Skocz do zawartości

Koss porta pro - naprawa gwarancyjna czy rekabling


MikE333

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich użytkowników i zwracam się z zapytaniem o poradę.

 

Tak jak w temacie- jedna ze słuchawek przerywa - prawdopodobnie uszkodzony jack lub kabel.

I tu moje pytanie lepiej wysyłać na gwarancję (ile trwa naprawa?) Czy skorzystać z uprzejmości któregoś z użytkowników i rekablować słuchawki (pewnie tym samym tracąc gwarancję?).

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana jacka na forum to koszt 20zł + przesyłka.

 

nie oriętuje się jak to jest w tej gwarancji, płaci się tylko raz 40 zł i jest dożywotnia gwarancja bez żadnych dopłat?

 

 

Przedłużona bezpłatna gwarancja

 

W przypadku rejestracji na www.dozywotniagwarancja.pl i przy spełnieniu dalszych warunków wyznaczonych przez dystrybutora, produkty marki KOSS objęte sąprzedłużoną bezpłatną gwarancją w okresie 6 lub 12 miesięcy (w zależności od modelu) po upływie gwarancji podstawowej. Okres przedłużonej bezpłatnej gwarancji liczony jest od chwili wygaśnięcia gwarancji podstawowej. Przy korzystaniu z przedłużonej gwarancji bezpłatnej klient może zostać obciążony ewentualnymi kosztami przesyłki. Przedłużona bezpłatna gwarancja jest poszerzeniem praw konsumenta, nie jest jednak kontynuacją gwarancji podstawowej.

Z gwarancji podstawowej oraz *przedłużonej bezpłatnej gwarancji nie można skorzystać w następujących przypadkach:

  • mechaniczne i inne uszkodzenia ewidentnie wynikające z niewłaściwego posługiwania się urządzeniem (włącznie z mechanicznymi uszkodzeniami przewodów zasilających słuchawek, pęknięć, złamań, zarysowań, przeciążeń głośników) lub z postępowania sprzecznego z instrukcją obsługi czy z niewłaściwego przechowywania (środowisko wilgotne, z dużą ilością kurzu, zanieczyszczeniami lub w inny sposób nieodpowiednie, zalanie cieczą)
  • uszkodzenia powstałe wskutek dużego stopnia zużycia (np. zużycie gąbek itp.)
  • uszkodzenia powstałe wskutek ingerencji niekompetentnych osób

Dożywotnia gwarancja

 

Dożywotnia gwarancja udzielana jest przez firmę KOSS. KOSS gwarantuje, iż oficjalny dystrybutor zapewni pierwszemu właścicielowi urządzenia jego naprawę lub wymianę przez całe życie, w przypadku jakiejkolwiek usterki elektrycznej lub mechanicznej, po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej w aktualnej wysokości. Wysokość tej opłaty wynosi 80 PLN za każde skorzystanie z dożywotniej gwarancji. Użytkownicy zarejestrowani na stronie www.dozywotniagwarancja.pl mają zagwarantowaną obniżoną stawkę opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 PLN. Do każdej opłaty należy doliczyć koszty przesyłki do punktu serwisowego, które ponosi klient. Natomiast koszty transportu produktu do klienta ponosi punkt serwisowy.

 

 

Przecież to jest bez sensu, nie dość że nie podejmą się gwarancji uszkodzenia kabla czy jacka, to jeszcze każą sobie za to płacić " opłaty manipulacyjne" + koszt przesyłki. Nie widzę w tym nic ciekawego, to samo zrobi szpec na forum tylko że za mniejszą opłatą.

Edytowane przez akord3on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, akord3on. Ty się często nie "oriętujesz", a gadasz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał - na przykład pejoratywny stosunek do "szpeców" tu mam na myśli.

Dożywotnia gwarancja u Kossa, to jest takie fajne coś, że płacisz za każdą naprawę 40 zł (po zarejestrowaniu się na stronie linkowanej przez MikE333) i nikt nie pyta, co zrobiłeś ze słuchawkami. W takim układzie spokojnie można sprzęt we własnym zakresie zrekablować bądź zrejackować, a nawet jest to opłacalne - rejacking: 20 zł + wysyłka vs. gwarancja: 40 zł + wysyłka, rekabling może niekoniecznie wyjdzie taniej, ale słuchawki będą mieć porządniejszy przewód i będą lepiej grać.

Co więcej, "szpece" forumowe mogą również odratować KPP z padniętym przetwornikiem. Jest to na tyle popularny model, że duża część z nas ma gdzieś zalegające jakieś sprawne przetworniki do nich.

 

Edit:

Bądź łaskaw przeczytać to, co sam cytujesz...

 

// Akordeon ogarnij się!

Wypowiadamy się jedynie na temat

- Syler

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i sugestie.

Myślę, że zdecyduję się na rekablikng i oczywiście rejacking.

 

Kto byłby chętny mi pomóc, kto jest godny zaufania, jaki jest orientacyjny koszt i jakich kabli użyć żeby uzyskać jak najlepszy efekt dźwiękowy i może wizualny ???

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko z własnego doświadczenia (może dwa tygodnie temu KPP wróciły z dożywotniej gwarancji). Procedura wygląda tak:

- wysyłamy słuchawki do serwisu audioklanu z opisem usterki (np. "pies zeżarł kabel")

- czekamy na paczkę zwrotną, za którą płacimy przy odbiorze (40zł jeśli słuchawki były zarejestrowane przy pomocy "zielonej naklejki", 80zł jeśli nie były)

 

Sama naprawa/wymiana to już inna kwestia - przykładowo mam wrażenie, że jedyne co w moich słuchawkach zostało "stare" to sam pałąk (jest tak samo rozklekotany) :D kabel i membrany zostały wymienione w całości a gąbki (wszystkie) zostały zamienione na nowe.

 

Dla samej tak załatwianej dożywotniej gwarancji, następne słuchawki jakie kupię, to też będą słuchawki koss :)

 

Za 40zł naprawiają dowolną usterkę spowodowaną czymkolwiek (w tym celowym uszkodzeniem) tak długo, jak długo - jak zapisano w regulaminie - "serwis odmówi naprawy z powodu nadużycia uprawnień wynikających z dożywotniej gwarancji". Czyli jeśli ktoś będzie celowo psuł słuchawki i wysyłał je do naprawy co dwa tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Sonolene mam i nie polecam, jest najzwyczajniej zbyt sztywny. Natomiast starquad jest elegancki.

 

starquad do KPP lol toż to większy kabel niż muszla :) ciekawie muszą wyglądać po zrobieniu

 

tonsil robi małą rewolucję w kpp ale jest drogi na gotowo wychodzi niewiele mniej niż nowe porty. Jakbym lubił porty i miał ich używać na codzień to bez wahania bym to zrobił ale jak są to dla użytkownika słuchawki jak każde inne to chyba bym kupił nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wieczorem (a właściwie dziś w nocy) wymieniłem wtyczki w dwóch KPP. Jak dla mnie rekabling nie jest im potrzebny i tak K520 nie dogonią ;)

 

Kurop mógłbyś sprecyzować co takiego daje kabelek od Tonsila? Widziałem niedawno SD-501 na Allero za 15zł - kabla ze 3m mają, może warto kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

no właśnie ten kabel jest rewelacyjny ale nie do każdych słuchawek, np w p30 wg mnie zmula je, w cal'ach tez nie robi szału ale w dj'kach i kpp jest super.

 

Odmula ich brzmienie wyciąga średnice, bas mniej mułowaty, z lepszym zejściem i góra też się otwiera. Mało tego więcej szczegółów i znacznie bardziej napowietrzona scena. Różnica jest spora. Ale takie rewelacje to ze zbadanych dotychczas słuchawek są przede wszystkim właśnie w kpp i k518dj.

 

Do CAL lepszy jest klotz tp414 i z pewnością starquad canare również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Odmula ich brzmienie wyciąga średnice, bas mniej mułowaty, z lepszym zejściem i góra też się otwiera. Mało tego więcej szczegółów i znacznie bardziej napowietrzona scena. Różnica jest spora...

To tak jakbyś opisał Cabletecha - efekt na CAL i na Shure SRH240 dokładnie taki sam. No może tej góry to aż tak nie zauważyłem, ale ogólnie dla mnie w mało których słuchawkach jest jej za mało i jak jest trochę więcej to nie zauważam (nie mam pamięci do brzmień a zwłaszcza do niuansów). K518 też nim rekablowałem ale nie mam drugiego nierekablowanego egzemplarza do porównań (CAL i SRH240 miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie i dyskusję, która osiągnęła nieoczekiwane rozmiary :)

 

Cały czas zastanawiam się nad rozwiązaniem i powoli skłaniam się do rekablingu...

Szczerze powiem, że nie wszystko co piszecie rozumiem, może powiem inaczej - nie jestem specjalistą w dziedzinie elektroniki, chociaż słucham mam dobry. Słuchawek używam codziennie po 2-3h więc dosyć dosyć - głównie do przenośnego odtwarzacza. Nie wiem jakie są zalety poszczególnych kabli - Tonsila, Sonolene czy innych ... ale tu zdaję się na Was :)

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności