Skocz do zawartości

Jaka karta do J3?


Gość MathU

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić kartę 32GB od ADATA, czy warto dopłacić do Class 10?

 

Przede wszystkim sprawdz jakie ma transfery - class 6 potrafi miec wyzsze niz wymagane przez class 10. IMHO do J3 w zupelnosci wystarczy class 6 - chyba ze nie bedziesz mial cierpliwosci przy jej zapelnianniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

ja mam w swoim J3 kartę class 6 i jeżeli chodzi o wrzucanie utworów to troche czasu to trwa ale przy odpalaniu nie ma żadnego kłopotu ładuje sie bardzo szybko.

Jezeli chodzi o karty 32 gb działa bez kłopotu przy 64 nie wiem.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Super, dzięki za odpowiedź.

A czy są jeszcze w ogóle na sprzętach limity pojemności kart? Zawsze, gdy widziałem w instrukcji obsługę do xGB, po wyjściu wyższych pojemności każdy sprzęt obsługiwał bardziej pojemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam rozumiec, ze moja karta Kingston sdhc 64gb class10 nie jest wykrywana przez odtwarzacz bo jest uszkodzona? Sformatowalem ja na laptopie do fat32, cowon przy uruchamianiu pokazuje "check external memory", ale juz w infromacjach systemowych nie pokazuje nic na temat pojemnosci karty, zupelnie jakby jej nie widzial.

 

Edit: sprawdzilem karte benchmarkiem do dyskow i wyglada na to ze jest uszkodzona. Sorry za odkopywanie tematu.

Edytowane przez Sajner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Mam wspomnianą kartę Kingston 64 gb class 10 i mój cowon jej nie widzi. Format plikow to exfat 32 pod Windows 8.1. Czy musze w tym wypadku sformatiowa do fat32 standardowego?

 

EDIT: jednak fat, nie exfat. Sprobuje zacząć od tego :)

Edytowane przez etan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej nie ma szans aby obsłużył 64gb bo to są już karty sdxc a nie sdhc, a w czasach projektowania j3 jeszcze tego standardu nie było.

Bzdura. Normalnie obsluguje sdxc 64 gb, trzeba tylko format do fat zrobic.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym odkopać temat ponieważ mam problem z zakupem karty 32GB do J3. Najpierw kupiłem najtańszego chińczyka na allegro ponieważ tak jak wyżej napisano - i tak nie wykorzystam możliwości class 10 w karcie SD. Jednakże, niestety po włożeniu jej do odtwarzacza i podłączeniu do komputera - ten jedynie wyświetla "włóż kartę do czytnika", a w zarządzaniu dyskami widzi pustą partycję 256mb. Zaznaczę, że karta w czytniku kart normalnie pojawia się z partycją 32GB. Próbowałem obejść problem wrzucając pliki prosto przez czytnik a potem wkładając kartę do odtwarzacza, a sam odtwarzacz ustawić w trybie MTP - wtedy jako tako widzi tą kartę, jednakże ten gubi mi większość plików i pozostawia jedynie puste foldery.
Założyłem, że może zbyt sknera byłem i połasiłem się na zbyt tani sprzęt więc kupiłem kartę od ADATA również 32GB i jakże byłem niemile zaskoczony gdy wystąpił ten sam objaw.
Co ciekawe, gdy włożyłem kartę SanDisc 16GB - ta została wykryta w odtwarzaczu bez żadnego problemu.
Czy zna ktoś problem i byłby w stanie pomóc? Czy w związku z tym jedynie karty SanDisc lub inne tylko z wysokiej półki będą działały, czy też coś jest nie tak z moim J3?

Oczywiście wszystkie karty są sformatowane w FAT32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już czy J3 miał limit liczby plików i katalogów, jak inne Cowony, np. D2? Sprawdź w instrukcji czy tak jest - a jeśli tak, to czy go nie przekraczasz.

 

Bywały też kłopoty z obsługą niektórych kart SDXC. SDHC powinny śmigać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już czy J3 miał limit liczby plików i katalogów, jak inne Cowony, np. D2? Sprawdź w instrukcji czy tak jest - a jeśli tak, to czy go nie przekraczasz.

 

Bywały też kłopoty z obsługą niektórych kart SDXC. SDHC powinny śmigać bez problemu.

 

Jest limit 8 tysięcy plików na odtwarzaczu - sprawdzałem na samej karcie (którą zapełniłem prawie całą) i był tysiąc z groszem plików więc nie mogłem go przekroczyć.

No właśnie te dwie karty z racji, że 32GB, też są SDHC i wszystkie znaki mówią, że powinny działać a jednak zachowują się co najmniej dziwnie. Chyba ,ze to "niektóre" teraz będzie można rozszerzyć również do kart SDHC.

 

Ja J3 używałem z kartą 64GB, sformatowaną pod FAT32.

 

Testowane karty też były w FAT32.

Edytowane przez yoGhurrt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja btym przyczyny szukał gdzie indziej. Jak dla mnie winna jest karta

 

Najpierw kupiłem najtańszego chińczyka na allegro

Obstawiam w ciemno, że karta nie ma deklarowanej pojemności o ile jakąś ma. Sprawdź ją na kompie przy pomocy H2testw 1.4 podaj tutaj co wyjdzie ale obstawiam, że wyrzuciłeś tylko pieniądze na nią. Trzeba było od razu kupić coś sprawdzonego i pewnego. Karty pamięci nie są jakoś specjalnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja btym przyczyny szukał gdzie indziej. Jak dla mnie winna jest karta

 

Najpierw kupiłem najtańszego chińczyka na allegro

Obstawiam w ciemno, że karta nie ma deklarowanej pojemności o ile jakąś ma. Sprawdź ją na kompie przy pomocy H2testw 1.4 podaj tutaj co wyjdzie ale obstawiam, że wyrzuciłeś tylko pieniądze na nią. Trzeba było od razu kupić coś sprawdzonego i pewnego. Karty pamięci nie są jakoś specjalnie drogie.

Jeżeli to by była wina chińczyka to ADATA by rozwiązała sprawę, a nie rozwiązuje więc raczej zły trop.

H2testw znam i sprawdzałem, karta ma tyle ile potrzeba - z resztą zapełnienie jej całej muzyką wystarczyło za pierwszy test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Użyj może do formatowania w takim razie programu SD Formatter do FAT32.

Sprawdź też wrzucając na kartę kilka utworów.

Można wiedzieć dokładnie jakie to karty??

 

Ja używam na zmianę SanDisk Ultra microSDHC Class 10 32GB oraz SanDisk 64GB microSD Ultra Class 10 i nie mam z nimi żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Użyj może do formatowania w takim razie programu SD Formatter do FAT32.

Sprawdź też wrzucając na kartę kilka utworów.

Można wiedzieć dokładnie jakie to karty??

 

Ja używam na zmianę SanDisk Ultra microSDHC Class 10 32GB oraz SanDisk 64GB microSD Ultra Class 10 i nie mam z nimi żadnych problemów.

SDFormatter znam, używany wielokrotnie choćby do czyszczenia karty bo puste foldery zostawały przy czyszczeniu.

Nie rozumiem za bardzo koncepcji z tym "wrzucaniem kilku utworów na kartę" - jeżeli zapychałem kartę prawie w całości przed włożeniem do odtwarzacza, czym ma się różnić ten eksperyment? I tak, zapychałem ją całą również po formatowaniu SDFormatterem.

 

Chińczyk to ta karta http://allegro.pl/karta-pamieci-32gb-micro-sdhc-sd-class-10-nowa-fv-i6640512773.html, pełno tego na allegro.

ADATA jest bez modelu - na opakowaniu nie było nic co by mogło go charakteryzować.

 

Inny sprawdzony program to FAT32 formatter. Ja używałem z kartami Sandisk Ultra costam i Kingston...

Sprawdziłem nim przed chwilą chińczyka i sytuacja jest dokładnie ta sama.

 

Sumując, coś musi być nie halo ewidentnie z odtwarzaczem jeżeli wiele osób tutaj nie miało problemów tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności