Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mały zestawik degustacyjny. Na dalszym planie cała gama piw z Browaru Koreb (szkoda, że już puste) :)

 

Mój ulubiony browar :)

Wczoraj skusiłem się na Koreb Miodowe i muszę powiedzieć, iż srodze się zawiodłem. O ile zapach i późny aromat są jak najbardziej (bodajże miód gryczany), to sam smak mocno kwaśny i mało piwny. W pierwszym momencie myślałem, że kupiłem zepsute, podkisłe piwo. Po pierwszych dwóch łykach złapałem za laptopa, wygooglowałem i okazało się, że ten typ tak ma. Mnie niestety ten rodzaj smaku nie odpowiada i pewnie nigdy więcej po butelkę z browaru Koreb już nie sięgnę.

 

Co innego browar zawierciański. Tu rhalf masz rację, piłem miodowe, mocne i jeszcze jakiś rodzaj bodajże lagera i cała gama bardzo przypadła mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Koreb nie smakuje jak piwo. Herbowe to chyba najbardziej charakterystyczne jakie kojarzę. Zawsze przypominało mi coś z dzieciństwa.

Czuję się zobowiązany za to do przestrzegania przed Staropolskim. Co jakiś czas ktoś mi mówi, że fajne piwko, a jak dotąd trzy razy piłem i zawsze to był totalny bełt.

Inne piwko, którego bym nie polecił to Grand Champion. Fajne jest, gasi pragnienie, pewnie smakosze je piją, ale ma mało sensu samo w sobie. Jest drogie i mało go. Pamiętam, że w Żabce kiedyś kupowałem sobie Koronę i miałem wszystko czego potrzebowałem w upale za dwa pięćdziesiąt. GC to bardziej brandingowy trik jak Beats by Dre.

Z ciekawszych piwek jeszcze Lach browaru Grybów, który teraz zdaje się zmienił nazwę na Pilsweizer. Całkiem spoko. Jak coś więcej od nich trafi na Śląsk to sobie wezmę.

 

A jeśli ktoś chce się szybko nawalić, to Szoko i Kipera cięzko przebić, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mały zestawik degustacyjny. Na dalszym planie cała gama piw z Browaru Koreb (szkoda, że już puste) :)

 

Mój ulubiony browar :)

Wczoraj skusiłem się na Koreb Miodowe i muszę powiedzieć, iż srodze się zawiodłem. O ile zapach i późny aromat są jak najbardziej (bodajże miód gryczany), to sam smak mocno kwaśny i mało piwny. W pierwszym momencie myślałem, że kupiłem zepsute, podkisłe piwo. Po pierwszych dwóch łykach złapałem za laptopa, wygooglowałem i okazało się, że ten typ tak ma. Mnie niestety ten rodzaj smaku nie odpowiada i pewnie nigdy więcej po butelkę z browaru Koreb już nie sięgnę.

 

Co innego browar zawierciański. Tu rhalf masz rację, piłem miodowe, mocne i jeszcze jakiś rodzaj bodajże lagera i cała gama bardzo przypadła mi do gustu.

 

Zapewniam, że ten typ tak nie ma. Warunki przechowywania wchodzą w grę. Gdzie kupowałeś? Ja kupuję bezpośrednio w przybrowarnianym sklepiku firmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g, znalazł się paragon zakupu m.in. pszenicznego z Browarmii warszawskiej. Cena 5,40zł. Nie zachęcająca. Choć dla testów z Pszeniczniakiem Ambera jeszcze jeden raz kupię.

za 0,3 oczywiście lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g, znalazł się paragon zakupu m.in. pszenicznego z Browarmii warszawskiej. Cena 5,40zł. Nie zachęcająca. Choć dla testów z Pszeniczniakiem Ambera jeszcze jeden raz kupię.

Teraz 0,3 kosztuje 7,50

http://www.browarmia.pl/?page_id=333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g, znalazł się paragon zakupu m.in. pszenicznego z Browarmii warszawskiej. Cena 5,40zł. Nie zachęcająca. Choć dla testów z Pszeniczniakiem Ambera jeszcze jeden raz kupię.

za 0,3 oczywiście lol

nope, 0,5l

 

 

wlasnie byłem w czeskim barze i dość zamakowała mi czarna góra (tak się wymawia) :) było trochę innych fajnych ale nie jestem w stanie zapamiętać ich nazw :P Ogólnie większość czeskich piw na +

cerna hora ? Typowe czeskie piwo :) Niezbyt trudno dostępne w polskich sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja się ostatnio jaram 2 rodzajami piwka, (pomijam już ulubione ciechany które są zwykle zbyt drogie dla mnie)

 

1) ciemny gniewosz z miodem akacjowym, cierpkie piwko złamane miodem chyba nawet prawdziym, budzi respekt i smakuje nawet tym którzy nie przepadają za goryczkowym posmakiem ciemnego piwa

 

http://ocen-piwo.pl/...Akacjowym,1,462

 

dziwi mnie tak niska ocena w sumie poza nędzną pianą to nie wiem do czego by się można przyczepić

 

gniewosz-na-miodzie-akacjowym.png

 

2) noteckie ciemne

 

http://ocen-piwo.pl/...ie_Ciemne,1,136

 

noteckie_ciemne.png

 

obydwa w butelkach 0,33 jak za PRL

 

 

 

czeski Kozel też daje radę ale muszę sobie znowu wypróbować bo już go nie pamiętam za dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa to za każdym razem są jak inne piwo. U siebie mamy taki trik, że kupujemy je w realu za 1,99, a butelki zwracamy w sklepie z kaucją 0,50. Wychodzi bardzo wysoka pochodna z imprezy.

Szybko to krzepkim się można nawalić :D

Dam znać jak mi pójdzie następnym razem :D

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne noteckie dają w mojej ulubionej knajpce 100m od domu za czwóraka często wpadam na jedno, polecam wizytę w przemysłowej

ale, że lane czy butelkowane ? Ja nad morzem piłem lane za bodajże 5zł/0,5l( lub 4zł/0,3l)

:PSAM_1460.JPG

lubuskie miodowe to moje 2. ulubione jasne miodowe, po ciechanie. Ogólnie bez rewelacji, ale lepsze niż pozostałę. A trybunał też przyzwoity, ale tym bardziej nic specjalnego IMO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jasne noteckie dają w mojej ulubionej knajpce 100m od domu za czwóraka często wpadam na jedno, polecam wizytę w przemysłowej

ale, że lane czy butelkowane ? Ja nad morzem piłem lane za bodajże 5zł/0,5l( lub 4zł/0,3l)

 

 

butelkowe lanego to we Wrocławiu możesz wypić conajwyżej Kozła lub Pilsnera ewentualnie w Spiżu ich własny produkt. Ostatnio otworzyli jeszcze coś takiego jak Zakład Usług Piwnych ale nie miałem okazji odwiedzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kumplem z mieszkania próbujemy wszystkich zagranicznych piw dostępnych w Poznaniu i zbieramy butelki, które ustawiamy na szafach w kuchni na dowód i by móc opisać/przypomnieć sobie/zaciekawionym co było dobre, lepsze, gorsze i jakie maja najlepszy stosunek ceny do jakości ;)

Edit: a co ciekawe, dziewczyny o dziwo nie protestowały po 10tej butelce, bo zaczeło to jakoś wyglądać ;)

 

Najciekawsze jakie dotąd piłem - Bell Haven - nie piwo, lecz "ale", ma kolor whisky i pochodzi ze Szkocji i moje ojczyźniane piwo - Czarnkowskie seria limitowana na miodzie ;D - Polecam Browar Czarnków - tu się urodziłem i jestem dumny z naszego browaru i mleczarni ;D

najlepsze ciemne - piłem już 8 czy 9 różnych ciemnych - dla mnie Guinness Draught z kulką azotową w puszce - pięknie wygląda po nalaniu do wysokiego pokala - kulka azotowa powoduje buzowanie/powstawanie fal w przekroju wzdłużnym co wygląda powalająco szczególnie dla osób niezaznajomionych ;)

najlepsze jasne - Grolsch - za butelkę i za zawartość - jedyne piwo gdzie jakość butelki sprawia iż nie czuję potrzeby przelewania do kufla/pokala ;)

Sorry za kiepską klasyfikację gatunkową, teoretyczna wiedza na temat piw u mnie strasznie szwankuje. We wakacje nadrobię braki ;)

 

Edit 2: Policzyłem, mamy póki co 37 różnych piw w kolekcji ;) Kilka przywiozła nam kumpela z mieszkania jak była w Niemczech u rodziny na święta.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to 'ale' nie jest piwem ;> to jest nadpiwo :P ! A które dokładnie piłeś, bo parę tych piw mają ?

 

Czarnków... :rolleyes: mam nawet szklankę :D

 

 

Ale guiness(z puszki !!), grolsch !? Dla mnie to przesadnie drogie piwa zupełnie nic sobą nie reprezentujące, w porównaniu do swoich odpowiedników gatunkowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu są jakieś nowe piwa smakowe za 2,5 zł. Kupiłem by spróbować i nie są za dobre. Z Colą i cytryna dosyć niedobre, Curuba ujdzie, a tego limonkowego chyba, nie próbowałem. Za to chyba Paulaner jest za 4zł, muszę kupić na weekend.

Edytowane przez Trojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności