Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×
zodiac

Dyskusja ogólna + Ogłoszenia

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Degnir napisał:

Właśnie przymierzam się do zakupu ciemów, już wybierałem wygląd  FIBAE 2, ale widzę, że FIBAE 3 właśnie zostały zapowiedziane, można się czegoś więcej dowiedzieć?
Na stronie jeszcze nic nie ma, a ciekaw jestem ceny,  ich brzmienia w porównaniu do F1/F2 no i tego czy będę mógł je zamówić przez stronę, a jak tak to kiedy?

FIBAE 3 to będzie ta sama półka jakościowa co F2 tylko z inną sygnaturą - nastawiona głównie na wysokie tony - takie STAXowe brzmienie.

Cena w przed sprzedaży 1680zł / normalnie 2100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wystarczy dodać odpowiedni komentarz do zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jednak zostaje przy F2. Brałbym massdropowe, ale nie było tam możliwości wystawienia faktury - swoją drogą, jak mogę uzyskać fakturę do zamówienia ze strony, wystarczy poprosić w note podając nip firmy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie: Czy planujecie w ciągu  pół roku,  bądź  roku kolejny produkt FIBAE?  Aktualnie  zbieram  na Ciemy i taki  lepszy F2 byłby  w sam raz.   I jak wygląda sprawa  płaskiej  impedancji,  bo rozumiem że  nadal  jest różnica  między  telefonem,  a takim pono?  (Już znalazłem info)

Edytowane przez music hunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lada moment rozpoczyna się preorder na FIBAE 3, choć pewnie w przyszłym roku przyjdzie pora na FIBAE 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest możliwość wypożyczenia wersji uniwersalnej?

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze, napisz maila :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem okazję posłuchać Fibae 1/2/3,  Pro330 v2 i Harmony 8.2.

I z tych wszystkich największe wrażenie zrobiły na mnie... Fibae 2 :D Naprawdę genialne CIEMy za tę cenę :)

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Vaiet napisał:

Miałem okazję posłuchać Fibae 1/2/3,  Pro330 v2 i Harmony 8.2.

I z tych wszystkich największe wrażenie zrobiły na mnie... Fibae 2 :D Naprawdę genialne CIEMy za tę cenę :)

Fibae2 są najbardziej "funowe". Pro330 v2 są od nich bardziej precyzyjne i mniej "funowe" a 8.2 mają głębszą scenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, konrad_a napisał:

Fibae2 są najbardziej "funowe". Pro330 v2 są od nich bardziej precyzyjne i mniej "funowe" a 8.2 mają głębszą scenę.

W swojej opinii miałem na myśli to, jakie wrażenie robią przy pierwszym kontakcie. Fibae 1 zaskakują tym, ile można wycisnąć z pojedynczej armatury. Fibae 2 to naprawdę solidny zawodnik, któremu absolutnie niczego nie brakuje, żeby dla wielu być końcem poszukiwań. W końcu nie każdego stać na Harmonijki, które mimo wszystko są rewelacyjne i w pełni zasługują na miano flagowca.

Fibae 3 to kompletnie nie moja sygnatura, więc nie będę się do nich odnosił, bo nie jestem fanem referencyjnego, płaskiego strojenia.

W Pro330v2 nie pasowała mi średnica. Męskie wokale były dziwnie nosowe, bez energii jak głos w komorze bezechowej. Cała średnica była dziwnie zbita, mało dynamiczna i ewidentnie mi nie leżała. Z drugiej strony Inszy kiedyś pisał, że w Pro330v2 do metalu brakuje wykopu i masy na basie. Mnie tam niczego w dolnym paśmie nie brakowało i nazwałbym je wręcz bardzo fajnie zestrojonym - kompromis między masą a szybkością.

P.S. Podziwiam Cię za dźwiganie DX200 z Alo :D Z drugiej strony rozbudziłeś moją ciekawość, bo Dual Mono musi grać naprawdę świetnie, jeżeli podpina się go do tak zacnego źródła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pie*****a audionervusa, kupiłem ostry, żeby spróbować dokanałowych i o jednak wygodne. Bum okazja na flare audio dobra kupuję i koniec.
Niedawno dowiedziałem się o Customach, potem znalazłem Fibae 2, które wydaja się idealne i weź tu tego nie kup. 
Mam nadzieję, że mój aparat się nie sprzeda,  wtedy przynajmniej brak gotówki mnie powstrzyma. :P

Proszę tylko o informację od @piotrus-g czy następne po 3, będą strojone w stylu bas:9 mid:8/7 high 7/8.  Wtedy wolę poczekać na F4, zamiast brać F2.
Tak wiem, pobożne życzenia.... Tym bardziej, że konstruktorzy pewnie sami nie wiedzą co wyjdzie.

A na serio to chcę tylko wiedzieć czy będzie zapowiedź w pierwszej połowie 2018?:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Vaiet napisał:

Z drugiej strony Inszy kiedyś pisał, że w Pro330v2 do metalu brakuje wykopu i masy na basie. Mnie tam niczego w dolnym paśmie nie brakowało i nazwałbym je wręcz bardzo fajnie zestrojonym - kompromis między masą a szybkością.

Wtedy pisałem chyba jeszcze o v1 z filtrem w środku. Do dziś nie mogę odżałować tej średnicy i wysokich... No i wiadomo - kwestia źródła. Jak wymieniłem swoje grajki na lepsze, nagle się okazało, że z żadnym Pro330 się nie dogadywały. Teraz nie mam ani tych słuchawek, ani tych grajków :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Inszy napisał:

Wtedy pisałem chyba jeszcze o v1 z filtrem w środku. Do dziś nie mogę odżałować tej średnicy i wysokich... No i wiadomo - kwestia źródła. Jak wymieniłem swoje grajki na lepsze, nagle się okazało, że z żadnym Pro330 się nie dogadywały. Teraz nie mam ani tych słuchawek, ani tych grajków :D

A myślałem, że miałeś v2 :D No nic, nie ważne. Tak czy owak, na Opusie #1 średnica w v2 kompletnie mi nie podeszła. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostałe składowe pasma były miodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw miałem v1, później zostały wymienione na v2, jak chyba wszystkie inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam dalej music one, od roku ponad. Podoba mi się ich brzmienie. Z tych co słuchali nowych fibae co polecacie jako rozwinięcie z zachowaniem charakteru music one? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Music One są pomiędzy F1 a F2, tak bardziej szala w stronę F1. Music One mają większe nasycenie na basie i słabsze jeśli chodzi o SQ i rozdzielczość wysokie niż F1, więć tu dużo zależy od muzyki jakiej się słucha. A F2 to granie "V".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 11/21/2017 o 01:47, misiekkb napisał:

Music One są pomiędzy F1 a F2, tak bardziej szala w stronę F1. Music One mają większe nasycenie na basie i słabsze jeśli chodzi o SQ i rozdzielczość wysokie niż F1, więć tu dużo zależy od muzyki jakiej się słucha. A F2 to granie "V".

Yyy, nie misiek...

FIBAE 1 maja ze 3dB więcej basu niż Music One. F1 są pomiędzy Music One i Two w ogólnej sygnaturze. FIBAE też mają zdecydowanie lepszą scenę.

Update do Music One to F1 i F3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, przepraszam za mój błąd. Gdyż ja tak odebrałem Music One i F1, ale to pewnie kwestia wysokich tonów w F1 że ich jest więcej, dalej sięgają przez co miałem takie wrażenie że nasycenia i body jest więcej w Music One.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 20.11.2017 o 20:41, music hunter napisał:

Proszę tylko o informację od @piotrus-g czy następne po 3, będą strojone w stylu bas:9 mid:8/7 high 7/8.  Wtedy wolę poczekać na F4, zamiast brać F2.
Tak wiem, pobożne życzenia.... Tym bardziej, że konstruktorzy pewnie sami nie wiedzą co wyjdzie.

A na serio to chcę tylko wiedzieć czy będzie zapowiedź w pierwszej połowie 2018?:rolleyes:

Heh, konstruktor wie co wyjdzie następne. Fani bass-headowego brzmienia powinni być zadowoleni, kolejne zapowiedzi to pewnie ścisły początek przyszłego roku (mam nadzieję :P )

Dnia 20.11.2017 o 22:27, Vaiet napisał:

A myślałem, że miałeś v2 :D No nic, nie ważne. Tak czy owak, na Opusie #1 średnica w v2 kompletnie mi nie podeszła. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostałe składowe pasma były miodne.

Vaiet, z Pro330 jest taka historia że albo się je lubi albo się ich nie lubi od razu. One mają bardzo specyficzne brzmienie i się z tym nie kryjemy :P Zasadniczo jest to model, ktróy wybierają u nas głównie wokaliści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Spawn napisał:

A dla fana etymoticów to które? F3?

FIBAE 1 i 3. 3 jeśli lubisz więcej wysokich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie dostępna wersja uniwersalna FIBAE 3? Customy jednak nie dla mnie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Spawn napisał:

A dla fana etymoticów to które? F3?

Dla Ciebie F3, wiem bo je zamówiłem. To mniej więcej jak 4SR tylko z wysokimi, basu w 80% utworów będziesz miał tyle samo, a w tych pozostałych to będzie nawet więcej niż w XR, zależy od realizacji utworu, np. w Dead Can Dance "Host of Seraphim" (sorry Piter za ten przykład).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi