Skocz do zawartości

Karta muzyczna do Bose Companion 3


cappu

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam serdecznie

Otóż swego czasu nabyłem głośniki firmy, której nazwa widnieje w tytule tego tematu. Wiem, że są często krytykowane w środowisku audio za rzekomy fatalny stosunek ceny do jakości. Często wspominano mi o systemach 2.0, które może faktycznie byłyby neutralne, dobrze reprodukowały dźwięk, jednak brak możliwości prawidłowego postawienia na moim wąskim biurku takich maszynek wykluczyły je z wyścigu o moje pieniądze. Tyle gorzkich żali, teraz proszę o rade. Aktualnie posiadam kartę muzyczną X-fi Xtreme Audio, która wg. mnie pod względem jakości ustępuje starszym kartom spod szyldu Soundblastera. Słyszałem jednak głosy, że BC3 posiadają wbudowane "korektory częstotliwości" i zmiana źródła nic nie zmieni. Stąd pytanie, czy po zmianie odczuje polepszenie dźwięku i jeśli ma to sens to jaką kartę moge wybrać.

Sam wypatrzyłem Esi Juli@ i Audiotrak Prodigy Cube, ale czekam również na inne podpowiedzi. Chciałbym też aby karta miała pełne wsparcie dla Asio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana źródła wpłynie na szczegółowość. Ja przez kilka lat używałem SB0090 na kx'ach w połączeniu z BC3 i było całkiem znośnie, ale brakowało czystości i przejrzystości brzmienia. W zeszłym roku zdecydowałem się na zakup nowego źródła (rezygnacja z Pc'ta i przejście wyłącznie na lapka) na USB. Wybór padł na EMU 0202. Kurcze wrażenia odsłuchowe nabrały nowych walorów. Źródło o neutralnej charakterystyce świetnie zgrywa się BC3, a ewentualne niedociągnięcia można skorygować korektorem (ja używam electri-q lub pushtec). Osobiście nie słyszałem Esi Juli@, ale to sprzęt podobny do emu (pod względem zastosowania). Cube też będzie dobry.

P.S. Kiedyś spróbowałem Extreme Audio zamiast SB0090. Było troszeczkę dokładniej i jaśniej w odsłuchu, ale nadal jakby za zasłoną.

ASIO nie wpłynie na jakość odsłuchu, chociaż ja sam go używam (ze względu na cechę wyłączności nad innymi źródłami dźwięku, co skutkuje tym, że nic innego w żaden sposób nie wtrąci się w czasie, gdy słucham muzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej skłaniam się w strone zakupu Julii, m.in. z powodu chęci pogrzebania przy muzyce, a wydaje się swietnym wyborem.

Emu wygląda na podobne, jednak odstraszają mnie jakiekolwiek produkty w jakiś sposób powiązane z firmą Creative, bo jak wiadomo potrafią doskonale zepsuć sprzęt swoimi sterownikami.

Wydaje mi się też, że ASIO wpływa na jakość dźwięku, bo gdy przełączyłem się ze podstawowego sterownika dźwięku w foobarze na ASIO dostałem olśnienia. A może po prostu jest głośniej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem SB X-fi Surround usb wraz z BC3 i z myślą o słuchawkach wymieniłem źródło (X-fi) na DAC Musiland Monitor O2 US.

Mocno zdziwiłem się gdy na nowo zakupionym DACu usłyszałem Companiony.

Zupełnie wszystko zmieniło się na +, przede wszystkim znaczna poprawa na wysokich i dużo głośniej można słuchać bez utraty jakości.

W połączeniu z dobrą akustyką pomieszczenia robią wrażenie te maluchy.

Edytowane przez JuLeX44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności