Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fischer Audio Tandem


hagarek

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak... testowałem Tadnemy na stockowych silikonach (tylko z małą dziurką mi pasowały), HEDach, Comply S-series i T-series. Według mojej czysto subiektywnej opinii na stockowych z małą dziurką jest dużo basu, na HEDach jest mniej. T-series ucinają górę i ocieplają dźwięk. S-series ucinają oba skrajne pasma i nie mają izolacji. Najlepiej brzmią IMHO na HEDach. Powinny być w MM i Starunie ale chyba za 17-18 zł. Jeśli Ci się nie śpieszy i masz darmową wysyłkę do siebie to tutaj możesz nabyć. http://merlin.pl/Nakladki-na-sluchawki-Thomson-HED16-6-silikonowych_THOMSON/browse/product/208,1079984.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się czekać na wysyłki, więc sprawiłem sobie saturnowe HEDy. Były jeszcze jakieś białe, z wyglądu identyczne - innej firmy. Niestety cena tak sama - 19.99.

 

Basu mniej, jest bardziej punktowy - jakby więcej powietrza i czyściej. Podoba mi się - znacznie wygodniejsze, seal łatwo złapać. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kabel w Tandemach plącze się niemiłosiernie.

świeczka pomaga, nawet bardzo...

Świeczka? Tzn. kabel wysmarować świeczką?

 

Sprawdzałem Tandemy z Prowadnicami Fischera - niezbyt wygodnie, no i kabel się w nich nie najlepiej trzyma. Z Eternami prowadnice współpracują już całkiem spoko.

 

music freak: Jak tam Audeo vs Tandem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie, że zestawowe silikony są do bani. Sądząc po zdjęciach, to są tutaj identyczne bi-flangi, co w Eternach, które mi akurat bardzo się podobały. Na izolację też nie narzekałem. No, ale to w Eternach, nie wiem jak tutaj... Mam już od jakiegoś czasu chrapkę na Tandemy, ale martwi mnie, że noszone over-the-ear raczej nie będą tak wygodne, jak Eterny. Ja doki muszę nosić OTE i z prowadnicami od Audeo, bo inaczej już wręcz nie umiem. Kurde, sam już nie wiem. Eterny były dla mnie zbyt przymulone, za dużo basu, za mało góry. Natomiast wszystko inne niesamowicie mnie cieszyło - ten komfort! Nawet izolacja była dla mnie wystarczająca (na zestawowych bi-flangach).

Widzę, że Tandemy można dostać tylko dychę drożej niż Eterny, więc kuszą mnie jeszcze bardziej, ale czy nosił ktoś jedne i drugie z prowadnicami na tych bi-flangach i może porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się czekać na wysyłki, więc sprawiłem sobie saturnowe HEDy. Były jeszcze jakieś białe, z wyglądu identyczne - innej firmy. Niestety cena tak sama - 19.99.

 

Basu mniej, jest bardziej punktowy - jakby więcej powietrza i czyściej. Podoba mi się - znacznie wygodniejsze, seal łatwo złapać. Dzięki za podpowiedź.

 

 

Kolejna zadowolona osoba z HEDów, które odkryłem :) Skromność, wiem... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kabel w Tandemach plącze się niemiłosiernie.

świeczka pomaga, nawet bardzo...

 

 

 

 

Przez chwilę pomyślałem, że spaliłeś oplot;)

Dziękować za odkrycie ;)

 

Teraz zakładam HEDy gdzie tylko mogę, nawet sprawiłem sobie dodatkową parę M. Da się je gdzieś w czerni dostać w jakimś markecie? Czy jednak trzeba zamawiać z Merlina?

Ale one w ogóle są dostępne w czarnej opcji? Wydaje mi się, że są grafitowe i takie można znaleźć np. w MM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Melduję się z tandemami,tak na gorąco przed "wygrzamiem " :

  • kabelek lichotka taka... a miał być żmijką...
  • są duże szelesty, mikrofonowanie i inne takie tam - więc za ucho go " od tyłu" ( wybaczenia błagam za kolokwializmy niegodne..) i po problemie (było o tym już pisane)
  • i co najciekawsze słabe realizacje dzwiękowe, słychać i to boli ,paradoksalnie po kilku godzinach dobrze brzmią klimaty elektroniczne (współczesne) dobrze nagrane np: yppah -eighty one,the new division-shadows, z inny gatunków tak na szybko: radiohead-the king of limbs,kate bush - the kick inside, siouxsie and the banshees -juju (b. dobrze), natomiast słabiej : in flames - come clarity, yes - close to edge,the gathering - mandylion (szkoda lubie te płyty) pisząc paradoksalnie miałe na myśli wychwalaną wszędzie średnicę , skromnie myślę (choć dopiero się wygrzewają) że słuchawki mają ,co już było pisane, wszyskie dość równe pasma.
  • o silikonach nawet nie piszę... ( w ostatnim cafe fudbol komentujący wiadomy mecz wiadomi dziennikarze zacytowali wypowiedź pewnego piłkarz " wot i ogórcy prijechali " tak i do mnie przyjechały... a miałem o tych gumeczkach nic mie pisać.)
  • pozdrawiam sztein :)
Edytowane przez sztein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jakoś przypasowały mi ostatnio te standardowe, największe silikony. Nie wiem czy kanał sobie wyrobiłem, czy jednak nauczyłem się je wkładać, ale używam ich częściej niż HED16 ;) Całkiem nieźle jest też z Comply T400 - ale mogą wypychać słuchawki z ucha (albo te będą za daleko). Bardzo podobało mi się również z T200, ale niestety M są dla mnie za małe, a L w Polsce niedostępne :C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

witam

po 9 miesiącach koegzystencji systemowej stwierdzam ,iż fa tandem grają po ciemnej stronie mocy i w naturalnych lub mulących odtwarzaczach należy im podbić wysokie tony tyle z mojej strony

pozdrawiam sztein -wesoły i spokojnych świąt a co że dopiero 18. 12. 2013 ktoś to musi zacząć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

letnią porą

jadąc kolarką otulony pięknem Spisza

gdzieś miedzy Łapsznymi Wyżnymi a Niżnymi

kabel padł....

na dziwiękach

Lady Grinning Soul z Aladdin Sane D.Bowie

porażony nieuchronność faktu

donoszę o tym dopiero dziś

 

ps. jak żyć ...

co dalej , szczurki 215???

kto doradzicie ??? co polecacie, Panowie

pozd. Sztein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności