Skocz do zawartości

Głośny odtwarzacz o przyzwoitym dźwieku


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od tygodnia szukam odpowiedniego odtwarzacza dla siebie.

Nie byłoby z tym problemu gdyby nie dwa ostatnie zaskoczenia co do głośnosci.

Posłuchałem np. NWZ-B173F. Wszystko byłoby ok gdyby nie szokująco cicha głośność. Sprawdzałem na 2 parach słuchawek, fabrycznych i własnych dokach creative - masakra. Nie jestem przygłuchy, nawet wydaje mi się, że słuch mam wrażliwy, ale przy głośności na maxa było zwyczajnie biednie. Oczywiście funkcja ochrony słuchu wyłączona.

Wczoraj w jednym ze sklepów był podłączony NWZ-E464 z jakimiś w miarę przyzwoitymi słuchawkami. Wyłączyłem ograniczenie głośności, słuchawki na głowę - dźwięk i jego jakość jak najbardziej ok, ale głośnośc na poziomie 30 a tu... No po prostu normalnie.

Ja rozumiem, że weszliśmy do unii i wogóle, ale to chyba nie powód żeby nie móc posłuchać czasem głośniej muzyki.

Czego szukam?

Prosty odtwarzacz z nawigacją po katalogach (nie tagach, czy wykonawcach, miałem już sanse).

Cena do 400zł, jeśli bedzie mniej - nie obraże się :)

Słuchana muzyka to poezja śpiewana, pop, klimat typu Chris Rea. Czasem cos mocniejszego.

Słuchawki na razie mam Creative, jeszcze dają radę, więc przy nich zostanę.

Niech odtwarzacz ma zapas głośności, a nie taka bida jak w Walkmanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak swoją drogą to dołączę się do tematu. Kupiem M50, nie są strasznie wymagające i chciałbym czasem posłuchać ich poza komputerem, choćby siąść sobie wygodnie na kanapie. Niestety Clip+ niezbyt wyrabia. Jest szansa znaleźć jakiś odtwarzacz - coś około 200zł. Obojętne czy multimedialny czy nie. Byleby miał wyświetlacz chociaż jakiś malutki. Miło widziane też microSD. Czy raczej dokupić jakieś Fiio do Clipa?

Słucham w zasadzie wszystkiego. I w sumie sam nie wiem jaka sygnatura dźwiękowa by pasowała do tych słuchawek. Na pewno player/wzmacniacz nie może mieć bardzo dużo wysokich, bo te słuchawki mają już ich wystarczająco. Coś basowego może je zmulić. Chyba najlepiej neutralny żeby był.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V39. Rzadko przekraczałem 14/40 ze słuchawkami takimi jak HD 380 pro czy K540. :)

Popieram, duża moc i piękna barwa, dynamika. Większość słuchawek które podpinałem nie wymagała EQ, grało świetnie na normal. Na allegro jest aukcja i KT, ale jedynie wersje 2gb. Lub po raz kolejny się powtórze- P3 32gb z komisu. Jak go nie kupicie to się wkurze i sam wciągne :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam 2 GB wystarczało spokojnie. A z zalet: odtwarzanie większości formatów (mp3, flac, ogg). Wadą jest nieco uciążliwa obsługa, ale jak się człowiek przyzwyczai, to nie ma problemu.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A co ze wzmacniaczem? Nikt nie testował zabawek w stylu Fiio E6? Tylko z drugiej strony Clip+ nie ma line out, już chyba Fuze byłby lepszy, bo ma LODa.

 

Ja używam na codzień Fiio E6 ze wszystkim co się da :P. Poprawa jest głównie w wypełnieniu dźwięku, w zależności od odtwarzacza (nie wiem od czego to zależy, nie jestem elektronikiem) jest mała, średnia lub dużo większa ilość mocy. Generalnie jak na te gabaryty i cenę polecam ;). Sam E6 nie dodaje praktycznie nic od siebie, można powiedzieć, że jest transparentny (oczywiście mowa o ustawieniu bez korektora).

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest z głośnością, bo pamiętam, że E5 miał coś takiego, że bardziej dodał "wypełnienia" dźwięku, ale głośnosci nie poprawiał. E6 jest taki sam? Czy potrafi jednak sprawić, że player zagra zauważalnie głośniej i można podpiąć słuchawki przy których było za cicho? No i jak to wygląda z E3 - widzę, że też go masz.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest z głośnością, bo pamiętam, że E5 miał coś takiego, że bardziej dodał "wypełnienia" dźwięku, ale głośnosci nie poprawiał. E6 jest taki sam? Czy potrafi jednak sprawić, że player zagra zauważalnie głośniej i można podpiąć słuchawki przy których było za cicho? No i jak to wygląda z E3 - widzę, że też go masz.

 

Na E6 jest zauważalnie głośniej i potrafi napędzić słuchawki, które nie były wcześniej dobrze napędzane :).

Przykładowo:

-na szufli 4gen poprawy w głośności nie było widać, lekko w wypełnieniu dźwięku, ale też dużych zmian nie było

-na szufli 1gen poprawa jest OGROMNA, mocy jest dużo dużo więcej, dźwięk dostaje powietrza

-na philipsie muse, który ma ograniczenie głośności EU taki E6 to wybawienie, można dzięki niemu podpiąć sobie jakieś nauszniki, co nie byłoby możliwe bez E6 ;)

 

E3 dodaje dużo mięska od siebie i nie brzmi tak przejrzyście. Dla mnie słabo technicznie, raczej nie polecam, już lepiej E5.

E6 ma coś takiego jak 'wypełnienie dźwięku' - korektor z kilkoma ustawieniami, gdzie jest np. podbicie basów, podbicie wszystkich pasm, itp.

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to dołączę się do tematu. Kupiem M50, nie są strasznie wymagające i chciałbym czasem posłuchać ich poza komputerem, choćby siąść sobie wygodnie na kanapie. Niestety Clip+ niezbyt wyrabia. Jest szansa znaleźć jakiś odtwarzacz - coś około 200zł. Obojętne czy multimedialny czy nie. Byleby miał wyświetlacz chociaż jakiś malutki. Miło widziane też microSD. Czy raczej dokupić jakieś Fiio do Clipa?

Słucham w zasadzie wszystkiego. I w sumie sam nie wiem jaka sygnatura dźwiękowa by pasowała do tych słuchawek. Na pewno player/wzmacniacz nie może mieć bardzo dużo wysokich, bo te słuchawki mają już ich wystarczająco. Coś basowego może je zmulić. Chyba najlepiej neutralny żeby był.

 

Tak jak Gumiak radził. Weź P3 i E6 możesz sobie w zasadzie odpuścić. P3 jet ocieplony ma dość sporo basu, ale nie zamula, bardzo dobrze się zgrywa z wieloma słuchawkami, a sposobem grania będzie świetnie pasował do M50 - gra głęboko, detalicznie (mimo ocieplenia), góry ma w sam raz i wyrówna to się m50. Testowałem to połączenie, ale szczerze powiedziawszy nie pamiętam jak grało, jakby było wyjątkowo źle to bym zapamiętał :P, a raczej było dobrze, bo s100 też fajnie to grało (to akurat pamiętam), a to zbliżone sposoby grania. Możesz też jeśli chcesz spróbować B100 chociaż nie wiem jak to będzie grało, ale ten iriver dobrze sobie poradził z SRH750dj więc jest szansa że z M50 fajnie zagra. E6 trzeba posłuchać samemu w konkretnym połączeniu i samemu ocenić. Bo zmiany są, lecz nie zawsze duże. Ja wcześniej korzystałem dość dużo z E6, jednak przestałem często korzystać, bo mam łatwe do napędzenia słuchawki, a przeważnie nie chce mi się go szukać/ładować/bawić sie z IC itd. A tak w ogóle, to nawet E6 nie pokaże ich pełnych możliwości. (choć przy słabym źródle takim jak clip+ z pewnością pomoże, ogólnie testowałem m50 z clip+ i było bardzo słabo pod względem mocowym). I ogólnie nie lubiłem słuchać M50 z grajków, bo dla mnie to było marnowanie tych słuchawek ;).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę sprawę. Tak się jeszcze zastanawiałem - a co iPodem Touch 2g? Można dość tanio używane znaleźć przecież. Czy już jest "zły"? ;) Kiedyś go bardzo chwalono. Z tego co pamiętam jak go miałem mocy miał dużo, grał dobrze. Niestety wypadłem całkowicie z obiegu jeśli chodzi o playery.

 

A z playera wiadomo, że świetnie M50 grać nie będą, ale tak jak mówię - czasami chcę się zrelaksować, a nie być uwiązanym do komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności