Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Superlux HD-330 - Garść spostrzeżeń


Saiya-jin

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o wygodę, to moje HD330 właśnie zyskały pady od HD681 obszyte welurem. Teraz są w pełni wokółuszne i do tego nie grzeją aż tak jak skórzane. +10 do wygody.

Wygoda porównywalna do padów Beyera, za to dźwięk tylko nieznacznie uległ rozjaśnieniu, zyskały trochę wokale, ale bez sybilacji. Bas nie stracił w ogóle impaktu, co miało miejsce w przypadku padów od Beyerów.

Poniżej Fotki moich HD330 z tymi padami - imo prezentują się lepiej niż oryginał.

IMG_20121015_131625.jpg

IMG_20121015_131641.jpg

IMG_20121015_131723.jpg

IMG_20121015_131734.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkiego rozjaśnienia dźwięku można dokonać bardzo szybko wyciągając gąbkowe wkładki wewnątrz muszli. Trzeba niestety rozebrać słuchawki (co jest bardzo proste) a cała operacja jest odwracalna.

 

Na sąsiednim forum opisałem to tak:

 

Spróbowałem zatem poprawić górę pasma. Wywaliłem czarne gąbki przykrywające wnętrza muszli. Robi się to bardzo prosto w 5 min. Trzeba zsunąć pady, podważyć, np. śrubokrętem, plastikowy pierścień, który trzyma na zatrzaskach i wyjąć gąbkę. Ponieważ wtedy membrana zostaje odkryta postanowiłem, dla ochrony przed kurzem pod pierścień dać... czarną rajstopę żony ;) I.... jest lepiej! Słuchawki zyskały na przestrzenności, wysokie przypominają do złudzenia te z DT880. Jest ich ciut mniej (to dobrze bo nie został zachwiany balans) ale ich charakter: łagodność i aksamitna faktura, jest identyczna jak w DT880.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :)

 

Nie porównywałem do Beyerów, ale dla mnie bez gąbek brzmienie jest bardziej naturalne i otwarte.

Zmiana delikatna, ale znacząca.

 

Edit: Radzę uważać przy podważaniu - u mnie plastikowy pierścień trzyma się bardzo solidnie. Przez nieuwagę delikatnie uszkodziłem papier wokół przetwornika :( Całe szczęście jest gruby i dwuwarstwowy, więc się nie przebiłem do środka ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady softskin Beyer'a założone. Teraz mogę powiedzieć, że są to pełnoprawne słuchawki wokółuszne. Znaczna poprawa komfortu, nie tylko ze względu na większą średnicę wewnętrzną, ale także na poprawę wentylacji (stock'owa cerata, pomimo, że nienajgorsza, jednak powodowała szybkie pocenie się uszu).

Nie słyszę zmiany brzmienia (a jeżeli jest, to marginalna i nie warta wspominania), niskie, średnie i wysokie prezentują się równie świetnie, jak przy oryginalnych padach.

25102012144.jpg

25102012145.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie słyszę zmiany brzmienia (a jeżeli jest, to marginalna i nie warta wspominania), niskie, średnie i wysokie prezentują się równie świetnie, jak przy oryginalnych padach.

Balans tonalny to raczej się nie zmienił ale chyba scena nieco bardziej odległa się wydaje (ale nie jakaś duża różnica) - przynajmniej tak mi moja (zawodna) pamięć podpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi teraz określić, czy oddaliła się scena (nie wracam już do tej ceraty). Uszy względem driverów są oddalone tak samo, jednak teraz całe ucho swobodnie mieści się wewnątrz, więc może faktycznie jest minimalnie mniej bezpośrednio. W każdym razie uważam, że ten aspekt z pewnością nie wpłynął na moją ocenę (względy komfortu i tak zwanego fun'u z odsłuchu przyćmiły moją uwagę na pojęciu sceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zastanawiam się nad wymianą padów w HD-330, tylko nie wiem które będą bardziej odpowiednie:

 

http://muzyczny.pl/123826_Beyerdynamic-EDT990S-gabki-do-DT770880990-904791.html

 

http://muzyczny.pl/1...990-904783.html

 

Te pierwsze sprawiają wrażenie jak by miały większy otwór na ucho.

 

Czy może, różnica jest pomijalna?

Edytowane przez RENMEi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde hd330 są bardzo fajne ale mają swoje mankamenty - pady, kabel. Robił już ktoś rekabling? Szukam osoby która porównywała hd330 do takich rekablowanych i wytłumianych Cali i skrobnie jakieś porównanie, no nie powiem ale cale od zawsze mnie kusiły

Robiłem rekabling, ale to były nowe, niewygrzane (nie moje) słuchawki więc efektu rekablingu nie byłem w stanie ocenić. Na pewno po rekablingu i niewygrzane grały gorzej niż moje wygrzane i ze zmienionymi padami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłeś nową żyłę przez pałąk, wierciłeś dodatkowy otwór czy odwracałeś kopułki? :)

Opcja pierwsza - nowa żyła przez pałąk. Akurat to był 2-żyłowy cordial wiec jedną żyłę zrobiłem dłuższą.

 

O co chodzi z tym odwracaniem kopułek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem HD330 na śląskim meecie. Tylko chwilę, by skojarzyć ze wspomnieniami posiadanych HD660. Wnioski: ta sama szkoła grania, bardziej lekkie i otwarte brzmienie (nic w tym dziwnego), mniej obecna średnica - albo HD330 mają więcej basu niż HD660, albo średnica została trochę wycofana. W każdym razie grają taką jakby chochelką :P

 

2590439103.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłeś nową żyłę przez pałąk, wierciłeś dodatkowy otwór czy odwracałeś kopułki? :)

Opcja pierwsza - nowa żyła przez pałąk. Akurat to był 2-żyłowy cordial wiec jedną żyłę zrobiłem dłuższą.

 

O co chodzi z tym odwracaniem kopułek?

 

Myślałem, żeby odwrócić muszle i wykorzystać istniejące otwory z górnej ich części, puszczając kabel dwustronnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jest miejsce żeby wybić dziurę w drugiej czaszy. Tam jest taki jakby zaczopowany otwór w drugiej czaszy... w HD660 przynajmniej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wspomniane wcześniej pady soft skin Beyer'a - czy obydwa linki zarówno w Polsce jak i za granicą to jedno i to samo?

http://muzyczny.pl/123826_Beyerdynamic-EDT990S-gabki-do-DT770880990-904791.html

http://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_ohrmuschelsatz.htm

 

Chciałbym zmienić bądź co bądź średnio wygodne dla mnie pady w HD-330, bo same słuchawki bardzo mi pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, dokładnie. Pady softskin do DT 770/880/990 mają tylko jeden otwór wentylacyjny, natomiast softskin'y do DT 330 posiadają wiele otworów wentylacyjnych, więc w zależności od wyboru porównując do stockowych nauszników "tyle samo basu/lepszy komfort i wentylacja" lub "trochę mniej basu/lepszy komfort i znacznie lepsza wentylacja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bas mi się właśnie podoba taki jest, nie chcę go raczej tracić, więc więcej wentylacji mi nie jest potrzebne. Kwestia czy podane przeze mnie wyżej linki to jedne i te same pady, bo nie wiem czy kupować w Polsce czy dołączać do zbiorowego zamówienia?

Dodatkowo na zdjęciach widać, że oferowane w Polsce mają czarną gąbkę do włożenia do środka, natomiast na zdjęciu tych z thomann.de widać same "puste w środku pady" i teraz nie wiem czy tej gąbki po prostu nie ma czy też nie ma jej tylko na zdjęciu (swoją drogą nie bardzo wiem po co ona ma być w ogóle :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności