Skocz do zawartości

Tajemnicze "tykanie" podczas słuchania radia (Rockbox)


emlot

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

podczas słuchania radia słyszę tykanie - na każdej stacji, myślałem że to coś ze słuchawkami ale problem występuję na każdych :< Będąc w radiu przytrzymując przycisk z domkiem, tykanie przyspiesza, a teraz najlepsze - kiedy radio leci w tle a ja poruszam się po menu to tykania nie ma...

 

co o tym myśleć? nie pamiętam jak to było na sandiskowym sofcie, bo prawie od razu wypaliłem rb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tykanie zmienia się np. z jasnością wyświetlacza?

 

Czasem jest tak, że przy przełączaniu się na różne poziomy zasilania (jakiś tryb energooszczędny, tryb normalny, zmiana mocy podświetlenia etc.) przy pewnym poziomie może następować słyszalne zakłócenie powodowane przez konwerter napięcia - przykładowo czasem takie tykanie/buczenie nasila się wraz ze zmniejszaniem jasności podświetlenia.

 

Jest to spowodowane kiepskimi komponentami bądź kiepskim ekranowaniem urządzenia. Nie ma na to rozwiązania poza:

- dostosowaniem się do warunków (np. włączeniem menu tylko po to, żeby przestało tykać, co potencjalnie wiąże się ze zwiększonym zużyciem energii)

- wymianą urządzenia na pozbawione takiej wady (czasem tylko na inny egzemplarz, czasem z konieczności na inny model)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas słuchania radia słyszę tykanie

 

Spójrz tutaj: http://www.rockbox.o...cker/task/12050

Dzięki za link, mam dokładnie ten sam problem tyle że zmiana w ustawieniach radia na mono nic nie daje ;/

 

Czy tykanie zmienia się np. z jasnością wyświetlacza?

Nie. Przestaje tykać gdy radio leci w tle.

 

No faktycznie doczytałem się pod tym pierwszym linkiem - ponoć winne jest odpytywanie układu o aktualny tryb odbioru (mono/stereo) i na dowód tego ustawienie "wymuś mono" rozwiązuje problem ;)

Jak wymusić tryb mono? I jeszcze jedna sprawa, jak będąc w radiu zablokować klawiaturę - domek lub domek + select nie działa.. Jest może opcja autoblokady?

 

Nie wiem co robić, wrócić do sandiskowego softu i sprawdzić jak tam to wygląda?

Edytowane przez emlot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co możesz zrobić to śledzić wyżej wymienione bugi bezpośrednio na stronie rockboksa a najlepiej wypowiedzieć się tam z nadzieją, że zmotywuje to kogoś pracującego nad ewentualną poprawką do pracy ;]

 

Oczywiście możesz wrócić do oryginalnego firmware'u (nawet zostać na nim, jeśli rozwiąże to problem), ale myślę że najbardziej satysfakcjonującym rozwiązaniem było by po prostu "naprawienie" tej niedogodności bezpośrednio w rockboksie (jeśli jest to możliwe)... a to osiągniesz właśnie tam, bezpośrednio u twórców rockboksa...

 

A tryb mono można pewnie wymusić gdzieś w ustawieniach radia... musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróce o sandiskowego, tylko powiedzcie jak to zrobić:) Usunąłem już przez RockboxUtility Rockboxa, a gdy chce wywalić też bootloader to dostaje komunikat że:

Rockbox Utility nie obsługuje usuwania bootloadera na tym urządzeniu. Przeprowadź normalną procedurę uaktualnienia firmware aby usunąć bootloader.

 

Czyli co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, pomyliłem pliki z fw. juz ok ;) wrzucilem clppa i restart.

czy pliki z rb zostały same usunięte? jeśli nie to gdzie szukać ich resztek, czy może normalnie sformatować dysk i wrzucic raz jeszcze clppa?

 

tykania nie ma, ale i tak wracam do RB ;) powiedzcie mi jeszcze jak zablokować klawiaturę (w RB) będąc w głównym menu?

Edytowane przez emlot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności