Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja DAC/AMP Fiio E17 ALPEN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zapraszam do przeczytania mojej pierwszej recenzji na portalu testmaniak.pl.

Bohaterem testu był Fiio E17 ALPEN, małe cudeńko :)

 

FiiO 17 ALPEN to najnowszy, a zarazem najbardziej zaawansowany technologicznie DAC/AMP tego chińskiego producenta. Jak radzi sobie urządzenie reklamowane jako połączenie najlepszych cech modeli E7 i E10?

 

http://testmaniak.pl.../test-fiio-e17/

 

Pozdro!

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja ;) Wszystko dokładnie opisane, o dźwięku w różnych połączeniach, choć trochę lakonicznie. Gratuluję :)

 

Mam jedynie uwagę do jednego błędu. Zjadłeś słówko. Na drugiej stronie w akapicie "ergonomia i obsługa", w zdaniu "Z prawej strony niewielkiego [ekranu] znalazło się...".

 

 

A poza tym wydawało mi się, że widziałem w instrukcji obsługi E17 informację o czasie pracy 80h :blink: Co prawda ładowałem go tylko raz, na początku, później używałem głównie przez USB(co wystarczało spokojnie na te niedługie chwile używania przenośnego), więc nie mogę tego potwierdzić w żaden sposób. Informacje znalezione w internecie także potwierdzają Twoje słowa... Jeśli masz instrukcję pod ręką, proszę o sprawdzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i dzięki za wskazanie błędu:)

 

Recenzja była obszerniejsza, zostało z niej wyciągnięte meritum :)

W instrukcji jest 15h - ok. 200 minut na ładowanie - ale chyba przy wyłączonym urządzeniu - mój ładował się znacznie dłużej, chociaż możliwe, że to pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mieliśmy małą awarię, jest już usunięta, tylko Google musi to zaktualizować. Jest bezpiecznie.

Wstrzymujemy się też z wrzucaniem kolejnych testów na serwer. Teraz zależy od Google kiedy zniknie ostrzeżenie.

 

Przepraszamy :)

Niedługo powinno być dobrze.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle największą wadą jest dla mnie skondensowana scena dlatego nie zdecyduję się na e17 jako upgrade dla e10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Troszke pobawilem się E17 i porównując do E7, niestety nie jest dobrze.

Wprawdze możliwość korekcji dzwieku i odtwarzanie "gęstych" formatów przemawia za E17, jednak scena jest zauważalnie mniejsza, mniejsza przestrzen rochodzenia się dzwięku. Mniej szczegółów również.

 

Ja pozostaje przy E7, szczególnie, że dzięki temu pozostaje ze mna jakies 300pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jako DAC przez wbudowane wyjscie słuchawkowe, potem podpięty do FIIO E9, dzisiaj do E09K

Jako AMP podpiety do iModa Video

 

Słuchawki - AKG K550, Superlux 668B, Philips SPH8900, AKG K514 MKII i jakaś kupa od samsunga dokanałowa, ale to tylko w formie ciekawostki, czy nadal nie grają :)

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z funkcjonalnością E17 z E09K - włączają/wyłączają się jednocześnie? USB również jest domyślne po włączeniu? :)

 

Bardzo ciekawi mnie również współpraca E7 z E9, już kiedyś czytałem, że efekty są lepsze niż E17 z E9. Pewnie już mi się nie uda sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to E7 i E09K uzupełniają się idealnie.

Niestety urzadzenia nie wlaczaja sie razem, trzeba sobie przycisnąc nacisk, lub nacisnąć przycisk jak ktoś woli.

 

Porównałem też brzmienie samego E7 z E09, E17 z E7 i E17 z E09. Z tego wszystkiego wychodzi, że do muzyki spokojnej, najlepszy jest samodzielny E7. Ale do dynamicznej muzyki, gdzie scena nie jest tak ważna (D&B) E17+E09 dają największą frajdę. Sciśnięte brzmienie w tym wypadku nawet poprawia wrażenia.

 

Wydaje mi się, że połączenie E7 z E09 jest po prostu idealnie wyważonym środkiem :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobno E17 miał oferować takie udogodnienia jak jednoczesne włączanie się.

 

Trochę się z Tobą nie zgadzam. E17 z E9 brzmiał bardzo przestrzennie - nie było już tego skondensowania. Dużo powietrza, szeroko i głęboko - bardzo technicznie (przez SPDIF bardzo równo, przez USB bardziej cyfrowo). Nawet Grado lub HD 25-1 dostawały powietrza. Byłem zachwycony jak kupiłem E9, bo w własnie wtedy rozwiązałem problem ściśnięcia i od tego czasu E17 solo już do mnie nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich słuchawkach (Q701, K550) była różnica w wielkości sceny.

 

Sprawdzilem dzisiaj, E17 rzeczywiscie włącza się razem z E09K, wiecej zmiany glosnosci i EQ są przenoszone przez E09.

Jest też mniejsza scena w porównaniu do E7 i trochę wiecej basów niż w E7

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności