Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iriver Astell&Kern, koreańska szarża portable hi-end.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyło się że na tej wersji przestawał odtwarzać muzykę, mimo że działał cały i można było się poruszać po menu i zmieniać utwory.

 

BT poza parowanie nie działa. Tak samo coax i opto, nie skorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bump, wracamy do tematu Irivera.

 

121004_Astell_rev2.jpg

 

 

Tak, info nie jest z koreańskiej strony, tylko z japońskiej.

 

Tutaj link do fp headhonia.com gdzie zauważyłem tą grafikę. Udzielałem się tam, co łatwo zobaczyć. ;)

 

Poniżej link do wątku na head-fi.org.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

znalezione w sieci: player ma być dostępny w Japonii pod koniec października, cena to 54,800 Yen, czy na nasze jakieś 2200 zł, więcej info tutaj:

http://en.akihabaranews.com/119725/dap-pmp/iriver-japan-outs-the-astell-kern-ak100-a-new-high-end-hi-fi-dap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam czy ten odtwarzacz (kojarzący mi się z pistoletem Desert Eagle kalibru 12,7 mm na tle zwykłych "dziewiątek" [9 mm]) ma coś takiego jak GAPLESS ? Bo cena wysoka, więc powinien mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by też ktoś napisał jak to gra na tle np. Colorfly C4 i jak radzi sobie z IEMami powyżej 30 Ohmów? Niby niedługo ma trafić na testy do sklepów ale już nie mogę usiedzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja u nich zamawiałem kiedys Cowona C2. Mozna sie z nimi dogadac, zeby ustalili cene przesylki na <150dolcow i wtedy nie obejmuje cie clo. Trzeba przy zamowieniu w komentarzach do zamowienia jakas notke dodac albo jest tez opcja send as gift i nie wkladaja paragonu do srodka. Maja siedzibe we francji(dostalem pierwszego maila od nich calego po FR :) ) Ale wysylaja towar gdzies z Taiwanu :)

 

A i co do plików Hi-Res, iriver podaje miejsca gdzie mozna je zakupic:

http://www.astellnkern.com/eng/htm/showroom/01_showroom.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQS to tylko FLAC w 24bit/192kHz. Myk polega na tym że są to podobno pliki prosto z studia.

I niestety nie ma gapless. Napiszemy stosownego maila do Irivera w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęt za 2500 zł nie ma GAPLESS to mamy tragedię na miarę Szekspira ! Dzięki D@rkSid3, że to zbadałeś !!! Pisz maila do iRivera. Jeśli Cambridge Audio dał radę wydać "łatkę" do firmware odtwarzaczy stacjonarnych Sonata NP30 i Stream Magic 6 z gaplessem to niech iRiver też się postara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęt za 2500 zł nie ma GAPLESS to mamy tragedię na miarę Szekspira ! Dzięki D@rkSid3, że to zbadałeś !!! Pisz maila do iRivera. Jeśli Cambridge Audio dał radę wydać "łatkę" do firmware odtwarzaczy stacjonarnych Sonata NP30 i Stream Magic 6 z gaplessem to niech iRiver też się postara.

Czy ja wiem... Żaden z HiFiManów nie ma gapless... Colorfly chyba też nie. Tu poprostu nikt o tym nie myśli (z producentów). Chociaż w przypadku irivera błagania klientów mogą zostać akurat wysłuchane, bo to raczej rzetelna firma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze słucham całych płyt i w playerach bez funkcji "g" po prostu wrzucam płytę jako jeden plik - mi to nie przeszkadza, że nie mogę wtedy zmieniać kolejności nagrań. Najbardziej podoba mi się rozwiązanie z .cue takie jak np w rockboxie.

Po za tym myślę że jakieś 90% użytkowników nie wie co to jest "g".

 

Jeszcze o okazji ze strony wcześniej - 2300zł to nie licząc dodatkowych kosztów jeśli były by (cło, wysyłka) to jest dużo. To ja jednak wolę dołożyć i kupić na miejscu w kraju a nie bujać się z gwarancją jak coś się stanie. Nie stać mnie na takie pseudo okazje.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci - jak Cambridge Audio - już wiedzą. Co prawda oni robią stacjonarny sprzęt ale widać,że są świadomi. Podobnie Pro-Ject w swoim Stream Box DS. Yamaha już to wprowadza w najnowszym CD/DACu.

Dla HiFImana jest jakaś nadzieja. Jeśli skończą RockBoxa dla niego. Port jest robiony, zobaczymy co dalej. iRvera można by uświadomić mailowo - wtedy może uaktualniłby chociaż s100, b100, ak100. Szkoda,że na modele s100/b100 nie ma portu RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dziś miałem okazję dzięki Koledze Marcinowi (czyli Kuropowi) posłuchać w sklepie MP3store AK100.

Wziąłem ze sobą 4 pary słuchawek :

- Beyerdynamic DT 770 Pro

- AKG K450

- AKG K420

- JBM JM 700 (dokanałowe)

 

Odtwarzacz sprawia solidne wrażenie choć jest w sumie nieduży. Przypomina kwadratowy wafelek Knoppers (ale jest większy), jest dość ciężki. Wyświetlacz jest dotykowy choć bez bajerów. Tylna ścianka niby aluminiowa ale będzie się rysować. Jaki na niego wymyślą pokrowiec ?

 

Do odtwarzacza można włożyć 2 karty microSDHC. Tak też zrobiłem (2 GB i 8 GB). Zapuściłem swoją ulubioną muzykę - Klausa Schulze, Kellera i Schonwaldera, Tangerine Dream, Rainbow Serpent - czyli klasykę elektroniki (Szkoła Berlińska). Pliki FLAC - tu ciekawostka - miałem ze sobą Vinyl Ripy 24/96 i 24/192. Obie rozdzielczości odtwarzacz łyknął. Co tam z nimi zrobił w środku nie wiem. Ale siedzi tam Wolfson WM8740 więc jest nadzieja,że nie zamienił ich na 16/44.

Interesowały mnie jednak głównie zwykłe FLACki (16/44) - gro muzyki mam na nich.

 

Zacząłem od AKG K450. To uparty model - natychmiast "zażądały" ustawienia EQualizera. Czyli mniej basów, więcej sopranów, średnica trochę wyżej. Od razu dodam,że EQ trzeba trochę rozpracować, poczytać instrukcję. Nie jest taki prosty jak w modelach s100 i b100. I nie znalazłem opcji zapisu swoich ustawień. Nie znalazłem też Presetów - był tylko EQ dla użytkownika.

No i zacząłem odsłuch. Na początku nie byłem specjalnie zachwycony. Było dobrze, ale na poziomie b100. Ale po dłuższym czasie dała znać o sobie jakaś taka swoboda w dźwięku, przestrzeń. Głośne słuchanie było miłe dla ucha. Po zmianie na DT-770 PRO, EQ wyrównałem a nawet dodałem basów i nieco średnicy. To stare dobre słuchawki o średniej cenie (kupiłem za 550 zł) i dobrym dźwięku. Również i tu mnie nie zawiodły. Ale musiałem podkręcić potencjometrem głośność bo to co dla AKG wystarczało to dla DT 770 (80 Ohmów) było za mało. Generalnie było lepiej, bas był punktowy, wokół szalały wyraźne jasne sekwencje syntezatorowe. Ale to słuchawki do domku, na ulicę ich się nie nosi.

Potem słuchałem chińskich JBM MJ 700 - bardzo pozytywne wrażenia, odsłuch tylko nieco gorszy niż ostatnie w kolejce AKG K420. Na obu parach można dodać basu, on tu nie szkodzi, nie wybija się szkodliwie w górę.

 

Wrażenia mam pozytywne, dźwięk był głęboki, chciało się podkręcać głośność. Po AK100, mój Fuze z RockBoxem wydał mi się trochę płaski. Jednak realnie patrząc cena 2300 czy 2500 zł za ten sprzęt jest za wysoka. Za to powinien mieć złoty pokrowiec i od razu słuchawki B&W C5 w komplecie.

Niby może pełnić rolę DACa - ma WE/WY cyfrowe, obsługuje pliki HiRes (24/192). Ma BT 3.0 (jakiś protokół ma do Audio) Ale to jednak za mało na tą cenę. Może gdyby jeszcze był DACem USB, miał dodatkowo sterowanie jakiś małym pilotem wielkości Clip Plus, ewentualnie zegarkiem na Androidzie... (zegarek prosimy w zestawie) . No tak ja tu sobie fantazjuję a ktoś tam w koreańskim biurze policzył,że ludzie to kupią jeśli będzie odpowiednio "audiofilski".

 

Udało mi się go oczywiście zawiesić przy aktualizacji biblioteki. :).

 

Reasumując - bardzo dobry dźwięk na moich tanich słuchawkach. Nie mam drogich, nie słucham też audioflilskiej muzyki. Nie wypowiem się na temat wokali bo takich nagrań nie mam. Ciekawe co uzyskałbym na HiFimanach powyżej 1000 zł. Pewnie pisałbym podobnie.

 

Bardzo dziękuję Kolegom z wrocławskiego MP3store (Kuropowi i Paczandze) za udostępnienie sprzętu i porady.

20121109_144124.jpg

20121109_144152.jpg

iriber-ak100-spec-599x362.jpeg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności