Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

odtwarzacz + słuchawki dokanałowe 800-1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zalezy Ci na nowym sprzęci i ekranie dotykowym - może być, też gra dobrze, choć trochę inaczej. Jeśli jednak miałbym się skupiać na dźwięku, jeśli chodzi o połączenie z SE215, wybrałbym nano 2g, ze względu na większą ilość wysokich tonów(z opinii porównawczych do ipoda Video), które przydadzą się tym słuchawkom. Niemniej jednak, połączenie nano 6g ma pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam dostępu do allegro więc jak będę kupował to jedynie w sklepie, w moim mieście nie jest ich dużo ale zobaczę. Zależy mi na nowym.

Na nowego Nano 2g w sumie nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te słuchawki łatwo dostępne? czy dłuższą drogę do większego miasta będę musiał przejechać ?

http://www.lfxproshop.pl/produkt/6836/shure-sluchawki-dokanalkowe-se-215-czarne/

http://www.lfxproshop.pl/produkt/6837/shure-sluchawki-dokanalkowe-se-215-biale/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki mają to do siebie, że się po jakimś czasie zużywają(choć pianki od shure są wiele bardziej wytrzymałe od Comply), silikony właściwie w ogóle(niektórym naciąga się tulejka, i nie wraca do poprzedniego rozmiaru, po czym się może zsuwać z tulejki słuchawki, tutaj jednak nie ma to miejsca).

 

Silikony nie rozpychają przewodu tak jak pianki. Są IMO jednak mniej wygodne, a zdecydowanie gorzej tłumią. Poza tym, każdy tips(nakładka) ma swoje "brzmienie", tzn inaczej wpływa na dźwięk. Pianki dodają trochę basu, ocieplają dźwięk, i ucinają trochę wysokich. Silikony... każde inaczej, potestuj, samemu posłuchaj.

 

Sam musisz ocenić, czy izolacja i wygoda będzie dla Ciebie wystarczająca na jakichś silikonach. Jesli nie, pobaw się rozmiarami. Jeśli nadal nie, to użyj pianek. Pianki proponuję jako ostateczność właśnie ze względu na znacznie mniejszą żywotność.

 

No i nie zapomnij napisać paru słów jak CI się podoba zestaw ;) !

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały tips piankowy jest zrobiony tak, że na plastikowej tulejce jest przyklejona właśnie ta pianka. By jej nie uszkodzić zawsze chwytałem paznokciami za tę tulejkę, od strony obudowy. Ciasno siedzi, więc trochę trzeba siły użyć. Ale lepiej tak, niż by zostało Ci w uchu :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu kolejny problem nie wiem nawet jak te pianki zdjąć bo od razu były założone hehe :D

I pierwsza zasada pianek: nie ciągnij tylko wykręcaj bo zerwiesz piankę z rdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś do 1 ucha mi głębiej wchodzi słuchawka ale dźwięk epicki, bas bardzo ciekawy, denerwuje mnie tylko to ze 1 słuchawka tak jakby odstawała :D

"Zgniatasz" piankę przed włożeniem? Bo to działa tak że zgniatasz, wsadzasz w uch a ona się rozpręża i przybiera kształt ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem piankę, mam założone gumowe.

Spróbuj odciagnąć ucho w tył drugą ręką przy wkładaniu słuchawki. Tak jak tu na schemacie Etymotica http://www.head-fi.org/t/310723/fyi-basic-guide-to-in-ear-canalphones-rev-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności