Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj będąc ze znajomymi w pubie wpadło mi do ręki piwo regionalne Olsztyńskie. A tutaj trochę o nim- "Zapach dosyć wyraźny. Mamy tu słód, lekkie nuty zbożowe i delikatny miód. W smaku głównie wyczuwalna subtelna słodowość, która podbudowana jest zbożowymi i kwiatowymi nutami. Na końcu wyczuwalna jest przyjemna chmielowa goryczka". Naprawdę polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłem dzisiaj m.in. jakieś niemieckie pszeniczne, którego nazwy nie znam ze względu na zupełnie nieczytelną dla mnie czcionkę(jakiś gotyk). Mnie w miarę smakowało, ale wszyscy w okół okreslili jako obrzydliwe. Pachniało wędzonym serem(np oscypkiem), a smakowało... trochę mniej serowo, choć dalej jak trochę wędzone :)

 

 

BTW, pinta ma nowe etykiety, dużo lepiej to wygląda ;) ognie szczęścia pozytywnie, najtańsze ~ale jakie piłem.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staropramen svetly prosto z Czech. Tragedia. coś na podobie carlsberga z promocji z biedronki. BTW, trochę tych piw nawiozłem więc kilka relacji będzie wam dane przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zagłębiłem się w Browar Czarnkowski...

 

Wczoraj noteckie.jpg Limonkowe lekko słodkawe, z wyraźną nutą chmielu i goryczką.. Grejpfrut.. Pycha..ożywcze, owocowo chmielne piwo gdzie smak owocu nie zagłusza reszty kompozycji a jest raczej dodatkiem do całości.

 

Poza tym obadałem już wszystko chyba.. http://browarczarnkow.pl/nasze-piwa/

 

Jesteś z Poznania, nie?

Zapraszam do Czarnkowa, do sklepu firmowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę przypadkowo kupiłem piwo Alebrowar Rowing Jack. Generalnie wielkim piwoszem nie jestem, więc napiszę o nim krótko i treściwie. Wg. mnie baardzo fajny cytrusowy zapach, niezła pianka, w smaku mocno goryczkowe, cytrusy też wyczuwalne. Lekkie, fajnie gasi pragnienie, jednym słowem polecam.

 

A tak btw. może są tu jacyś eksperymentujący, próbujący wysokoprocentowych trunków (czyt. wódki)?

Edytowane przez zodiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że z dnia na dzień klasyczne zdobywa coraz więcej fanów, zdobycie go u mnie w mieście stanowi już duże wyzwanie :P

 

W moim mieście problemów z tym raczej nie będzie, ale fakt, dobre piwo .

Czy ja wiem. U mnie Klasyczne jest dostępne tylko w takich małych osiedlowych sklepikach ( i to też nie wszystkich) a w marketach nie ma opcji, żeby dostać.

 

Dla mnie nawet bardziej niż piwo podstawowym trunkiem jest Whiskey. Ostatnio rozpłynąłem się nad 12letnim Balentinesem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zakupy w Jeleniej Górze:

 

-Trybunał jasne pełne (z Piotrkowa Trybunalskiego) - rewelacja, przepyszne piwo i co śmieszniejsze zupełnie nie dostępne w Warszawie

-Kiss Premium cydr jabłkowy (Estonia) - ciekawe to w smaku, trochę jak szampan

-Krusovice Imperial (Czechy) - niby lager ale ma raczej wytrawny smak przypominający mi pilsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypiłem sobie po długim czasie nieobecności:

 

belfast_irish_style.jpg

 

Jak ktoś lubi ciemne piwo to stanowczo polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem gdzie jest auchan w Warszawie lol

na pewno jest na Modlinskiej i tam jest fajny wybor browarow

Na modlińską mam jakieś 15-20km w jedną stronę(?) do Piaseczna mam ze 25 także chyba mało opłacalna wycieczka.

Wczoraj wypiłem piwo Johannes ważone w Gdańsku. Niezłe, choć trochę zbyt słodkawe, z drugiej strony miało też przyjemną goryczkę. Ogólnie 4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Muszę spróbować te browary smakowe z Czarnkowa, bo akurat firmowy sklep jest u mnie w mieście.

 

Pił ktoś tego nowego desperadosa? Ja nie mogę nigdzie znaleźć.

 

Piłem i niestety nie podszedł mi w ogóle, mojej pannie też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować te browary smakowe z Czarnkowa, bo akurat firmowy sklep jest u mnie w mieście.

 

Kiedyś będąc zmęczony piłem bączki limonkowe i grejfrutowe - nawet ok, jak na soczki. Ale byłem zmęczony.

 

 

Tymczasem, będąc na wakacjach, kupiłem w sklepie firmowym browaru Czarnków butelkę 0,75l z kapslem ceramicznym, jasne niefiltrowane. Właściwie dobre było, gdyby nie to, że kosztowało 14zł. Za tę cenę miałbym 3 normalne piwa (czyli 2 razy więcej) IMO lepszego. Fajne na prezent, ale dla siebie nie opłaca się. Cena zabija, a smak przeciętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłem dzisiaj m.in. jakieś niemieckie pszeniczne, którego nazwy nie znam ze względu na zupełnie nieczytelną dla mnie czcionkę(jakiś gotyk). Mnie w miarę smakowało, ale wszyscy w okół okreslili jako obrzydliwe. Pachniało wędzonym serem(np oscypkiem), a smakowało... trochę mniej serowo, choć dalej jak trochę wędzone :)

 

 

BTW, pinta ma nowe etykiety, dużo lepiej to wygląda ;) ognie szczęścia pozytywnie, najtańsze ~ale jakie piłem.

 

Pewnie to:

aecht-schlenkerla-rauchweizen-weizenbier-germany-10347881.jpg

 

Piwa wędzone mają o do siebie, że albo się je kocha, albo nienawidzi.

 

A nowe etykiety Pinty moim zdaniem słabe. W tym stylu o wiele ciekawsze ma np. szkocki Brew Dogszkocki Brew Dog[/url].

 

Ja się zaś nie mogę doczekać odbioru zamówienia z Piwonii:

Flying Dog Wildeman Farmhouse IPA

Anderson Valley Hop Ottin` IPA

Flying Dog Barrel Aged Gonzo

Flying Dog Kujo Coffee Stout

Anderson Valley Imperial IPA

Flying Dog Snake Dog

Pinta Dobry Wieczór

Anderson Valley Barney Flats Oatmeal Stout

 

:)

Edytowane przez Cannabizzz776i99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności