Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

archos 605 wifi brak komunikacji z pc


krzysztek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest przełączony w tryb dysku, bo próbowałam tak i tak.

Znalazłam teraz jakis program drivereasy , który ma podobno znaleźć sterowniki. Cos tam znalazł, że nieaktualne, więc teraz ściągam i instaluję. Strasznie wolno to idzie, ale może cos pomoże.

Przegladam internet i chyba to jednak problem po stronie windows7, bo znalazłam dużo wątków, gdzie piszą ludzie, że po zainstalowaniu windows7 właśnie, przestaja byc widziane różne urządzenia.

Szukałam sterowników do archosa, żeby zainstalować ręcznie, ale jakos nie potrafie nic znaleźć:(

Tak jak pisałam wcześniej, to mam nadzieję, że to jednak nie stacja, bo po włożeniu usb do komputera, Archos melduje, że został podłączony, ale może to o niczym nie świadczy:(

Jak skończę pobierać te sterowniki, to napiszę, czy coś się zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz uszkodzony kabel USB, to może być tak samo - odtwarzacz wyświetli "że jest połączony" (jego obchodzi tylko to, że coś wyczuł po drugiej stronie - np. napięcie na pinie +5V) a komputer wyświetli "nieznane urządzenie" bo z powodu uszkodzenia (np. uszkodzone piny przesyłające dane) nie może się skomunikować z odtwarzaczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz nie wiem. Kabel jest dobry, bo mam kilka sztuk. Chyba że ta stacja faktycznie...Nie zainstalowałam sterowników, bo po ściągnięciu okazało się, że wersja demo jednak na to nie pozwala...grrrrr

Spróbuję jeszcze tego linuxa zainstalować, lub poszukać jakis sterowników. Jak mi się nie ua, to będę czekała na cud.

Cos sie zainstalowała jednak, komputer sie zrsetował i znowu próbował instalować sterowniki.

Po czy wyskoczył taki komunikat:

Urzadzenie MPT USB - Nieopowodzenie

Urzadzenie MPT IP - Nieopowodzenie

Urzadzenie MPT - Nieopowodzenie

Urzadzenie MPT - Nieopowodzenie

Urzadzenie MPT USB - Nieopowodzenie

Urzadzenie MPT IP - Nieopowodzenie

 

Same niepowodzenia dzisiaj:((

Edytowane przez krzysztek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odtwarzacz przestawiony w trym MTP zamiast MSC ("widoczny w systemie jako dysk")... choć to nie powinno akurat mieć znaczenia - potworne problemy z podłączaniem urządzeń pracujących w trybie MTP były, ale pod windows xp... gdzie bez najnowszych aktualizacji systemu (oraz windowsmedia playera) po prostu odtwarzacz "nie działał i tyle"...

 

Jeśli chcesz iść po najmniejszej linii oporu to kup sobie płytę CD, wypal obraz na płycie (tylko dosłownie "wypal obraz" a nie "nagraj plik z obrazem"! tak tylko mówię ;] ) i uruchom komputer z płyty. Uruchomi się wówczas ubuntu i będzie wiadomo czy uda mu się poprawnie rozpoznać odtwarzacz czy nie.

 

Poza tym wydaje mi się że żadnych sterowników nie znajdziesz - za czasów windows 98 sterowniki do urządzeń USB to była norma, ale to było ponad 10 lat temu :)

 

W czasach XP UMS/MSC i MTP były standardem (więc nie wymagały sterowników), a więc Windows 7 tym bardziej nie powinien wymagać sterowników...

 

... CHYBA ŻE ten archos faktycznie ma jakiś specyficzny (wymyślony przez producenta) standard połączenia z komputerem... wtedy bez sterowników nie ma prawa działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec odpaliłam linuxa i Archosa tam tez nie widać. A wiec ****...

Teraz, jak go jeszcze raz włączyłam do Windowsa, to windows próbuje mi zainstalować jakiś kooprocesor.

Więc pewnie problem po stronie urządzenia. Pytanie tylko, czy sam Archos padł, czy stacja dokująca.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale zarówno stacje, jak i kabel musiałabym dokupić. Kabla kiedyś szukałam i "najbliżej" znalazłam na Ebayu. Nigdzie w sklepach ich nie ma. Ale chyba nie mam wyjścia. Lepiej wydać w ciemno parędziesiąt zł. na kabel, niż wyrzucać Archosa:(

Tym bardziej, że to pierwsza mp4, w której się praktycznie zakochałam./ Jedyne, co mi w nim przeszkadza, to gabaryty. Mógłby być trochę mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie, że archos używa standardowego koreańskiego kabla usb - takiego samego jak telefony samsung/lg czy nawet iriver u10.

 

Ja bym poszedł z tym odtwarzaczem do "sklepu z komórkami" i spróbował dopasować kabel na zasadzie "potrzebuję kabla który pasuje tutaj (pokazuję odtwarzacz)" już raz tak dopasowałem kabel, tylko do innego urządzenia :)

 

Co jednak nie oznacza, że ten kabel będzie kosztował 10zł (choć mi się tak udało, ale kabel jest paskudnej jakości :D )

 

Aha - z kabli które sprawdzałem, działał tylko jeden. Różne kable mają podpięte różne piny, więc wtyczka może pasować, może się wydawać że połączenie jest ok (np. odtwarzacz zareaguje) a komputer wciąż nie będzie widział odtwarzacza. Ja miałem taki problem jak dopasowywałem kabel - na szybko w sklepie zobaczyłem "o, urządzenie pokazuje że jest podłączone" i poszedłem do domu. Dopiero w domu okazało się że komputer wciąż nie wie o co chodzi, więc musiałem się wrócić i szukać innego kabla. Dopiero ten inny działał ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kabel do Archosa jest jakiś taki duży. Poza tym, tam są dwa wejścia ze stacji dokującej i ja nie jestem pewna, do którego kabel musiałby pasować.chyba zresztą nie ryzykowałabym kupienia byle jakiego kabla, bo jak by nie zadziałał, to znowu bym nie wiedziała, czy to kabel, czy mp4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli pozostawienie wyboru sprzedawcy w sklepie - ma dopasowywać kable aż znajdzie taki, który zadziała.

 

Przykład że to chyba to samo... kabel U10 (a przy okazji samsung/lg): http://www.laptopkey...9-t8-p-414.html

 

Kabel archosa: http://www.newmp3tec...com/usb-605.htm

 

... zwróć uwagę na blokadę (dwa "przyciski do ściśnięcia" po bokach) i charakterystyczną wtyczkę z trójkątem - czyli jest to "typowa koreańska" wtyczka :)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już wcześniej, różne wersje kabli (do różnych urządzeń) mogą mieć inaczej podłączone żyły kabla do pinów we wtyczce - wtedy kiedy ja dopasowywałem kabel, dopiero któryś tam z kolei zadziałał. A było ich z 10 rodzajów. W sklepie komórkowym nie było np. jednego typu kabla "uniwersalny do samsunga i lg" tylko różne kable podpisane "do konkretnego modelu bądź modeli samsunga/lg", a wszystkie miały identyczną wtyczkę.

 

Ale że w każdym sklepie z komórkami sprzedawca ma laptopa, więc poproś żeby sprawdzał kable aż zobaczy że udało się podłączyć odtwarzacz do komputera (przy okazji zabezpieczysz się na ewentualność że odtwarzacz faktycznie nie działa, wtedy kabla po prostu nie kupisz, ale zdążysz sprawdzić z 10 różnych) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj ... możesz kupić kabel od archosa 604 i 605 .. wyglądają w miarę podobnie .. ale 605 nie będzie się właśnie komunikować z PC ..

 

A właśnie .. tak mi sie przypomniało.. możesz mi powiedzieć jaki masz dokładnie model stacji ? bo jesli ten z pilotem paletką (takim zwykłym a nie z pilotem z klawiaturą qwerty) to masz doka od generacji 4 i wtedy sie z PC nie połączysz .. za to wszystko inne będzie śmigac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabla jeszcze nie mam tak, czy owak. Wczoraj nie znalazłam, tam gdzie byłam.

Model stacji ? Nie wiem, gdzie szukac.

Na naklejce z tyłu jest napisane model 42000.

A z przodu wytłoczone 05 series.

 

Kabla nie mam. Nigdzie, gdzie byłam nikt nawet nie widział niczego takiego na oczy. Jesli ktoś wie, gdzie w Trójmieście mozna go dostać, to byłabym wdzięczna za podpowiedź :(

 

W międzyczasie przeprowadziliśmy następny test:

Podłączyliśmy Archosa do telewizora. Czasem oglądamy filmy na nim nagrane. Podłączony był za pomocą stacji na kalbe czincze.

Okazało się, że filmy nadal można odtwarzać. Więc chyba między stacją a Archosem jest wszystko ok. Więc mogę zaryzykować raczej i kupic na Ebay kabel do Archosa.

Później podłączyliśmy go do telewizora, za pomocą usb. W moim telewizorze można za pomocą usb przeglądać zdjęcia i muzykę. Przy podłączeniu usb archos zareagował, tak jak przy komputerze, pokazał sie napis, że został włączony. Ale telewizor pokazał brak urządzeń usb.

 

Niestety podłączyłam też starą mp4 do telewizora i też pokazał brak urządzeń usb, więc chyba mi wszystko w domu przestaje działać:D

Edytowane przez krzysztek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz musi być przestawiony w tryb dysku przenośnego (można znaleźć to pod nazwami "drive", "MSC" lub "UMS") żeby został poprawnie podmontowany przez telewizor to raz, dwa że telewizor pewnie ma ograniczenie co do systemu plików, w jakim sformatowana jest pamięć odtwarzacza - starsze telewizory być może obsługują tylko system FAT, nowsze również FAT32 (ale już nie NTFS, linuksowy EXT czy makowy system plików).

 

Poza tym sprawdź czy ten inny odtwarzacz widoczny jest po podłączeniu do komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten inny odtwarzacz jest widoczny w komputerze. Wszystkie mam ustawione w tryb dysku twardego. Telewizor ma ze dwa lata i kiedyś coś tam czytał, ale nie jestem pewna, czy akurat z tej mp4, bo właściwie tego nie używam. tylko dzisiaj zaczęliśmy wszystko sprawdzać po kolei.

 

 

Kabel jest chyba nie do dostania. Pozostaje Ebay:(

Edytowane przez krzysztek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności