i2808250572.html ?

 

Niedługo napisze o AK100 trochę więcej. Muszę się z nim dobrze zapoznać i lekko ochłonąć, bo wczoraj zrobił na mnie duże wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham BD DT770 Pro 250Ohm na AK100. Boże, eargasm. :ph34r: Custom One Pro dają ciała na tym grajku. Od razu mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wylęgarni testów jest już zajawka testu AK 100 Kolegi Maciuxa (test jest na Zakupku).

Z tym fragmentem :

"Testowany iRiver najlepiej sprawdzi się ze słuchawkami o impedancji co najmniej 100 Ohmów, na mnie największe wrażenie zrobił (mimo lekkich braków mocy) właśnie z 300-ohmowymi Sennheiserami HD25 SP BA."

trochę się nie zgadzam. Słuchałem z DT 770 Pro (80 Ohm) i AKG K450 (32 ohm) . Na 770 było świetnie na K450 całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu mam wrażenie że ja miałem mniej problemów z s:flo2 niz niż kolega Maciux z AK100.

 

Brawa za szczegułową recke +1

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym, że gra świetnie ze słuchawkami, które podłączałem gdybym nie miał możliwości sprawdzić AK100 z O2 czy E6.

Dopiero wtedy zrozumiałem, że ten cały "efekt dampingu" to nie mit i, że niskie tony rzeczywiście na tym tracą :)

 

Trochę mnie zawiódł, ale szczególnie soft - jak go dopracują i się odpowiednio dobierze słuchawki to będzie petarda.

Możliwe, że niedługo pobawię się C4, zobaczymy co się okaże :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi w pierwszych wersjach oprogramowania to teraz normalne. Masz darmowych betatesterów - pierwszych klientów. Stopniowo dodaje się łatki. Oby dodali gapless playback.

 

Co do AK 100 - ten sprzęt nie powinien być podłączany do żadnego wzmacniacza (moim zdaniem). Za taką kasę MA GRAĆ SAM - samowystarczalnie.

Czy ktoś może zbadać jak on gra z Beyerami T50p ? Nie ma takicch w Mp3store we Wrocławiu, więc Kurop nie sprawdzi.

 

@Maciux - jak połączyłeś Clipa i E6 ? Czy je skleiłeś czy jakieś rzepy dałeś ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK100 jest samowystarczalny i gra bdb ze słuchawkami poniżej 100 Ohmów, ja jednak wolę trochę szybszy bas, dlatego w tym wypadku pomogły neutralne wzmaki z nisko-ohmowym wyjściem. Przez te 22 Ohmy basik w HD25-1 zrobił się miękki i napompowany, gdzie normalnie jest szybki i zwarty - ma to swój urok, zabrzmiało bardzo muzykalnie, ale to jednak nie to.

 

Clip+ z E6 połączone są nano-padem, więcej info tutaj: http://forum.mp3stor...iacz-na-dap-ie/

 

Bardzo fajnie się to sprawdza. Rzepy również próbowałem, ale te które kupiłem były za grube. Trzeba by szukać tego ultracienkiego :)

 

BTW, wyszukiwałem ten temat przez google wpisując "jak umocować wzmacniacz na DAPie", google zawzięcie poprawiał na "Jak umocować wzmacniacz na Dupie" ;)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzet gra samowystarczalnie a podłaczanie go pod E6 to jak holowanie mercedesa polonezem jak dla mnie.

Co do związku "ohmowości" słuchawek a dżwięku to po przetestwaniu kilkudziesięciu iemów/nauszników o i impedancji

od 8 do 300 ohmów doszedłem do wniosku, ze nie ma ona nic do rzeczy a jest to bardziej kwestia indiwidualnego zgrania.

Co softu to zgadzam sie jak najbardziej. Powolne włanczanie (ok 30sek), zwolnienia przy zmiane albumu czy nawet włączeniu utworu.

Zwiesić jeszcze mi sie go nie udało ale i tak soft jest słabiutki.

 

Co do samej recenzji to kompletnie brakuje mi tu porównania do grajków z górnej półki które są w miare popularnie (chodźby t4g, Sony X cz J3).

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zestawianie go z E6 to kontrowersyjna sprawa, tak samo jak posiłkowanie się Clipem+. Moim głównym celem było porównanie go do DACów stacjonarnych o tym samym czipie, bo w końcu miał oferować jakość stacjonarnych produktów, będąc niezwykle przenośnym - i to się udało.

 

Niestety HD25-1 kwestię dampingu prezentują czarno na białym. Podłączenie AK100 pod O2 (transparentny wzmak) w pełni rozwiązuje problem, więc opór wyjściowy ma jednak duże znaczenie. Podobnie jest z Aurvanami czy nowymi Phaitonami MS400. Natomiast 300 Ohmowe Senki z dziurki AK100 brzmią bajecznie - muszę zająć się już następnym sprzętem, a utkwiłem w tym połączeniu :)

 

Postaram się niedługo odnieść do C4, według pierwszych doniesień jest jednak lepszy, a ja miałem na razie za krótki z nim kontakt by napisać coś sensownego.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Radzę poczytać: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=285696728200685&id=190568867622998

 

Cuda wianki z tym AK100 się zapowiadają na Red Wine Audio. ;)

 

Kto by nie chciał AK100 pędzącego LCD3, hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczytać: https://www.facebook...190568867622998

 

Cuda wianki z tym AK100 się zapowiadają na Red Wine Audio. ;)

 

Kto by nie chciał AK100 pędzącego LCD3, hehe...

 

Trzeba miec LCD3, ale nie powiem niezły killer może byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności