Skocz do zawartości

SHP5401 recabling, prośba o pomoc.


Drac0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam SHP5401, chciałem wykonać recabling. zakupiłem canare starquad i niestety okazuje się ze musze wiercić dziurę w drugiej muszli ... czy komuś się udało zrobić to na jednym przewodzie bez splitera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz "musisz"? Nie możesz podłączyć tak jak jest oryginalny przewód? Wiem, że zostanie wtedy ten kawałek od jednej muszli do drugiej, ale pytanie czy to usłyszysz.

Zawsze też możesz zrobić tak jak w tym linku - kawałek termokurczki http://www.head-fi.org/t/71148/diy-cable-gallery/8955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc chciałbym unikąć wiercenia drugiej muszli, kwestia upodobań ale nie lubię jak mi się kabel rozdziela. własnie ten wizualny aspekt mi się szczególnie podoba w moich słuchawkach i chciałbym go uniknąć.

 

Perul: owsze mogę, ale mam obawy ze to będzie totalna klapa, tamten kabelek jest tak cieńki, że strach go dotykać.

Forza: widzę w Twoich pracach dokładnie taki recabling jak ja chciałbym zrobić, powiedz prosze, pusciłeś jakoś kabel przez pałąk? jak tego dokonałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić jednostronnie (zastąpić stary kabel nowym) a jeśli usłyszysz, że prawa gra gorzej od lewej to się dopiero martwić i zastanawiać jak to zrobić inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak ktoś tak zrobił na forum z innymi sluchawkami kabel tam był biało niebieski. Jeśli ładnie się do tego przyłożysz będziesz mial pojedynczy kabel. Chyba, że starquad jest to gruby,że będzie to wyglądało co najmniej śmiesznie wtedy lipa.

philips_shp5401_m_max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolałbym poszerzyć tą szczelinę w pałąku, albo może zmieszczą się dwa pojedyncze przewody obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się normalnie to zrobić z odpowiednio cienkimi kabelkami.

Pewnie, że się da. Nawet ten fabryczny jest odpowiednio cienki ;) . Sęk w tym, że Drac0 chce to zrobić tym canare - może pojedyncza żyła a obok niej druga wejdą w tą szczelinę.

Chociaż po tej wypowiedzi

Jak je odsluchiwalem to nie bylo slyszlanej roznicy powiedzy kanalami.

to ja bym się w wymianę nie bawił, chyba, że sam bym usłyszał jakąś różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zrobiona tak samo jak u Forza, czyli tylko jedna muszla. na obecną chwilę nie słyszę różnicy między kanałami a jeśli jest to minimalna. ale myślę, że to też może być spowodowane sprzętem grającym.

 

Wrażenia: Nokia 5800 (mój aktualny grajek) brak wstępnie słyszalnych zmian

Komputer: Zintegrowany realteak - tutaj już wgl lipa prąd szedł po muszlach i ciężko było to założyć na głowę ... co mnie uświadczyło, iż mam coś schrzanione w kompie.

Laptop: Pomimo że karta w nim pewnie do najlepszych nie należy było całkiem nieźle, trochę głośniej niż wcześniej ale żeby była to jakaś super różnica to nie...

 

Podsumowanie: Jeśli to jest zrobione tak jak u mnie czyli Canare starquad + neutrik i instalacja w jednej muszli (nie wiem czy była by różnica w dwóch) to uważam że nie jest warte kasy w ten recabling.

 

na dniach chce zmienić kartę muzyczną i chyba wybiorę audiotraka maye to wtedy może usłyszę poprawę.

 

 

P.S nie widziałem tam żadnych możliwości alby poprowadzić dwie żyły przez pałąk - wiercenie drugiej to jedyna opcja warta rozważenie, chociaż biorąc pod uwagę powyższe - cieszę się, że jej nie wybrałem.

Edytowane przez Drac0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kabla powoduje subtelne zmiany w dźwięku - dla mnie do wychwycenia tylko wtedy, gdy obok mam drugą parę bez zmienionego kabla. Wtedy można zauważyć różnice zwłaszcza w przypadku słuchawek, które "duszą się" na standardowym kablu, bo jest on cienki (przekrój żyły) np. CAL czy Shure SRH240. W przypadku słuchawek z lepszym kablem jak K518 czy HTX7, po zrekablowaniu nie słyszałem różnicy. Co do K518 to nie miałem egzemplarza do porównań więc polegam tu tylko na swojej pamięci, ale HTXy porównywałem "łeb w łeb". Podobnie będzie w SHP5401, bo mają niezły kabel.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no drugiej pary nie mam obok siebie chociaż rozważałem tą opcje... jednak wole dozbierać i sięgnąć po coś z wyższej półki cenowej, a na chwile obecną są inne priorytety ...

Ja swoje testowałem na muzyce metalowej glównie nightwish i within temptation black symphony, oczywiście brzmią świetnie w tych klimatach ale tak jak napisałem bez większej różnicy.

 

Perul: miałeś może w rękach SHP5401 z clipem, który posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipa mam od niedawna SHP5401 miałem już prawie rok temu, więc nie mam możliwości sprawdzić. Ogólnie Clip nie jest słabym grajkiem i jeśli chodzi o głośność to na pewno da radę, ale nie będzie to 100% możliwości słuchawek - one na wzmacniaczu zyskują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kabla powoduje subtelne zmiany w dźwięku - dla mnie do wychwycenia tylko wtedy, gdy obok mam drugą parę bez zmienionego kabla. [...] Podobnie będzie w SHP5401, bo mają niezły kabel.

No patrz, a w innym topiku jest wiele stron o tym jak niesamowicie się te słuchawki zmieniają po wyrzuceniu dziadowskiego standardowego kabla - nawet można dobrać druciki do preferencji brzmieniowych ;)

A co do Clipa, to pytanie czy chodzi i Clipa z plusem czy bez. Bo ten bez zdecydowanie ma braki w mocy. Słuchawki zagrać zagrają, ale będą się dusiły - dla mnie to była jego jedna z dwóch wad.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba z plusem żeby był sens ta? ;] Ja tam nie usłyszałem różnicy wartej tej kasy owszem jest jakby szersza scena ciut więcej słychać ale niema sensu tego robić dopóki się kabel komuś nie zepsuje.

 

Perul: mówiąc o 100 mocy słuchawek to masz na myśli głośność?, bo przyznam szczerze ze to jak graja na maxie z laptopa to już może być niebezpieczne dla słuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności