Skocz do zawartości

Soundmagic ES18


PACZANGA

Rekomendowane odpowiedzi

WSTĘP

 

Witam Drogi Czytelniku!

 

Łap prędko za szablę , nadszedł czas rebelii i nie ma czasu na wytłumaczenia. Pytasz co się dzieje? Oprócz tego że coraz trudniej znaleźć odcinki „Słonecznego Patrolu” w lokalnej kablówce , to jest całkiem znośnie.

Nawet przemysł słuchawkowy wypuścił kilka rozsądnych propozycji w przedziale „poniżej 100zł”. Ogólnie nie jest najgorzej. Ooo! Nawet mam jedną parę „kanalarzy za groszę” w kieszeni! Zobaczmy jak sprawa się z nimi przedstawia.

 

BUDOWA, WYGODA, TŁUMIENIE

W życiu każdego wojownika przychodzi chwila refleksji. Refleksji na temat broni, którą będzie siekał przeciwnika. Czy wolimy pięknie wykonany rapier z koszowym kielichem , a może prosty miecz dwuręczny?. Trudno nie oddać rapierowi wygody oraz walorów estetycznych , jednak trudno uznać go za broń którą pokonamy rycerza w pełnej zbroi płytowej. Podobnie jest w przypadku ES18. Piękny z nich twór, jednak z powodów estetycznych „grabią” sobie w przedziale praktyczności.

 

Budowę uważam za mocno nietrafioną – zwężenie , które znajduje się pomiędzy główną muszlą a silikonowym tipsem „pomaga” tipsowi pod naporem kanału słuchowego przylec do tego zwężenia i wytworzyć nieszczelność.

Cały problem dałoby się rozwiązać dodając tipsy lepszej jakości , jednak producent postawił na najtańszy rodzaj tipsa, który ledwo utrzymuje wyjściowy „parasolkowaty kształt”.

 

Wygoda stoi na bardzo dobrym poziomie – słuchawki nie posiadają ostrych krawędzi (wszystko zostało odpowiednio „wygładzone”). Słuchawki posiadają gumowy ściągacz przy muszli , który może przeszkadzać przy „straight down” ale można to ładnie obejść zakładając słuchawkę na „over-the-ear”.

Tłumienie w przypadku oryginalnych, zestawowych wkładek jest żenująca. Jak wcześniej wspomniałem, tipsy są bardzo delikatne , co może wpływać pozytywnie na ludzi „wrażliwych niczym płatek róży” jednak w przypadku zwykłego użytkownika będzie to droga przez mękę – będzie słychać wszystko i wszędzie.

 

DŹWIĘK

Ocenianie ES18 przez pryzmat ich firmowych tipsów to klasyczne kopanie leżącego. Średnica jest okropnie cofnięta, niskie posiadają przebłyski lecz w ogólnym rozrachunku brakuje im głębi. Co do tonów wysokich – są wykonane poprawnie ale zdarza jej się nieprzyjemnie zlać z wysoką średnicą. Prawdziwy dramat , nad którym strach dłużej się rozwlekać !

 

Jednak po włożeniu jakichkolwiek znośnych „silikownowców”- w moim przypadku dały radę podstawowe tipsy z soundmagic e10- uzyskujemy „prawdziwy wykwint poniżej 60zł”, który ma więcej werwy i polotu niż Brainwavz Alpha. W przypadku, wkładek które można uważać w ogóle za coś wartego do włożenia do ucha sprawa dźwięku przedstawia się następująco.

 

*Słuchawki o brzmieniu: Zrównoważonym z leciutkim odchyłem w ciemną stronę.

 

*wysokie tony: przyzwoite, brzmienie talerzy perkusyjnych w dużym stopniu są oddane realistycznie. Gra głównie wysoką średnicą lecz idzie usłyszeć bezpośrednio górę.

 

*niskie tony: przyzwoite, trudno oddać im większą głębię jednak większość szczegółów zostaje przekazana - nie ma problemów ze „zlewaniem” się basu w jedną papę. Prezentacja „dołu” odbywa się głównie przez Midas ,nie występuje mulenie.

 

*ich wspólne dziecko, średniaczek: dobre, udaje mu się pozostać niezależnym pasmem, bez znacznych przekoloryzowań ze strony góry i dołu , delikatnie wypchnięta do przodu. W przypadku gitary elektrycznej –

podobnie do talerzy perkusyjnych – w dużym stopniu oddany jest realistycznie. Zdarzają się leciutkie „zlewki” przy wykorzystaniu wszystkich pasm na raz, jednak w końcowym rozrachunku słucha się bez większego zgrzytu.

 

*Scena: przyzwoita, słuchawki wytwarzają niewielką scenę , w której nie odczuwamy „powietrza pomiędzy instrumentami” oraz jakiejś znaczącej separacji ale biorąc pod uwagę cenę trudno nie docenić występowania jakiejkolwiek sceny.

 

*Dynamika: dobra, brzmienie bardzo żywe.

 

PODSUMOWANIE:

Niebywały ambaras z tymi ES18 ! Posiadają naprawdę dobry przetwornik jak na słuchawki za 50zł, również wygląd ich jest całkiem kuszący , jednak z powodu tandetnych silikonowych tipsów stają się tragicznym w skutkach tworem wprost z Azji.

Jeśli posiadasz wolną parę silikonowych tipsów lub planujesz takowe kupić to gorąco polecam ES18- trudno mi wskazać za kwotę 60zł słuchawki o tak zrównoważonym brzmieniu.

W przypadku gdy nie możesz sobie pozwolić na dodatkowe wydatki w postaci tipsów (oraz nie posiadasz zaprzyjaźnionego zbieracza takowych) polecam zaczekać z zakupem. Możliwe że trafi się jakaś promocja lub że tipsy „spadną Ci z nieba” J.

 

PODZIĘKOWANIA

Chciałem szczególnie podziękować Kuropowi z wrocławskiego oddziału MP3STORE za udostępnienie sprzętu do testów.

Edytowane przez PACZANGA
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zgadzam się z testem Paczangi, za 60 to świetny wybór, nawet mając do wydania 100 chyba kupiłbym właśnie es18 ale tipsy to porażka totalna, są tak cienkie że ciężko złapać seala, na tipsach z e10 już jest elegancko a podejrzewam że na hybrids byłoby optymalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety słuchawki z badziewnymi tipsami nigdy nie będą mega popularne, bo mało komu chce się w takie rzeczy bawić. Dla ogółu produkt z pudełka ma grać, bez zabawy w jakąś wymianę tipsów... czy jak w wielu innych przypadkach, mówi się o braku sensowności kupna jakichś słuchawek bez myśli o rekablingu.

 

 

BTW, rapier, nie rapiel ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja wrq. Szkoda trochę tej oszczędności ze strony soundmagic, bo utopili całkiem przyzwoity produkt. Nie jestem jakimś mega fanem brainwavz alpha ale oni chociaż dawali przyzwoite tipsy.

 

Ps. Dzięki za rapier (niewybaczalny babol dla zbrojmistrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

schodzą dobrze bo to super słuchawki za 50zł nawet jakby doliczyć tipsy a sporo osób ma jakieś w domu albo nie wie o jakości tych z zestawu więc nie ma to specjalnie wpływu na sprzedaż po prostu nie każdy doświadczy możliwości es18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam.

Chciałbym się trochę dowiedzieć o tych słuchawkach, szukam dobrego i taniego modelu za 50-100zł. ; )

Na początku myślałem o soundmagic PL11 ale nie wiem, czy tak duża ilość basu nie będzie mi przeszkadzać. Bardzo lubię mocny bas i dużą dynamikę(co dawają mi moje sl681 - może jedynie trochę za jasne, wolałbym żeby grały trochę cieplej ale i tak jestem mega zadowolony), tylko nie wiem czy podczas słuchania takich zespołów metallica, soad, avenged sevenfold, hollywood undead itp. ten basowy styl grania by nie przeszkadzał? Potem pomyślałem o brainwavz alpha, trochę mniej popularne ale też zachwalane. Czytałem, że mają dobry bas a zaraz potem, że grają bardziej zrównoważenie niż takie pl11. W ich opisie pisze też, że mają ładną górę i średnicę - i w sumie nie wiem w końcu jakie one dokładnie są. Wyszukałem jeszcze ponoć dobre meelectronics m9, ale te są znowu o 10zł droższe.

 

Teraz trafiłem na ES18 i zaciekawiły mnie dlatego, że cena jest dosyć niska, 55zł w porównaniu do 80zł za pl11 czy alphy. Po za tym podoba mi się ich wygląd i jak autor testu pisze, potrafią ładnie zagrać(wiadomo - to jest priorytetem, nie wygląd). Stąd moje pytania:

1. Czy zgrają się one dobrze ze smartfonem samsung galaxy s(po przeróbce voodoo - planuję wymienić mój samsung i5700 na ten model. Ponoć po przeróbce dobrze gra, więc byłby to mój główny przenośny music player), lub mp4 creative ZEN?

2. Czy będą dobre do słuchania rapu, metalu, popu(jakieś hity z eska TV, viva itd.), czy jednak lepiej sprawdzą się któreś z wcześniej wymienionych słuchawek?

3. Czy dobre tipsy silikonowe będę mógł kupić w jakimś ogólnodostępnym sklepie? (nieinternetowym) tzn. gdzie mogę łatwo takie dostać?

4. Czy jest sens słuchania takiej muzyki jak dubstep na pchełkach? :D ( Totalnie mi się to nie widzi ale tak sobie pytam z niewiedzy ponieważ nigdy nie miałem droższych niż te, które są w zestawie do jakiegoś fona, mp3...)

 

Proszę o odpowiedzi ponieważ 30 czerwca wyjeżdżam na wycieczkę i chciałbym do tego czasu załatwić już sobie jakieś dobre słuchaweczki, najlepiej nie drogie, ale jakość też się liczy - nie potrafię się cieszyć z muzyki przy takich słuchawkach jakie np. dołączyli do mojego mp4 creative ZEN, uszy mi cierpią przez taką jakość. :D Chcę mieć dobre SQ... jak na tą cenę oczywiście. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, wybacz. Śląsk, w pobliżu rybnika. ; )

Powinienem to napisać od razu. W pobliżu chyba nie ma żadnych sklepów audio więc pytanie też jest: w sklepach jakiego rodzaju można szukać tych tipsów. ;p

Czy nada się np. zestaw pięciu gumek po 2zł znalezionych w jakimś mainstreamowym sklepie? :D

 

EDIT: ES18 kupione ; ) teraz tylko kwestia skąd wziąć te tipsy?

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Wkrótce będą zestaw z soundmagica. Te z e10 są przyzwoite.

 

Możemy też zrobić zamówienie na podobni sony hybrids z amazona albo ebaya

 

Trzecią opcja są dobre tipsy mee od Filipa z Filaudio

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

huh, ostatnimi czasy pożegnałem się z moimi Aweikami ES800M, lewą słuchawkę szlag trafił i już nie działa;
właśnie dzisiaj odebrałem ES18-stki, miłą niespodzianką był woreczek i dość ciekawie zaprojektowane pudełko;
założyłem największe gumki (z takowych zazwyczaj korzystałem) i o dziwo było nieźle, ale mówię spróbuje moich termoaktywnych pianek i co? i jest gorzej, a przy ES800M właśnie dopiero te nakładki mnie przekonały; poleciałem do pokoju po silikony od poprzedniczek, znowu zakładam największe, i jak? i jest najlepszy efekt ze wszystkich gumek, które przetestowałem;

więc podsumowując: mój kolor to szaro-pomarańczowy, naprawdę ładny, firmowe gumki są okej (być może SM dają teraz jakąś ich nową rewizję czy coś), przychodzi czas na dźwięk (jestem po pierwszych odsłuchach) - jestem baaaardzo miło zaskoczony, doskonale wpasował się w moje gusta (słucham dużo core'ów, metalu i post-rocka, itp.);
to by było na tyle, polecam! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy te słuchawki na gumkach dodawanach do zestawu wypadają z uszu? Chiciałbym je kupić, lecz nie wiem czy nie będą wypadać z uszu. Będę ich używał do słuchania muzyki na spacerze z psem, a wtedy muszę biegać, skakać, latać itp. :D

 

PS.Może Soundmagic PL 11 lepiej się trzymają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy te słuchawki na gumkach dodawanach do zestawu wypadają z uszu? Chiciałbym je kupić, lecz nie wiem czy nie będą wypadać z uszu. Będę ich używał do słuchania muzyki na spacerze z psem, a wtedy muszę biegać, skakać, latać itp. :D

 

PS.Może Soundmagic PL 11 lepiej się trzymają?

PL11 nie polecam. Lepiej kup ES18 i dokup tipsy (Thomson HED16 widziałem za 11 zł). Wyjdzie mniej więcej tyle co za PL11, a nie będziesz miał przebasionego dźwięku i lepsze tipsy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają nie wypadać, to lepsze są podwójne albo potrójne (tylko z kolei potrójne wchodzą bardzo głęboko i potrafią uwierać).

Chyba mam gdzieś podwójne od Mee, jakbyś był zainteresowany napisz PM.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

siema, jestem nowy i w sumie nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie ale

 

dzisiaj przyszły mi es18 i kable są takie pozginane, macie jakiś patent żeby układały się jedwabiście prosto, albo chociaż normalnie prosto?

 

to chyba pytanie ogolnie do słuchawek ale nie wiem gdzie pytac nie za bardzo umialem znalezc taki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności