Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Clip+ battery mod:)


oscar_dziki

Rekomendowane odpowiedzi

W moim clipie padł klips i szukając w nieszczęściu okazji, przyszło mi do głowy, że możnaby zamiast klipsa zainstalować z tyłu alternatywną baterię (z jakiegoś telefonu?). Czy ma ktoś pojęcie, czy taki manewr jest możliwy i ewentualnie na jakim napięciu sansa pracuje? Czy ktoś z szanownych forumowiczów próbował tego manewru? Obecnie krótki czas działania na batce wydaje mi się być jedyną istotną wadą clipa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak podlaczysz je rownolegle to masz 3,7V i podwojna pojemnosc :0

 

Najlepiej kup cos takiego: http://www.helipad.pl/lp1s600_bateria_li_po_37v_600mah_25c_do_modeli_walkera_4g6_46_-3382.html

Bedziesz mial jakies 45h grania. wystarczy otworzyc sanse, przylutowac plus do plusa minus do minusa i jazda. Ta bateria z helipada jest wielkosci sansy wiec nie bedzie problemow z jej noszeniem-wystarczy dwustronna tasma na plecki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie będzie ładował do końca. Jako przykład - clip+ 2gb ma inną pojemność aku niż 4/8gigowe, a tak czy tak ładowany jest do oporu (ten sam soft). Albo rockbox - uniwersalny soft, który też nie robi problemów z różnymi pojemnościami.

Edytowane przez kamil3762
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zostawienie starej baterii nie powinno stanowić problemu, o ile jest tego samego typu co bateria Clipa i podłączy się na zasadzie "wszystkie plusy razem"(równolegle) - nie wiem jednak jak chip ładowania to zniesie(czas ładowania powinien wydłużyć się niemiłosiernie lub zbyt duży prąd ładowania może uwalić chip ładowarki). Poza tym myślę nad przejściówką mini-USB <-> miniUSB z dodatkowym akumulatorem - to trochę roboty, ale nie powinno być trudne.

 

Plusy - brak ingerencji w sprzęt(dodatkowa bateria udawałaby ładowarkę), zachowanie ładowania przez miniUSB, ograniczenie jedynie pojemnością zewnętrznej baterii, uniwersalność - ładowałaby wszystko co jest na USB i wymaga prądu mniejszego niż 1 A(USB daje 0.5 A)

Minusy - w najprostszym(najbardziej kompaktowym) wariancie nie będzie wskaźnika naładowania baterii w przejściówce(chyba że wymyśle coś prostego), dodatkowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak połącze równolegle z tym wbudowanym, to się chyba pojemności zsumuja? :)

 

A nie. najmniejsza batka determinuje pojemność:/ no tak. bo rowno będzie z nich ciągnęło.

Zostawienie starej baterii nie powinno stanowić problemu, o ile jest tego samego typu co bateria Clipa i podłączy się na zasadzie "wszystkie plusy razem"(równolegle) - nie wiem jednak jak chip ładowania to zniesie(czas ładowania powinien wydłużyć się niemiłosiernie lub zbyt duży prąd ładowania może uwalić chip ładowarki). Poza tym myślę nad przejściówką mini-USB <-> miniUSB z dodatkowym akumulatorem - to trochę roboty, ale nie powinno być trudne.

 

Plusy - brak ingerencji w sprzęt(dodatkowa bateria udawałaby ładowarkę), zachowanie ładowania przez miniUSB, ograniczenie jedynie pojemnością zewnętrznej baterii, uniwersalność - ładowałaby wszystko co jest na USB i wymaga prądu mniejszego niż 1 A(USB daje 0.5 A)

Minusy - w najprostszym(najbardziej kompaktowym) wariancie nie będzie wskaźnika naładowania baterii w przejściówce(chyba że wymyśle coś prostego), dodatkowy koszt.

 

 

jeżeli podłączysz równolegle (lub szeregowo, to tu nie ma znaczenia) baterie o różnych pojemnościach, to czeka Cię efektowna eksplozja tej mniejszej podczas ładowania. załóż okulary ochronne! :P

 

w przypadku akumulatorów li-ion/li-po nawet o identycznej pojemności stosuje się osobne ładowanie każdej z cel, ponieważ nawet małe "przeładowanie" grozi - w najlepszym przypadku - nieodwracalnym uszkodzeniem akumulatora - a w najgorszym - wybuchem i pożarem. nawet pozornie "identyczne" akumulatory różnią się pojemnością i w różnym czasie osiągają stan naładowania - podłączenie ich równolegle/szeregowo powoduje, że ładowarka uśrednia wyniki odczytu. akumulatorom ni-cd/ni-mh nie zrobi to krzywdy, natomiast dla li-ion/li-po jest to zabójcze.

 

dlatego czasami akumulatory li-jon/li-po mają dolutowany własny układ sterujący ładowaniem - wystarczy na wejściu podać właściwe napięcie, a układ zatroszczy się o bezpieczne naładowanie akumulatora.

równoległe/szeregowe ładowanie akumulatorów li-jon/li-po pozbawionych takich indywidualnych obwodów to igranie z losem.

Edytowane przez shady_slim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Nie posiadam zbyt dużego zasobu wiedzy na temat modyfikowania urządzeń elektronicznych, ale w temacie Clip+ battery mod znalazłem coś takiego:

http://anythingbutipod.com/2012/11/how-to-fix-a-missing-battery-on-a-sansa-clip/

dfgewrg1.jpg

 

Opis jest w j. angielskim, a jego autor objaśnia wymianę baterii w Clipie + na baterię zewnętrzną o pojemności 5000mAh zwiększając tym samym czas pracy odtwarzacz na jednym ładowaniu do 230h w trybie zasilania zewnętrznego. Autor twierdzi, iż Clip po modyfikacji pracuje normalnie.

Czy ktoś z ze znawców tematu mógłby wyrazić swoją opinię w tej kwestii?

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności