Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do DT150


bob2000

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wzmacniacza do słuchawek Beyerdynamic DT150 (mało jest informacji w sieci z czym te słuchawki dobrze się zgrywają).

 

Obecnie słucham z audinst mx1 i gra to ok. W moim odczuciu nie muli, jest klarownie i z niezłym wykopem (gra to o wiele lepiej niż CAL i SHP5401 w tym samym połączeniu).

 

Skoro gra ok to po co zmieniać? Z ciekawości, z chęci sprawdzenia, czy faktycznie bardziej uznane wzmacniacze słuchawkowe potrafią więcej i lepiej.

 

Jaki dźwięk mnie interesuje? Trudno powiedzieć skoro nic się nie słyszało, jednak myślę, że poszukuję dźwięku klarownego, barwnego, mięsistego, niemęczącego, ale z wykopem. Muzyka jaką słucham to metal, rock, pop, i inne. Priorytet to metal, jeśli on dobrze zagra to reszta też będzie ok.

 

Na chwilę obecną wybieram pomiędzy trzema wzmacniaczami (do 1000zł) w kolejności :

1) hybryda MicSzu (mój faworyt, możliwość szukania własnego brzmienia przy pomocy jednej lampy)

2) matrix m-stage

3) holdegron h5 lub h3

Biorę pod uwagę tylko wzmacniacze dostępne w Polsce. Nie interesuje mnie import z Hongkongu ;).

 

Widziałem też wzmacniacze WBA, ale nie wiem co o nich myśleć. Poza tym trzy lampy mogą skutkować niezłą kombinatoryką w poszukiwaniu innego brzmienia co mi się nie widzi ;).

 

Zastanawia mnie także Black Pearl (tak wiem, powyżej 1000zł). Widziałem tylko jedną, bardzo krótką, opinię o połączeniu tego wzmacniacza z DT150 która nie była przekonująca, a w zasadzie nastawiła mnie negatywnie do tego połączenia. Może ktoś miał okazję posłuchać DT150 z BP i mógłby się podzielić wrażeniami?

 

Wzmacniacz będzie podpięty oczywiście do audinsta(OPA2134 na wyjściu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za matrix m-stage lub Black Pearl. Dużo zależy od źródła ale Beyerdynamic DT150 lubią się z dobrym tranzystorem który opanuje ten ich wyczynowy BASS z wielkim potencjałem, przy zachowaniu największej IMO zalety tych słuchawek czyli wspaniałej barwy i pięknej średnicy! Takim wzmacniaczem będzie np. BP natomiast już pewne zalety będzie miał tańszy ale również bardzo dobry klon Lehmanna. Z lampowymi hybrydami trzeba uważać żeby nie zrobić bułeczki na basie w tych słuchawkach, a też nie jestem do końca przekonany że z takiego wzmaka jak hybryda MicSzu osiągniesz tak otwartą szczegółową górę jaka jest wskazana przy DT150. Audinst mx1 - gra z Beyerdynamic DT150 jako tako bo sygnatura brzmieniowa obu sprzętów się zbytnio nie kłóci. Natomiast można dużo lepiej (bo ja tam audinsta nie uważam wcale za jakiś wybitny klocek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Słuchalem 3-4 lata DT150 w torze zbalansowanym ze wzmakiem zbalansowanym Darkula (Dariusz Kulesza) pod te słuchawki i DACiem Behringer Ultramatch Pro. Polecam bardzo takie rozwiązanie, Darek ma tutaj opanowany temat do perfekcji na DT-150, one potrzebują mocnego wzmaka. Opinie o nich niepochlebne najczęściej są wynikiem złej amplifikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Właśnie nabyłem używane Bayery DT150. Jaki do niego wzmak polecacie?

Te wymienione powyżej są nieosiągalne, zwłaszcza w UK. Czy coś z Fiio dobrze się zgrywa? Może E09k, E12? Jednak nie koniecznie musi być przenośny, byle się dobrze zgrywał.

Będę ich używał z odtwarzaczem Fiio X5 (choć ten ponoć ogarnia słuchawki do 300 ohm) oraz z interfejsami audio: Zoom H4n a w niedalekiej przyszłości Roland UA-55 Quad Capture.

Edytowane przez rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności