Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Custom Tips - warto, czy nie?


Arkusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Tu nie dokładnie o to chodzi - pogłos po chórkach w dobrze zrealizowanych płytach rozchodzi się po całym uchu, efekt jakby się odbijał od ścian, scena była okrągła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham, posłucham ;) Ja jestem bardzo zadowolony z tego powodu, że wreszcie wiem, że słyszę wszystko na płycie - nawet realizacje, które wydawały mi się bezbłędne, we flacu potrafią zaszumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena lekko się poszerzyła, ale to nie najkorzystniejsza jej zmiana - robi się przestrzenna. Ja bym to porównał do koncertu w normalnym teatrze i tearze "Komedia". Dźwięk jest obecny w wielu płaszczyznach, czasami ma się wrażenie, że słyszymy chórek za naszą głową - świetne uczucie!

 

Powiedziałbym raczej że wrażenie poszerzenia się sceny zostało spotęgowane przez lepsze poukładanie detali. Fizycznie sceny się poszerzyc nie da choc jest to nazywane poszerzeniem Poszerzeniem sceny można nazwac odpowiednie ustawianie kolumn tudzież, słuchawek typu k1000 na głowie. W przypadku dokanałówek lepiej używac określenia ułożenia sceny

 

Jakie jest wykonanie? Bardzo dobre. Martwiłem się, że tipsy będą zjeżdżać ze słuchawek, ale gdy dobrze się je wkłada i wyjmuje - nie jest to możliwe. Silikon wygląda na taki, który nie będzie z czasem żółknął, o tym zresztą zapewnia także producent.

 

Gdzie kupiłeś Custom Tipsy ? Z tego co mówil mi themadcub silikon zawsze niestety robi się żółty :(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena lekko się poszerzyła, ale to nie najkorzystniejsza jej zmiana - robi się przestrzenna. Ja bym to porównał do koncertu w normalnym teatrze i tearze "Komedia". Dźwięk jest obecny w wielu płaszczyznach, czasami ma się wrażenie, że słyszymy chórek za naszą głową - świetne uczucie!

 

Powiedziałbym raczej że wrażenie poszerzenia się sceny zostało spotęgowane przez lepsze poukładanie detali. Fizycznie sceny się poszerzyc nie da choc jest to nazywane poszerzeniem Poszerzeniem sceny można nazwac odpowiednie ustawianie kolumn tudzież, słuchawek typu k1000 na głowie. W przypadku dokanałówek lepiej używac określenia ułożenia sceny

 

Jakie jest wykonanie? Bardzo dobre. Martwiłem się, że tipsy będą zjeżdżać ze słuchawek, ale gdy dobrze się je wkłada i wyjmuje - nie jest to możliwe. Silikon wygląda na taki, który nie będzie z czasem żółknął, o tym zresztą zapewnia także producent.

 

Gdzie kupiłeś Custom Tipsy ? Z tego co mówil mi themadcub silikon zawsze niestety robi się żółty :(

Od Piotrka. Hmmm, ciekawe, bo na SE też jest notka, że jest anti - yellowing :)

 

Co do sceny - bardzo możliwe, ja się po prostu na tym nie znam, a chciałem to opisać tak, żeby osoba taka jak ja, mogła to zrozumieć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu mam okazje korzystać z nakładek wykonanych w Custom Art. Tipsy zamawiałem specjalnie pod kątem Sony MDR-EX600.

Po włożeniu tipsów do ucha wyraźnie czuć, że coś w nim jest, jednak nie jest to wrażenie dyskomfortu. Z zakładaniem i wyciąganiem ich nie ma najmniejszych problemów. Wchodzą i idealnie trzymają się w uchu. Przy wyjmowaniu delikatnie wyślizgują się z ucha razem ze sluchawką.

EX600 mają, delikatnie rzecz ujmująć, słabą izolację na standardowych nakładkach, natomiast z Custom Tips sytuacja zmienia się diametralnie. Szału jednak nie ma i dla porównania takie Shure SE315 z silikonowymi tipsami znacznie tu przeważają. Nie jest to jednak wada nakładek, a budowy samych słuchawek. Założyłem Custome Tips do wspomnianych Shure, z wykorzystaniem tulejek ze starych pianek i izolacja była znacznie lepsza niż na fabrycznych silikonach lub piankach.

Wpływ nakładek od Custome Art na dźwięk jest wyrażnie zauważalny. Nieco zawęziła się i przybliżyła scena. Przybyło basu, który stał się zdecydowanie mocniejszy, głębszy i lepiej wypełniony. Pojawiło się też więcej góry. Stała się bardziej wyrażna i lepiej wybrzmiewająca. Środek natomiast zyskał przede wszystkim na poprawie barwy.

Zastanawiam się teraz nad zamówieniem kolejnej pary nakładek, tym razem do Shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy takie Custom tipsy można zrobić do każdych słuchawek ? Jeśli tulejka pasuje np. do 2 par to można je przekładać ?

 

No i najważniesze - jak się zrobi odlew a z niego Customy to słuchawki przestaną wypadać z ucha ? Bo ja mam problemy prawie z każdymi tipsami. Z piankami jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystki pytania odpowiedź jest właściwie tak - bardzo często jest tak że tipsy są kopmatybilne np z kilkoma modelami które mają podobną tulejkę powiedzmy T400, ale T400 bywaja dość różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Prosiłbym moda o dodanie tego do 1 posta.

 

Testy ekstremalne:

Używałem słuchawek w dość trudnych warunkach - przy bieganiu w zimę (od -5 do -15 stopni), jak i przy bieganiu w lato (20-30 stopni), gimnastyce na drążkach. Zarówno w bardzo niskich, jak i w bardzo wysokich temperaturach sprawują się praktycznie tak samo, jak "normalnych" warunkach. Izolacja jest troszkę gorsza w zimę, w lato, gdy ucho ma większą temperaturę, człowiek się poci - czasami tips potrafi się minimalnie obrócić w uchu - na tyle, żeby trochę gubić dźwięk, ale wystarczy dotknąć słuchawki i seal wraca :)

 

Chciałbym też dodać kilka uwag co do zmiany izolacji w pewnych warunkach. Kiedyś Piotrek podesłał mi fajny artykuł (z UE?) o tym, jak ucho zmienia się wraz z WAGĄ. Otóż - przytyłem w wojsku w ciągu pierwszego miesiąca po unitarce 8kg, następnie schudłem 4-5kg. Różnica w sealu była - szczególnie w szczytowej wadze, lecz nigdy słuchawki nie wypadały z ucha. Izolacji było mniej, ale i tak przewyższała poziom pianek. Myślę, że przy takim procencie zmiany wagi (ważę teraz 60kg, więc było to ponad 10%), to i tak świetny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie miałem jeszcze możliwości jakoś strasznie się w słuchać i zrobić szczegółowe porównaniu do triple flange, ale jak dla mnie na razie:

 

- bas stał się trochę wyraźniejszy i nabrał większego powera (sub-bass stał się trochę bardziej odczuwalny; a na niektórych kawałkach mam takie wrażenie jakby bas mnie łupał w ucho :) - mówię to poważnie, inaczej tego nie umiem opisać, oczywiście to nie jest kwestia że jest głośny czy coś ale jakbym go po prostu czuł w uszach :P );

 

- dźwięk uzyskał jakby wypełnienie - nie w sensie że bas coś zamulił, broń boże...a przez to;

 

- dźwięk jakby stracił trochę na tej swojej techniczności tj. nie stał się mniej detaliczny (broń boże, wręcz słychać trochę więcej szczegółów), ale taka "ostrość"/"techniczność" armatury złagodniała [ten fragment to nie wiem czy jest na plus jak dla mnie bo ta techniczność ma swój urok];

 

- jest jakby trochę bardziej szczegółowo, a w szczególności jakby wysokich przybyło (na triple flange moje ostatnie ustawienia Eq przewidywały podbicie na wysokich, gdzieś tu i tam po 1 db, a w paśmie 6-7 kHz aż 4 db, dopiero to podbicie dawało mi wymaganą szczegółowość; nie była to to kwestia korka woskowinowego, bo ostatnimy czas byłem ze 2 razy u larynologa i miałem płukanie; jak w Custom Tipsach włączyłem korekt z poprzednimi ustawieniami to dźwięk był nie do zniesienia, taki kłujący);

 

- scena jakby się delikatnie "poszerzyła", a może jest to kwestia, jak to Piotrek opisuje, lepszego/bardziej precyzyjnego ułożenia źródeł dźwięku.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Lordzie, płukanie uszu miałem zarówno przed zabawą w EQ na triple flange jak i przed odbiorem Custom Tipsów.

 

Do tego co napisałem wcześniej to mogę dodać, że izolacja w Custom Tipsach jest trochę słabsza (owszem w dB jest mniej ale Piotrek twierdzi też, że Custom Tipsy izolują inaczej pewne częstotliwości). Jak wydobywa się ze słuchawek dźwięk to oczywiście nie słychać otoczenia. Natomiast, jak jest cisza w słuchawkach to triple flange biją Custom Tipsy. Triple Ety to jest mistrzostwo świata w tłumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś Customy to wygoda jest większa ? Bo Ety to aż strach do uszu kłaść. A możesz wrzucić fotkę Ety i Customy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na customach sa wygodniejsze bo dochodza do drugiego zakretu w uchu, zas triple flange dochodza za drugi zakret gdzie jest czesc kostna - na ktora nacisk boli. I do tego nie traci sie seala na custom tipsach tj jak za bardzo pootwieram buzie to na chwile jes delikatne oslabienie dzwieku (niestety dalem sie namowic, wbrew zaleceniom Piotrka, na robienie wyciskow przy lekko uchylonej buzi a nie przy otwartej) ale to po zamknieciu ust wraca; zas na triple jak sie cos tam przemiesci to trzeba ponownie dopychac w przewod sluchowy triple. Ale jak dla mnie bol w triple byl rekompnsowany przez te niesamowita izolacje.

 

Jezeli chodzi o zdjecia to wrzuce pozniej jak bede w pracy. Niemniej jednak jak wejdziesz na strone the Custom Art na facebooku to zdjecie bodajze z 4 lipca to sa moje sluchafony z tipsami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej je sobie wyobrażałem....

 

Cały czas myslę,czy warto inwestować w Custom Tipsy do VSONIC GR07..Cena podejdzie pod cenę słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem custom tipsy ze wzgledu na to ze Ety tak daleko wchodza i ze przemieszczenie triple Ety powoduje utrate seala - na custom tipsach tego nie ma. Czy warto? Dla mnie bylo warto z tej perspektywy, zmiany w dzwieku tez sa ale to juz kwetsia subiektywna.natomiast czy do iemow takich jak vsonic, ktore wchodza normalnie;) to nie wiem (mialbym watpliwosci, chyba ze w typowych tipsach silikonowych masz problemy ze zlapaniem seala to wtedy customy Ci to umozliwia).

 

Natomiast Ja z innej perspektywy nie wiem czy dobrze ulokowalem kase... Nie oczywiscie nie zaluzje custom tipsow ale moglem od razu skusic sie na Custom IEM (Music One albo Pro 100) albo ew na remold Ety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności