Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Masz coś do Perły? :P Mi smakuje :D Jest tanie i dobre... (albo dobre bo tanie?) W każdym razie moja studencka kieszeń tylko na takie może sobie pozwolic:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec września jade na miesiąc do Monachium! Zahaczę o Oktoberfest więc myśle, że jakieś wrażenia będą z tej wycieczki (chociaż mogę nawet nie zapamiętać co piłem :D)

Tymczasem Tyskie Klasyczne za 2zł w butelce w Odido leje się do mej szklanki, po raz nty polecam wszystkim!

 

 

Perełka to świetne piwo! Jak może komuś nie podchodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki ostry :P Aż takie złe nie są :D To ciekawe jak byś Foxa czy inne badziewie ocenił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec września jade na miesiąc do Monachium! Zahaczę o Oktoberfest więc myśle, że jakieś wrażenia będą z tej wycieczki (chociaż mogę nawet nie zapamiętać co piłem :D)

Tymczasem Tyskie Klasyczne za 2zł w butelce w Odido leje się do mej szklanki, po raz nty polecam wszystkim!

 

 

Perełka to świetne piwo! Jak może komuś nie podchodzić?

 

Ja prawdopodobnie na początku października będe w Stuttgarcie na tydzień i jeżeli finanse pozwolą to też planuję zrobić wypadzik do Monachium na `dożynki` ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Foxa itp. określił mianem piw studenckich bo tanie i kopie :D

Wolę dopłacić do Perły Export:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perła, Lech czy Tyskie (klasyczne czy każde inne) to odpowiedniki jakościowe stockowych pchełek dołączanych do mp4 (przekładając na język słuchawkowy).

a bywa, że czasem jakieś pchełki grają przyzwoicie, jak np SRS300, i wtedy będzie to powiedzmy Kasztelan (jako moje "ulubione" koncernowe).

 

 

Co do tego piwa wędzonego...tak, z tego browaru to było ;) ale etykieta wydawało mi się, że czerwona była. Widocznie inny gatunek trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, pamięć jest zawodna, widocznie to było tamto zielone. Na pewno pszeniczne, 100% :P

 

 

BTW, wszedłem sobie na stronę tej Piwonii piwnej... i .... Wybór duży. Niestety, wiele "out of stock". I drogo. Ja sam kupuję w niezbyt tanich sklepie, bo mają tam niezły wybór, ale wychodzi średnio kilkadziesiąt groszy różnicy.

 

Z pszenicznych polecam to: http://esklep.piwazdusza.pl/pszeniczne/537-rittmayer-weizen.html

 

A to ciekawe, czy rzeczywiście Jabłonowo, czy pomyłka. Głowę bym sobie dał uciąć, że na etykiecie jest napisane, że to piwo z minibrowaru restauracyjnego Browarmia :)http://esklep.piwazdusza.pl/pszeniczne/373-jablonowo-weissbier.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

images.jpg

 

Pyszne... barwione sokiem z jagód i owoców leśnych.. nawet mocne, fajnie kopie i pozostawia długi posmak w ustach. Szczerze polecam, bo to chyba jedne z najlepszych piw jakie piłem... kiedyś można było dostać w każdym lepszym sklepie.. ja kupowałem w SELGROS 7-8lat temu. Teraz trochę gorzej ale na upartego też się znajdzie... Najlepiej jednak wybrać sie Na stary rynek i wypić je w jednym z tamtejszych Pub-ów [POZNAń]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrq:

Na stronie Piwonii masz ceny podane z doliczeniem automatycznym 50 gr. kaucji za butelkę.Co do tego pszeniczniaka, jest on robiony w niemieckim browarze Ladenburger. Co do hitów cenowych to Jabłonowo wypuściło ostatnio Pilsa Manufakturowego, który w sklepie niedaleko mnie kosztuje 2,79 za butelkę. Co najlepsze, kaucji za butelkę nie naliczają, a oddając butelkę w Piwonii dostaję 50 gr. zwrotu. Piwo może wybitne nie jest, ale na słabym krajowym rynku wyróżniające, stosunek cena/jakość ma zaś zabójczy. :D No i jeszcze zaprezentuję IMHO najlepsze polskie piwo na chwilę obecną (z tych, co udało mi się spróbować):

 

rowing-jack-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zawitałem do marketu Piotr i Paweł, całkiem nie chcący (nie było to celem moich zakupów) zawitałem na dział z piwem i alkoholami, no i przepadłem :D takiego wyboru nie widziałem jeszcze nigdzie :)

 

Wyszedłem z

hiszpańską Estellą - całkiem całkiem smakuje jak bardziej męska corona

niemieckim EdelWeissem - pszeniczne, bardzo lekkie, bardziej przypominające Cornelliusa, który nie jest moim faworytem wśród pszenicznych, lekko kwaskowe w smaku (jak na pszeniczniaka)

oraz chińskim Tsingtao - miłe zaskoczenie - piwo w dużej mierze smakujące jak Obolon jęczmienny. Mocno winogronowy smak z elementami goździków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno winogronowy smak z elementami goździków.

Teraz czuję się jak te szaraki wchodzące na forum i czytające nasze recenzje audio...

 

No i taki coś wczoraj kosztowałem: 6852280599_874a7ec759_z.jpg

 

 

Smaczne, dobre jakościowo. Piany niezbyt wiele, ale osadzała się na ściankach, co wciąż wywołuje u mnie zaskoczenie, bo chyba żadne polskie piwo tak nie ma. Przyjemnie nasycone. Miało jednak jakiś dziwny posmak, który nie wiem z czego wynikał, powodujący, że więcej go nie kupię - nie mój gust. Może ucięli pasmo powyżej 12-14kHz :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno winogronowy smak z elementami goździków.

Teraz czuję się jak te szaraki wchodzące na forum i czytające nasze recenzje audio...

Albo jak Pasiasty o transientach (czy jak one miały) pisał. Kurcze, może odwiedzę P&P w Blu City za tym chińskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[dopisek]

 

Cannabizzz, Twoje ulubione, bo wolisz inne piwa niż jasne pisly i lagery, które królują na polskim rynku ;> Wiem, że Polacy mają problem ze zrobieniem pszenicznego, ale jak widzę, potrafisz pochwalić jakiegoś ale'a. Niestety z "ale browarem" nie miałem do czynienia jeszcze :( Porównywałeś może do ale'a z browaru Amber, Pinta, a może piłeś już ostatniego Lwówka "Belg" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie obrażanie Perły! :) Chmielowa (z butelki, bo z puszki masakra) to dobre piwo jak za tą cenę. Export jest za bardzo wodnisty i bez smaku. Mocnej już kilka lat nie piłem. Niepasteryzowanej nie próbowałem. Aha, Summer na lato jest OK, tylko troszeczkę za dużo mięty w smaku jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie obrażanie Perły! :) Chmielowa (z butelki, bo z puszki masakra) to dobre piwo jak za tą cenę. Export jest za bardzo wodnisty i bez smaku. Mocnej już kilka lat nie piłem. Niepasteryzowanej nie próbowałem. Aha, Summer na lato jest OK, tylko troszeczkę za dużo mięty w smaku jak dla mnie.

I kosztuje mniej niż ten Pils Manufakturowy z Jabłonowa (2,79), czy ciechan wyborny (powiedzmy 3,20) ?

 

Zresztą nieważne. Jak już mam kupić naprawdę tanie piwo, to wolę puszkę: Amber, Natur (i trzecie, którego zawsze zapominam)...2 zł, a lepsze niż te wszystkie Perły i inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś Perłę ? :D

wyobraź sobie, i to nawet nie z butelki wątpliwie schłodzoną przy grillu, tylko w domu, nalaną do kufla... serwowaną przez gościa, który twierdził, że to dobre piwo. Wypiłem, ale bez zadowolenia. Czyli da się wypić. Porównując do Harnasia to pewnie niebo w gębie, tak samo Kasztelan. Ale to i tak słabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności