Skocz do zawartości

Recenzja Audiotrak Prodigy Cube


Rekomendowane odpowiedzi

Zmierzone, pomiędzy (V+) a (V-) jest 9,77 V , czyli napięcie symetryczne: ~ +/- 4,87V. Pomiar przeprowadzony z laptopem Dell XPS M1530. Jakby ktoś zmierzył dla porównania z jakimś netbookiem było by fajnie.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) Na początku chciałbym się z Wami przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

Dobra recenzja, prawie przekonałeś mnie do zakupu Cube'a. Nie wiem tylko jakie słuchawki kupić - w cenie powiedzmy 270zł i dobrze zagrają z kostką? I od razu moglibyście polecić jakieś fajne opampy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup Cuba, posłuchaj na jakichś słuchawkach i napisz co ci się nie podoba, wtedy łatwiej będzie coś ci doradzić.

Ja mam w tej chwili słuchawki Philips SHP5401 (grają znacznie lepiej niż wskazuje na to cena) + OPA2107 i moim zdaniem gra wspaniale.

W tym temacie masz opisy kilku sprawdzonych kostek: http://forum.mp3store.pl/topic/84870-audiotrak-prodigy-cube/page__st__60

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jeszcze zapytam dla pewności : czy można kupić coś lepszego w cenie do 400 zł? Nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto, może jest jakaś alternatywa? Dodam jeszcze ze w przyszłości podłączę do nich jakieś głośniczki typu Modecom MC-SHF 56 (na przykład). Czy zagra to w miarę dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq nie AD1995 tylko AD1955, po za tym kolega szuka czegoś z wyjściem słuchawkowym jak mniemam skoro zapytał się również o słuchawki.

 

@hafn urządzenia w tych cenach grają zbliżoną jakością z drobnymi różnicami i z drobnymi "przewagami" dużo bardziej liczy się to czy charakter nam odpowiada czy nie.

 

W tej cenie CUBE jest rozsądnym zakupem (http://forum.mp3store.pl/blog/53/entry-76-krotki-przeglad-zewnetrznych-kart-dzwiekowych/) Myślę, że w tej i trochę wyższej cenie jest kilka lepiej wyposażonych chińskich sprzętów z ebaya. Jednak póki ktoś tego nie kupi i nie da przetestować, ciężko coś o nich powiedzieć. Osobiście poszperałbym głębiej i darowałbym sobie CUBE, ale jeśli np. kupisz go, a w zamian lepsze słuchawki, to też nie jest złe wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL to zupełnie inny typ urządzenia - zasilane z gniazda sieciowego, nie jest tak mobilne jak Cube. Oczywistym jest że będzie lepsze przy takim zakresie napięć. Kolejna różnica jest taka że Cube ma wyjście optyczne a SMSL ma optyczne wejście.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

czytam od wczoraj to forum i mam dwa pytania, najpierw jednak dla jasności to, co mam :

 

1. karta muzyczna Relatek ALC 892

2. głośniki 2+1 Logitech

3. słuchawki Senncheiser HD-205

 

Zastanawiałem się nad dodaniem lepszej karty dźwiękowej, generalnie słucham trochę muzyki i oglądam filmy (co najmniej w jakości DVD), nie gram. Kiedyś dość dobrym rozwiązaniem były produkty Creative, ale to co teraz poczytałem o ostatnich ich produktach trochę mnie zniesmaczyło.

 

Polecacie Audiotrack WIFi / ASUS Xonnar, ale one są na PCI, wolałbym coś na PCI Express, bo za chwilę będę zmieniał płytę główną i tam już PCI prawdopodobnie nie będzie (chipset Z87).

 

Nigdy nie używałem nic w formie skrzynek zewnętrznych typu CUBE, to rozwiązanie jest dość ciekawe, jednak po pierwsze :

 

czy to będzie znośnie grać z moimi słuchawkami

 

i po drugie :

 

czy można podłączyć słuchawki w duże gniazdo a głośniki w małe i przełączać tym pstryczkiem obok ?

 

Dziękuję za przeczytanie i przepraszam za dość długi elaborat :)

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje słuchawki należą do segmentu low-end. Nie spodziewaj się przełomu jakościowego po przesiadce na jakąkolwiek kartę. Cube jest bardzo dobrą kartą ale tylko w śród konkurencyjnych kart na usb. Innymi słowy za te 400PLN można kupić np. Audiotrak Prodigy HD2 (PCI), która jest jednak znacznie lepsza. Jeśli nie chcesz używać karty z laptopem to lepiej kupić coś na PCI.

 

i po drugie :

 

czy można podłączyć słuchawki w duże gniazdo a głośniki w małe i przełączać tym pstryczkiem obok ?

 

Dziękuję za przeczytanie i przepraszam za dość długi elaborat :)

 

Pozdrawiam,

 

S.

 

Głośniki powinno się podłączyć do line-out z tyłu Cube'a (złącze chinch). Przyciskiem z przodu wybiera się wyjście line-out/headphone. Gniazda słuchawkowe (małe i duże) są aktywne równocześnie.

 

Na twoim miejscu kupił bym jednak płytę z PCI i kartę Audiotrak Prodigy HD2. Jest jeszcze sporo różnych kart na PCI, szkoda było by stracić możliwość ich podłączenia.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za szybką odpowiedź, jednak natykam się na barierę gniazda PCI, któe odchodzi do lamusa "na dniach"...

 

A jak widzę nie ma jeszcze wersji na PCI Express, taką kupiłbym bez zastanowienia.

 

I co z tym fantem począć ??

 

S.

 

ps. a co byś polecał ze słuchawek ? Kiedyś miałem w PL nasze polskie SN-60 i je sobie chwaliłem, ale nie mam zbyt wyczulonego ucha, te moje też mi sie podobają, czytałem, ze trzeba je wygrzać, czyli dać im ok 20 h grania ...

Edytowane przez Sycamor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu kupiłem płytę Asrock z77 Extreme 4, która ma jeszcze PCI (PCI-E oczywiście też ma) i nie widzę powodu aby rezygnować z tego złącza dla nowszego chipsetu który może zwiększy wydajność o 0.01 %... Zrobisz jak chcesz ale jak sam widzisz nie wszystkie karty rozszerzeń przeszły jeszcze na PCI-E, ten proces może jeszcze potrwać jakiś czas. Dodatkowo rynek wtórny - możesz wyrwać używaną dobrą kartę na PCI, dużo taniej niż nowy chiński bubel na PCI-E (który prawdopodobnie będzie gorszy w kwestii dźwiękowej). Choice is yours...

 

Co do słuchawek to trzeba dopasować do karty i pod swój gust. Jeden woli Sennheisery drugi AKG... Możesz założyć oddzielny temat na forum na pewno ktoś ci coś podpowie ale w chwili obecnej masz zbyt wiele niewiadomych.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

 

W tej chwili mam MSI Z77A-G43, jedyna z serii, która ma jeszcze PCI... Jednak jak pisałem wcześniej, co chwilę coś zmieniam i nie chciałbym zostać z nową kartą (dobrą) na półce, bo za rok nie będę miał gdzie jej włożyć.

 

Na tej karcie, którą zaproponowałeś są 3 układy do ewentualnej wymiany, to jest wersja Special, producent chwali się super jakością, masz jakąś opinię o tym ? Czy ewentualnie też przygotować się do zmiany OPAMP'ów z NE 5532 na MUSES 8820 / LME49720NA ?

 

Sorry za takie pytania, ale to dla mnie spora nowość ;)

 

Dziękuję za pomoc.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,

 

nie było odpowiedzi na moje pytania, zdecydowałem sie na AUDIOTRAK Prodigy CUBE, nawet zamówiłem złoconą przejściówkę z 2 x cinch na 1 x jack 3,5 mm do głośników, jednak po drążeniu zawartości forum przez weekend zdecydowałem się pójść za ciosem :) i wymienić swoje brzęczki marki Logitech X-230 na Behringer MS40 oraz słuchawki na SuperLux 668B (uff, dłuuugi wątek).

 

Tym samym za chwilę problem podłączenia głosników cinch'em nie będzie istotny, pomyślałem, ze wykorzystam toslink'a, wszak Behringer'y mają wejście optyczne. Tylko pytanie : czy zostanie zachowana funkcjonalność przełączania wyjścia pstryczkiem na froncie ? Słuchawki lub głośniki, ale po toslinku ?

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zostanie zachowana funkcjonalność przełączania wyjścia pstryczkiem na froncie ? Słuchawki lub głośniki, ale po toslinku ?

 

Pozdrawiam,

 

S.

 

Zgodnie z moim zrozumieniem instrukcji przełącznik przełącza tylko pomiędzy wyjściem słuchawek oraz line-out (chinch). Złącza optyczne są najprawdopodobniej zawsze aktywne i zupełnie niezależne od ustawień przedniego panelu.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziękuję bardzo za informacje.

 

Czekam na przesyłkę, wysłali w poniedziałek, ciekawe, kiedy dojdzie.

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła :)

 

bardzo szybka przesyłka, w ciagu 5 dni z Korei do Irlandii...

 

Podłączone, gra lepiej od integry Realteka, teraz czekam na głosniki Behrngera MS-40 i słuchawki SuperLux 668B, potem pomyślę nad zmianą kostki na MUSES 8820, jeżeli będzie taka poprawa, jak przy przesiadce z integry na CUBE, to będą to dobrze wydane 9 $ :) .

 

Dla wszystkich, którzy się zastanawiają nad tym, czy warto kupić CUBE w miejsce integry mówię zdecydowanie TAK !

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności