Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki Nauszne ( do 200 zł) / dokanałowe [PYTANIE]


Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak:

- słuchawki będą mi służyly do słuchania muzyki

- odtwarzacz - smartfon - Samsung Galaxy s II

-rodzaj muzyki - wszystko po trochu :D głownie dubstep, rap, hardstyle

-zależy mi na słuchawkach na miasto w komunikacji itd. I tu pojawia sie pytanie :

sluchawki CEL wydaja sie za duze do takiego sluchania i wydaje mi sie ze mam za slaby odtwarzacz, wiec chyba odpadaja.

 

I wlasnie ktore lepiej by sie sprawowaly Koss Porta Pro ( skladane, lekkie, mało ważą, ale design... wydaje sie troche, jak to powiedziec obciachowy :) nie to ze wybierajac sluchawki kieruje sie wygladem ale kazdy moze zobaczyc jak wygladaja :)

 

CZY

 

AKG 420 - wieksze, nie sluchalem, nie widzialem nie moge wiecej napisac :D

 

Moje odczucia?

 

Bardziej chyba skłaniałbym sie w kierunku Koss Porta Pro, jakosc dzwieku naprawde mi sie podobala :) nie jestem jakims wytrwanym sluchaczem ale odczucia jak najbardziej pozytywne. Sa otwarte. No własnie czy nie przeszkadza to w uzywaniu ich w komunikacji miejskiej :)?

No i ktory byscie bardziej polecali AKG K420 czy KOSS PORTA PRO :)

 

Chciałbym tu poruszyc tez inny wątek. Sluchawki Dokanałowe? Czy uzywanie ich "na miescie" nie jest bardziej komfortowe? Dzisiaj byłem w pewnym sklepie elektronicznym zadajac wlasnie pytanie w tym stylu, uzyskałem odpowiedz; "Sluchawki nausze to jednak sluchawki nauszne duzo lepsza jakosc dzwieku no po prostu duzo lepsze od dokanalowych, roznica tylko bas" I co o tym myslicie? W sluchawkach dokanalowych wybor pada na dwa modele ( no powiedzmy 3)

Sennheiser 200cx albo 300cx vs. a-Jays THREE.

 

Prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K420 mają lepszej jakości dźwięk od KPP, praktycznie każdy to zauważy porównując obie słuchawki, grają czyściej, z większą precyzją, przy nich KPP są zamulone

nie zgadzam się z opinią, że co do zasady doki mają gorszą jakość dźwięku od nausznych, często jest tak, że nauszne porównywalne pod tym względem do doków w określonej cenie będą od nich droższe...

na miasto dokanałaowe to jednak najlepsze rozwiązanie ze względu na izolację od hałasu na zewnątrz, ponadto doki są ultraprzenośne i wygodne (z dobrze dopasowanymi końcówkami), zajmują mało miejsca, zwiniesz je do kieszeni

przewagą nausznych jest to, że mają większe przetworniki, co wpływa zazwyczaj pozytywnie na przestrzeń i scenę grania oraz wrażenia akustyczne, niektórzy też nie tolerują czegokolwiek w kanale ucha

jak już chcesz mieć jakiś punkt wyjścia to biorąc pod uwagę podane wymogi sugerowałbym z nausznych AKG K450, a z doków Brainwavz M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K518dj odpadaja, moj kolega ma, nie podobaja mi sie. Jak dla mnie za mało wygodne.

 

A co do AKG K450, to pytanie czy sa warte swojej ceny? (280zł)

Autor tej recenzji http://forum.mp3stor.../56714-akg-k450 mówi, że nie poleciłby ich na miasto, wiec jak to też jest z ta izolacja?

 

PS. Czy AKG K450 pokaże swoje atuty z moim źródłem ( Samgung Galaxy S II )?

Edytowane przez Akaro3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprocz tego ze sa malo wygodne i pewnie kolega nie wyjal gabek a z gabkami jest porazka to czy pasowalby ci ten dzwiek? Mielibysmy punkt odniesienia.

Ciezko bedzie znalezc jednoczesnie dobrze izolujace i wygodne a akg izoluja swietnie mozesz sobie najwyzej rozgiac palak.

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokach nie ma tego komfortu sluchania. Nauszne zakladasz i sie relaksujesz, niw zwracajac na nic uwage, zas w dokach trzeba uwazac zeby nie wypadly z uszu itd. sluchawek tych bede uzywal w 90% na miescie, ale te 10% to jednak miejsca jak np. dom, gdzie wedlug mnie nausze maja przewage.

 

Jakbym wzial kwote takich K450 - 260-280 zl, pojawia sie jakies naprawde wyjatkowe propozycje sluchawek dokanalowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnych problemów z wypadaniem doków z uszu (nawet podczas ruchu/biegania), ale z drugiej strony mam dopasowane końcówki i nie kupowałem doków z wielkimi przetwornikami jak sm e10 lub nuforce 770x, które nie kotwiczą dobrze w uchu

czekam na vsonic gr06, jak je otrzymam i sprawdzę to ci powiem czy są to doki warte swojej ceny

byłoby najlepiej gdybyś mógł się wybrać do sklepu mp3store i protestować trochę słuchawek, bo może np. spodobałyby ci się jakieś niedrogie cresyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnych problemów z wypadaniem doków z uszu (nawet podczas ruchu/biegania), ale z drugiej strony mam dopasowane końcówki i nie kupowałem doków z wielkimi przetwornikami jak sm e10 lub nuforce 770x, które nie kotwiczą dobrze w uchu

czekam na vsonic gr06, jak je otrzymam i sprawdzę to ci powiem czy są to doki warte swojej ceny

 

byłoby najlepiej gdybyś mógł się wybrać do sklepu mp3store i protestować trochę słuchawek, bo może np. spodobałyby ci się jakieś niedrogie cresyny

 

ok to czekam na odpowiedz.

Zauwazylem ostatnio w CEL!'ach ze to co mi sie najbardziej podoba w sluchawkach to to ze dzwiek mnie otacza. to jest ******ste i czegos takiego szukam. Jakies propozycje? Czy taki efekt otrzymam tylko w sluchawkach nausznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności