Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Gramofon Unitra Fonica GS-464 - ile warty oraz przeróbka wyjścia audio


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazł się u mnie w domu stary odtwarzacz mojego ojca, który swoje czasy świetności miał w latach 70/80, kiedy to ojciec był młody i jedyną formą rozrywki na wsiach były niezapomniane dla nich domówki i prywatki :) Na szczęście urządzenie to zachowało się do moich czasów i teraz zostanie zadecydowane czy zostanie ze mną nadal, czy może pójdzie do sprzedania.

 

W tym momencie nie wiem ile taki adapter może kosztować, znalazłem aukcje na allegro:

 

http://allegro.pl/gr...2363778785.html

 

Model ten sam ale po zdjęciach widzę, że nie jest to dokładnie to samo. Może inna seria. Czy rzeczywiście taki adapter może być warty takie pieniądze?

 

Model to Unitra Fonica GS-464. Jeśli ktoś się na tym zna, a potrzebuje jakieś dodatkowe info na jego temat postaram się pomóc w wycenie.

 

Druga sprawa to chęć uruchomienia urządzenia i sprawdzenia jak to gra :) Problem jest taki, że wyjście audio oparte jest na starym typie wtyczki pięcio pinowej. Czy są jakieś przejściówki na standardowe, dwu kanałowe czincze?

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma wejścia amplituner? Pewnie line, więc nie wystarczy. Musisz podnieść poziom sygnału na wyjściu gramofonu (phono) do poziomu wejścia amplitunera (line). Takie preamp może się nadać: http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofonowy-phono-analogis-gratis-i2351488430.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz odpowiednią przejściówkę > http://allegro.pl/adapter-2rca-din5-gniazdo-vivanco-41074-i2367756679.html

 

Co do podłączenia do wzmacniacza, podaj jego model. Jeżeli ma złącza Phono, nie ma potrzeby dokupywania dodatkowego sprzętu. Jeżeli nie ma - tak jak pisał Pasiasty musisz dokupić jakiś przedwzmacniacz bo te gramofony podają za słaby sygnał wejściowy by nadawał się do podpięcia do zwykłego wejścia liniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przejściówkę. Amplituner to Onkyo TX-8510R, kanał Phono jest, złącza na RCA. Jest to kawał pożądnego amplitunera tak btw. Teraz tylko igłę muszę zdobyć i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Onkyo to prawie to samo co to. Tzn wyglądają tak samo, trochę inna kosmetyka u mnie:

http://allegro.pl/onkyo-tx-9031rds-najwyzszy-model-stereo-i2356892464.html

 

Nadal mi nikt nie napisał ile taki gramofon może być warty ;) Z tego co mi wiadomo jest w pełni sprawny, jego stan ocenił bym na dobry - jest ułamany przełącznik do opuszczania i podnoszenia ramienia (elektronicznie-mechaniczny), ale działa - ułamała się jakaś połowa; poza tym pokrywa jest trochę zmęczona od góry, przez dłuższy czas leżała na niej jakaś serweta i został po niej ślad. Zdjęcia w razie potrzeby :)

 

Ogólnie, jeśli byłby ktoś zainteresowany zakupem to proszę napisać :)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest warte dokładnie tyle, ile kupujący chce za to zapłacić. Nawet w czasach swej rynkowej świetności, w skali globalnej, ów gramofon nie był niczym szczególnym. W realich komunizmu, na zasadzie - na bezrybiu i gramofon ryba - ludzie się nim zachwycali. Sam bardzo chciałem go mieć. Nie tak dawno nawet ktoś na forum vinylowym oddawał go za free. Wystaw go na portalu aukcyjnym od 50 PLN i trzymaj kciuki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma podobny, jednak z czasem elektronika coś szwankuje i obroty po ustawieniu potrafią się zmieniać. Sprawdź u siebie - włącz i zobacz czy po dłuższym czasie (0,5h) od ustawienia obrotów nadal je trzyma. Jeśli nie to bez sprawnej wkładki więcej niż 30-50zł nie jest wg mnie wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny nie znaczy ten sam :)

 

Sprawdzę. A jeśli wszystko jest sprawne? Mogę oczekiwać około 100 złotych? Wliczając w to cenę nowej igły i przejściówki (lub doliczając). BTW nie wiem skąd wzięła się tak wysoka cena z aukcji, którą podałem. Może to rzeczywiście jest tyle warte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności