Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

amp do doków


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastnawiam o zasadność stosowania ampa do doków customów ma to sens?

 

Do dużych słuchawek o impedancji juz ok 50 widać poprawe, a im wiecej ohm tym wieksza poprawa po napedzeniu słuchawek przez wzmacniacz. Upraszczam odzywiście sprawność też jest bardzo istotna, jesli ktos wie o cho chodzi.

 

No ale jak jest z dokami?

Ktoś stosuje? jak to połączenie sie sprawuje?

 

Jakie słuchawki ??? Jaki amp?? Jaki player?

 

Przykłądem może byc T5 ibasso, klon RSA, czy E6 (do clipa).

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam FiiO E6 i również do doków.

A konkretniej Addiem.

 

Po krótce:

Najlepsze efekty daje on u mnie w połączeniu z szufelką 1gen oraz philips muse na wymienionych wyżej słuchawkach.

Słychać tutaj wyraźną poprawę w kwestii napędzenia oraz w kwestii poprawy brzmienia. Dźwięk jest lepiej wypełniony, bas jest szybszy i lepiej kontrolowany oraz różnorodniejszy, brzmienie ulega delikatnej acz słyszalnej poprawie. Np. lubię słuchać muse + fiio e6 + addiem, a bez e6 już jakoś tak bez optymizmu.

Podłączając np do szufelki 4gen (najnowszej), czy zena touch nie słychać było dużych różnic ani w kwestii napędzenia, ani zmian w dźwięku.

Powyższa sytuacja pokazuje, że nie z każdym odtwarzaczem będzie czuć różnicę, nie wiem od czego to zależy.

 

Żeby nie było, E6 bez EQ w każdym przypadku.

Edytowane przez devil92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem iBasso D4 to używałem do shure'ów SE315, bardzo skuteczne doki. Różnica mimo wszystko odczuwalna, nie nazwałbym jej kosmetycznej. Choć żaden to krok milowy w kierunku lepszego brzmienia. Większy bas(okazało się, że z racji dampingu, D4 ma jakos ~10ohm na wyjsciu, shure są 27ohmowe... także tego), poprawa jakości wysokich, ogólne poszerzenie sceny(odczuwalne, bo słuchawki grają wąsko).

 

Jak ktoś ma wzmak to czemu niego nie korzystać? Jesli nie masz, a Twoje doki wcale nie są bardzo wymagające, to kupno czegoś większego niż E6 to IMO przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do ksc75 warto brać takiego fiio e5? moja nokia c5 gra bardzo fajnie, ale raczej cicho i ma małą skuteczność (do moich doków styka. nawet napędza k520, ale dopiero na maxa głośności grają w miarę głośno, z kolei mają mniejszą impedencję, niż ksc75 a przydałyby mi się te słuchawki do biegania i na rower ze względu na otwartą konstrukcję). e5 jest fajny, bo jest mały, a nie zależy mi na niczym innym, niż na zwiększeniu mocy

 

wiem, że ksc75 to nie doki, ale tak jakoś wyszło :P

Edytowane przez Blay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał wrq, stosowanie ampa w dokach ma sens, gdy nasz grajek ma wysoką impedancję wyjściową, a wzmacniacz bardzo niską. Faktycznie poprawia to damping oraz niweluje problemy z pojemnościowym charakterem słuchawek multi- BA, dzięki czemu mamy równiejszą charakterystykę i żadnych roll- offów.

 

Również stosowanie ampa wydaje się porządane kiedy IEMy są mało skuteczne, a grajek nie ma wystarczająco mocy, żeby je wysterować. Przykładem może być połączenie Audeo i Sony E43x. Już chociażby malutki FiiO E5 w tym zestawie robi słyszalną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszę u siebie, to również połączenie Audeo z Clipem+ powinno być dopalone wzmacniaczem. Po tym jak przeszedłem z N2 wyraźnie słychać, że Phonaki nie są w stanie rozpędzić się na tyle na ile mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności